X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4877 4028

    Wysłany: 21 lipca 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil super, że wszystko dobrze 😊 Teraz tylko czekać na księżniczkę 😁 Moja córa mi daje teraz tak popalić, że nie ukrywam iż cieszy mnie fakt, że tym razem będę mieć syna😂😂😂😂😂 Wszyscy znajomi i Holendrzy i Polacy mnie pocieszają, że z synem mieli o wiele łatwiej 😂😂😂 No cóż przekonam się 😜

    Żonkil, Bella01 lubią tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 21 lipca 2021, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie pocieszają że z dziewczynką łatwiej :D
    Ale... mój mąż jako dziecko był sporym psotnikiem. Pluł jedzeniem w twarz tej osobie, która go karmi, wyciął nożyczkami plecy w swetrze swojemu wujkowi, gdy ten siedział przy stole... Modlę się, by mała tego po nim nie miała :D bo jak tak, to on niech swoje geny teraz wychowuje 😂

    Lady_Dior, Gela093 lubią tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • baljov. Autorytet
    Postów: 757 1038

    Wysłany: 21 lipca 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil, gdyby dziewczynka taka była jak tatuś, to istne cnoty niewiescie 😉🥰😂💗
    Super, że wszystko w porządku 🥰

    Żonkil lubi tę wiadomość

    km5svcqguj0gttnw.png
    41 lat
    09.06.2017 Gabrielek 12tc [*]
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    maj 2019 - cb (drugie IUI, w sumie trzy IUI)
    kwiecień 2020 - cb
    czerwiec 2020 - ivf protokół krótki - 12 kumulusów, 9 dojrzałych komórek - 4 zarodki - żaden nie przetrwał do stadium blastocysty :(
    wrzesien 2020 - ivf protokół długi - 8 kumulusów - 7 dojrzałych komórek - 6 zarodków - 4 zamrożone blastocysty - po badaniach genetycznych 1 prawidłowy (dziewczynka 💗).
    29.01.2021 - transfer jedynej blastki 4.1.1. (accofil, encorton, embryoglue)
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
    24dpt - jest zarodek 3 mm i bijące serduszko 💖😍
    ur. 15.09.2021 Igusia💗👶 2650g, 48cm, 10/10
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 21 lipca 2021, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Żonkil super, że wszystko dobrze 😊 Teraz tylko czekać na księżniczkę 😁 Moja córa mi daje teraz tak popalić, że nie ukrywam iż cieszy mnie fakt, że tym razem będę mieć syna😂😂😂😂😂 Wszyscy znajomi i Holendrzy i Polacy mnie pocieszają, że z synem mieli o wiele łatwiej 😂😂😂 No cóż przekonam się 😜
    To u mnie całkiem na odwrót 🤦 myślę, że psychicznie bojowo się nastawiłam, a potem zaskoczenie 😆

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 22 lipca 2021, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ostatnio jak zwykle cieżko u mnie z czasem, podczytywałam Was na szybko żeby chociaż trochę być na bieżąco ale nie miałam jak na spokojnie usiąść i napisać🙄 w ogóle wydawało mi się ze jak będę siedziała w domu to będę mniec mnóstwo czasu a tu całkiem odwrotnie, jak chodziłam do pracy udawało mi się więcej zrobić i ogarnąć niż teraz🙈 chyba byłam bardziej zorganizowana😅 ale do rzeczy mam nadzieje, ze nic nie pominęłam😉

    Natka,
    zacznę od Ciebie, ogromne gratulacje🥳🍾🥂 ostatnie dni ciąży nie były dla Was łatwe, na szczęście obyło się bez wywoływania porodu bo Maluszek zdecydował się sam przyjść na świat🙏 Ksawery jest przecudny🤩 Dużo zdrówka, miłości i cierpliwości dla Was😘

    Baksia i Trodde,
    Wasze Maleństwa już takie „duże”😍 ciszę się, ze problemy brzuszkowe ustępują bo to na pewno był trudny czas i dla Waszych Pociech i dla Was. Teraz już będzie tylko lepiej. A uśmiechy Maluszków na pewno wynagradzają Wam wszystko❤️ Cudowny czas🥰

