X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna co do luteiny to trudno u CIebie powiedziec czy juz byla owulacja czy jeszcze masz dni płodne. Mysle,ze jutro mozesz zaczac brac a jak wolisz zwykle polecaja wieczorem gdy raz na dzien bierzesz bo wtedy lezysz i za duzo nie wypłynie CI jej.
    Ja biora 2x1 jak na razie i wole brac na noc bo rano to zawsze cos tam sie znajdzie po za :D

  • malika89 Autorytet
    Postów: 1288 2304

    Wysłany: 18 października 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesska, jaką konkretnie wit D bierzesz i w jakiej dawce?
    Jest tyle różnych na rynku, że nie wiem jaką wybrać i przez to zwlekam z zakupem...

    <3 Synek - 3740g i 61cm szczęścia <3 urodzony 40+1 tc.
    dqpr3e5ekt0iowfy.png
    Start: 06/2015 -> 2 cykl zakończony 26.08.2015 [*] 6t+6dc.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malika wiem własnie,ze jest wiele róznych i wiem,ze kazdy bedzie polecał co Jemu odpowiada. Ja biore ostatnio mniejsza dawke bo 1000 j. na poczatku brałam 2000j.m.
    a biore D-Vitum forte dla dorosłych.

  • malika89 Autorytet
    Postów: 1288 2304

    Wysłany: 18 października 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam D-vitum na uwadze. Przy okazji muszę się zaopatrzyć w nową porcję witaminek :)

    inessa lubi tę wiadomość

    <3 Synek - 3740g i 61cm szczęścia <3 urodzony 40+1 tc.
    dqpr3e5ekt0iowfy.png
    Start: 06/2015 -> 2 cykl zakończony 26.08.2015 [*] 6t+6dc.
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 18 października 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę D-Vitrum Forte. Ale dawka 4000 j.
    Słońca braaaak! ...od kilku dni :-(

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 18 października 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ze ja mam brać luteine doustnie dlatego tego się obawiam. Może masz rację i zacznę od jutra ją brać i tez myślę że lepiej wieczorem, tylko ze we wtorek idę na badanie tsh czy luteina nie wpłynie na wynik? A i czy przed badaniem mogę normalnie zażyć euthyrox czy lepiej nie brać i wziąść jak wrócę.

    Ja tez biorę witaminę Vitrum D3 forte w dawce 2000 j.m.

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna luteina nie powinna wpłynac na wynik TSH a Eutyrox mi endokrynolog mówił abym przed badaniem nie brała.
    A czemu ginekolog poleca CI Luteine doustnie przepraszam pytam z ciekawosci?
    Bo ja doustnie nie moge brac bo mnie jeszcze bardziej mdli a po drugie dopochwowo o wiele lepiej sie wchłania. Luteina doustna moze byc brana dopochwowo no ale juz odwrotnie nie :D

  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 18 października 2015, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niewiem mnie się ona pytała czy chce doustnie czy dopochwowo, kazała mi wybrać mówiła ze lepiej doustnie bo do pochwowo nie mogę współżyć na czas brania. Ja się nie znam dlatego powiedziałam ze mi obojętnie teraz już sama niewiem :-(

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 18 października 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli mówisz ze doustnie te tabletki mogę sobie włożyć tez do muszelki i nic się nie stanie a działać będzie tak samo?

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • malika89 Autorytet
    Postów: 1288 2304

    Wysłany: 18 października 2015, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, teraz biorę Magnefar B6, kończy mi się i muszę kupić coś nowego.

    Znalazłam Blumag Cardio ze składem:
    Magnez - 375mg,
    Witamina B6 - 1,4mg,
    Kwasy omega 3 - 253mg.

    Magnefar ma:
    Magnez - 60 mg
    Witamina B6 - 0,5mg

    Różnica znaczna i fakt obecności kwasów Omega do mnie przemawia. Co o tym sądzicie?

    <3 Synek - 3740g i 61cm szczęścia <3 urodzony 40+1 tc.
    dqpr3e5ekt0iowfy.png
    Start: 06/2015 -> 2 cykl zakończony 26.08.2015 [*] 6t+6dc.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2015, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nawet lepiej bo wchłania sie,ze tak powiem bezposrednio w to miejsce w które powinna!
    A pierwszy raz słysze,ze nie mozna współzyc jak sie bierze Lueine dopochwowo mhm tzn rozumiem jak bierzesz wieczorem i za chwile chcesz wspólzyc to nie zdarzy sie wchłonac bo ona minimum 2 godziny powinna miec ten czas.
    No ale wiem tez,ze wiele kobiet bierze nawet,ze tak powiem "z dwoch stron" bo ma tak zalecone przez lekarza i ok :D
    ja tylko mówie jak mi lekarz polecił brac a pytałam CIebie tak poprostu z ciekawosci!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2015, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Różnica znaczna i fakt obecności kwasów Omega do mnie przemawia. Co o tym sądzicie?"