    Breath_less i Baljov,
    Kochane cieszę się ze Wasze Księżniczki pięknie przybierają na wadze, sa ruchliwe i zdrowe. To najważniejsze. Domyślam się ze nie jest Wam łatwo, ale jesteście pod opieka wspaniałych specjalistów, którzy wolą chuchać na zimne i trzymać rękę na pulsie. Wierze, ze to wszystko nad wyraz a Maleństwa długo jeszcze u Was posiedzą😘

    Żonkil, Agulineczka, Lady Dior, Paula Zi,
    oczywiście kciuki miałam zaciśnięte za Wasze wizyty i wiedziałam, ze będzie wszystko dobrze❤️ Boziuuu dziewczyny przed Wami ostatnia prosta i za chwile będziecie tulić Maleństwa😍 Lady z tymi wagami to chyba wychodzi różnie, a i tak na końcu po urodzeniu wychodzi zawsze inaczej😉 najważniejsze ze wszystko jest tak jak powinno być❤️
    PaulaZi za Tobą tez już połowa🤩 Teraz będzie juz tylko z górki🥰

    Joanien,
    cieszę się ze „wróciliście do gry”. Przerwa na pewno dobrze Wam zrobiła, a zleciała całkiem szybko😉 trzymam kciuki za ten cykl, bo wyglada dość obiecująco🤗🥰

    Blondyna,
    Cudowna wiadomość. Gratuluje, kciuki trzymam zaciśnięte i wierze ze testy z dnia na dzień są coraz bardziej wyraziste🥰 robiłaś może betę🤔

    baljov., Żonkil, Breath_less, trodde, joanien1104, PaulaZi, Natka95 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5594 6985

    Wysłany: 22 lipca 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Blondyna,
    Cudowna wiadomość. Gratuluje, kciuki trzymam zaciśnięte i wierze ze testy z dnia na dzień są coraz bardziej wyraziste🥰 robiłaś może betę🤔
    Coraz bardziej ciemnieją ☺️
    Betę będę robić w sobotę w dniu przewidywanej 🐵 chciałam najpierw zobaczyć testy jak będą wyglądać (jakby nie ciemniały to wcześniej bym zrobiła)
    7292af205769.jpg

    Malina, baljov., Zula36, Żonkil, agulineczka, Lady_Dior, joanien1104, Bella01, Annie1981 lubią tę wiadomość

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 22 lipca 2021, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byliśmy na III i już ostatnich badaniach prenatalnych😱 Boziuuuu jak ten czas leci🤯 Nasz Słodziak ułożony jest główkowo (tak na marginesie to się zastanawiam czy tym dzieciaczkom tak do góry nogami wygodnie🤔😉) i waży już dokładnie 1289❤️

    Wszystkie parametry i przepływy prawidłowe🙏
    Jedynie to szyjka jest troszeczkę miekksza, ale na szczęście długa bo ponad 4cm wiec mam się nie martwić. Ale co, oczywiście ze już się martwię🙈
    Dostaliśmy tez immuno, bo ja z tych mam RH ujemnych😉 następna wizytę mamy 17.08🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2021, 11:21

    baljov., Martyna33, Blondyna.B, Zula36, Żonkil, Foto80, Gela093, Lady_Dior, Pani Alenka, Breath_less, Bella01, Annie1981, PaulaZi, Natka95 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 22 lipca 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina, a ja pamietam jak Ty dopiero co robiłaś brzuszki, bo myślałaś ze nic z tego. Jakby to było wczoraj!
    Słodziak 😍😍😍

    Malina lubi tę wiadomość

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • baljov. Autorytet
    Postów: 757 1038

    Wysłany: 22 lipca 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina, jaki słodziak 😍😍😍 Jaka minka śliczna 😉
    Czas strasznie leci... Wspaniale, że wszystko dobrze 💗

    Blondyna, no ciemnieje test 😍🤞🤞🤞🍀🍀🍀

    Blondyna.B, Malina lubią tę wiadomość

    km5svcqguj0gttnw.png
    41 lat
    09.06.2017 Gabrielek 12tc [*]
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    maj 2019 - cb (drugie IUI, w sumie trzy IUI)
    kwiecień 2020 - cb
    czerwiec 2020 - ivf protokół krótki - 12 kumulusów, 9 dojrzałych komórek - 4 zarodki - żaden nie przetrwał do stadium blastocysty :(
    wrzesien 2020 - ivf protokół długi - 8 kumulusów - 7 dojrzałych komórek - 6 zarodków - 4 zamrożone blastocysty - po badaniach genetycznych 1 prawidłowy (dziewczynka 💗).
    29.01.2021 - transfer jedynej blastki 4.1.1. (accofil, encorton, embryoglue)
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
    24dpt - jest zarodek 3 mm i bijące serduszko 💖😍
    ur. 15.09.2021 Igusia💗👶 2650g, 48cm, 10/10
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 22 lipca 2021, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej dokładnie, ja też pamiętam te brzuszki Maliny. W ogóle, jakoś bardziej mnie szokuje, że to już usg 3trym, niż fakt, że sama już jestem prawie na wylocie. Czas zasuwa...
    Malina oczywiście gratki :)

    Martyna33, Malina, baljov. lubią tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 22 lipca 2021, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina gratulacje! Super, że maluszek ładnie rośnie. Ponad kilogram to już całkiem sporo.

    Blondyna kciuki za Ciebie!

    Ja w końcu zamówiłam walizkę (3 dni rozmyślałam nad kolorem ;)) także jak tylko przyjdzie zacznę pakowanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2021, 11:35

    Blondyna.B, Malina, baljov. lubią tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 22 lipca 2021, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha, dziewczyny tak tez pamietam te brzuszki🙈😂 tym bardziej teraz jak coraz ciężej wstaje mi się z łóżka🙈 nie mówiąc już o tym ze z pozoru łatwe czynności jak ubieranie wiązanych butów czy spiłowanie paznokci u stóp wymagają nie lada umiejętności i pozycji z jogi co najmniej level hard🙈😂

    Agulineczka,
    😅 mam identycznie, zastanawianie sie nad modelem i kolorem zajmuje mi więcej czasu niż znalezienie odpowiedniej rzeczy🙈 wobec tego gratuluje wyboru😉😘 i cieszę się ze za chwile będziesz całkowicie gotowa na powitanie Maleństwa❤️

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4877 4028

    Wysłany: 22 lipca 2021, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil ojj lepiej w takim razie, żeby córka nie wdawała się w tatusia😂 Ja chciałam, żeby moja Zosia miała mój wygląd a charakter taty ale na razie jest na odwrót 🤣
    W ogóle zaczęła mówić do mnie po imieniu 😈 W nocy mnie na łopatki rozłożyła - przebudzila się na picie i jeszcze w pół śnie do mnie "mleko ej Asia mleko" 🤣🤣🤣🤣🤣 Raczej rzadko słyszy moje imię - nie wiem skąd zapamiętała 🤪

    Malina super, że wszystko w porządku i jakie piękne pamiątkowe zdjęcie 😀 ja nie mam ani jednego takiego. No leci ten czas teraz jak szalony-ja jeszcze nic nie poprałam🤷🏼‍♀️ Dziś mi przyszły kolejne ubranka dla dzieci i w weekend się w końcu zabieram za wszystko.

    Miałam też sesję ciążową ale z dwulatką to sobie tylko wyobraźcie co to było 🤪 No ale bardzo chciałam, bo z Zosią też robiłam i chciałam żeby synek też miał pamiątkę 🙂

    W ogóle to było moje ostatnie usg w tej ciąży-szkoda ale co zrobić...

    Bella01 mówisz, że masz prawdziwą księżniczkę w domu bez humorków😁❓ Moja dotąd też była 😂 Dziś jakoś jest znośnie ale wczoraj to myślałam sobie, że jakbym mogła to bym się spiła tak mi dała popalić 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2021, 14:07

    Żonkil, Gela093, Malina, baljov. lubią tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 22 lipca 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady oj tak, dzieci dają czasem popalić. Ja mam bardzo wesoło 😉 dobrze, że synek jest w miarę ugodowy i raczej z tych spokojnych 😉
    Ja właśnie wypralam ostatnia partię ubranek, jeszcze tylko wyprasować i poskładać i gotowe.

    Muszę też zamówić dodatkowe przescieradelka do gondoli, bo mam tylko 2. Do tego jeszcze jakaś podusie do wozka i.moze jakaś kołderke do kołyski.
    Zastanawiam się też nad jakims szumisiem. Nie miałam wczesniej przy dzieciach, teraz spodobał mi się miś z Monnie i chyba się skuszę. Maja bardzo dobre opinie, lepsze nawet od standardowych whisbearow. Króliki też sa slodkie, ale chyba bardziej dziewczęce.

    Lady imię wybrane ostatecznie?🙂

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4877 4028

    Wysłany: 22 lipca 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka widzisz ja nie mam nic do gondoli jeszcze 🙊 Jejciu muszę coś poszukać a to może nie być łatwe ehhh. Co do imienia to tak-mamy wybrane i wątpię, żeby się coś zmieniło 😊 Będzie Karol 😀 Karol Krzysztof 😀

    Malina, Foto80, Żonkil, baljov. lubią tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 22 lipca 2021, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha ja z całą wyprawką tak miałam - nad każdą rzeczą się zastanawiałam. Tyle godzin spędziłam nad klejeniem tej wyprawki, głównie z powodu właśnie takiego "zastanawianie się" :)


    Agulineczka mamy króliczka monnie kupionego :D Mój mąż jak zobaczył, że on ma opcję reakcji na płacz dziecka to powiedział "Brać nie pytać" :p Ciekawe jak się będzie sprawdzał.

    Lady Dior piękne imiona! Faktycznie Twoja córeczka charakterna :D może synek będzie inny. No synuś to wiadomo, będzie mamusi pewnie :)

    agulineczka, Lady_Dior lubią tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 22 lipca 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Dior,ksiezczniczka to może za duże słowo faktycznie 😉 ale na pewno nie ADHD 🤣
    Syn od małego był bardziej wymagający.
    Do dziś pamiętam te noce.. Nieprzespane rzecz jasna. I jak długo to trwało. Do tego jakieś akcje jak już miał niespełna roczek do 24 nieraz balował i nie było że musi spać 😆 wspinanie się po płotach w wieku 1.5.. No i wszechogarniająca ciekawość. Do teraz to ma. Myślałam, że wszystkie dzieci tak mają, ale nie. Córka tak nie ma. U niego każdy zakamarek jest prześwietlony 1000x. z burelem na koniec.
    Ogólnie nie toleruje nudy 😏 a córka miziać by się mogła godzinami. I niby 2 równe lata różnicy (wiekowo), to zrecnosciowo +2 dla syna 🤷 mocno przez to samodzielny. Tak więc co kto woli, do wyboru do koloru 🤣

    baljov., Lady_Dior lubią tę wiadomość

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 22 lipca 2021, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna, super kreski ciemnieją, będzie dobrze 👌🤞

    Malina, oo jak to zleciało. Te brzuszki też pamietam. Na kiedy masz termin przypomnij proszę? Czekam na Wasze rozpakowania 😊

    Agulineczka, teraz chyba Twoja kolej?

    PS. Lady Asia 🤪 imię Karol cudne. Moje ulubione. Najspokojniejsze dziecko w rodzinie u nas 😚 oczywiście na 1sze. Bo syn ma tak na 2gie i już to nie działa 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2021, 23:02

    Malina, Blondyna.B, Lady_Dior lubią tę wiadomość

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 22 lipca 2021, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella01 wrote:
    Malina, oo jak to zleciało. Te brzuszki też pamietam. Na kiedy masz termin przypomnij proszę? Czekam na Wasze rozpakowania 😊

    Bella,
    ☺️Termin z o.m wypada dokładnie na 07 października ale od pierwszych badań prenatalnych Maluszek jest cały czas straszy o 3 dni wiec wychodzi 04 października i mój gin twierdzi ze ten termin jest bardziej prawdopodobny, a co więcej mówi, ze jak na jego oko to i tak zapewne urodzę troszkę wcześniej😲🤭

    A co u Was?

    age.png
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 23 lipca 2021, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina super. No z tymi porodami wcześniej czy później, to tak naprawdę na dwoje babka wróżyła. Mnie straszył na końcu skracającą się szyjką i że na pewno urodzę jeszcze w starym roku, czego bardzo nie chciałam.
    Może moja psychika zadziałała, ale tak się stało, ze ur w nowym roku i to w 42tygodniu 🤪

    Nie masz suwaczka, więc ciężko mi było spamiętać.

    U nas dobrze. Syn ma wakacje z czego się cieszy, że nie chodzi do przedszkola. Córka dopiero pójdzie za rok. Ja wybieram stare urlopy i wzięłam sobie piątki w lipcu i niektóre pn. Więc mam długie weekendy. Wakacje pod koniec sierpnia w Chorwacji, ale czy nas nie zamkną? Specjalnie się szczepiłam, więc bym się wkurzyła 🤪

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
‹‹ 3600 3601 3602 3603 3604 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