    Ja bym wzieła to z kwasem omega :D

    malika89 lubi tę wiadomość

  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 18 października 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam brać luteine 50 ale jest napisane są to podjezykowe i na ulotce to samo jest napisane że tylko pod język, a gdzieś czytałam ze jak pod język to mają być pod język, sama już niewiem może spróbuję wziąść pod język i zobaczę, może dam radę :-( a jak nie to już sama niewiem będę musiała iść po receptę do lekarza.

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 18 października 2015, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trudno próbuje i to zaraz ;-) dam radę musze nie robię tego dla siebie tylko dla maleństwa które może jest już we mnie ( oby.) musze walczyć :-) i żadna ohydna tabletka mi w tym nie przeszkodzi :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2015, 12:28

    malika89, Jacqueline lubią tę wiadomość

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • malika89 Autorytet
    Postów: 1288 2304

    Wysłany: 18 października 2015, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna i to mi się podoba :*

    Kciukam mocniutko!

    Dobranoc :*

    blondyna5555 lubi tę wiadomość

    <3 Synek - 3740g i 61cm szczęścia <3 urodzony 40+1 tc.
    dqpr3e5ekt0iowfy.png
    Start: 06/2015 -> 2 cykl zakończony 26.08.2015 [*] 6t+6dc.
  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 18 października 2015, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dałam radę jakoś choć faktycznie ohydna, przy pierwszej jakoś poszło a druga już było ciężko, muszę dwie brać od razu, ale juz po bólu :-D
    Dobranoc dziewczyny :-)

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 19 października 2015, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :P

    No pierwsza wiadomość to taka, że przywrócili mi wykres (jupi :) )

    A tak poza tym to też jestem zbulwersowana obecną postawa społeczeństwa w różnych kwestiach jak piszecie :/ A kto dojdzie do władzy - w sumie to mi obojętne, byle tylko było lepiej (no dla społeczeństwa, ale jak wiemy kto się tam dorwie do koryta garnie najwięcej do siebie :/
    Nie podoba mi się wiele rzeczy w poglądach głoszonych zarówno przez PiS jak i PO, czy też z innych partii, ale cóż zrobić, jak to są dwaj główni "aktorzy" na tej scenie...

    Dlatego tak jak blondyna, coraz rzadziej oglądam wiadomości w tv, a jak chce się czegoś normalnego dowiedzieć to grzebię w internecie :P

    Luteina podjęzykowa - no cóż, miałam przyjemność brać ją niedługo, dla mnie była po prostu gorzka ;) Nie wiem jak zareagowałby na nią mój organizm nie będąc w ciąży, ale wtedy co ją brałam to nic specjalnego się nie działo ;)

    Wczoraj trochę się wkurzyłam na M, bo mieliśmy (my i rodzice) zaproszenie do mamy siostry na taki niedzielny obiadek , no trochę ludzi było, bo licząc trzecią siostrę, dzieci i jednych dziadków - 16 ;) No i skubaniec nie chciał jechać. W sumie to trochę go rozumiem, bo cały tydzień padało, tak siąpiło bardziej, a dwa dni z tego przemokli (no dach robią komuś to też chcą kurcze zrobić ).

    Wieczorem jak wróciłam to mi przeszło i musiałam wykorzystać okazję, bo był nawet ładny śluz :P


    Blondyna - trzymam kciuki za to żeby ktoś już tam mieszkał u Ciebie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2015, 06:38

    blondyna5555, Martynka30 lubią tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Martynka30 Autorytet
    Postów: 3967 2843

    Wysłany: 19 października 2015, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malika jeśli chodzi o magnez trzeba patrzeć na skład: najlepiej wchłanialny jest cytrynian magnezu,mleczan magnezu, chlorek... to są najlepsze przyswajalne, bo aż w 90 %...

    Ewentualnie może być chelat magnezu...nie ma szału, ale i tak jest lepszy niż tlenki, węglany...

    A najgorsze formy: tlenek magnezu,siarczan magnezu,Glutaminian i asparaginian magnezu.

    Najgorsze są chwyty marketingowe: magnez na stres, przemęczenie,dla kobiet, dla mężczyzn,dla dzieci, dla seniora, dla sportowców, dla młodzieży,dla osób pijących kawę,forte,skurcz... a tam pod postacią jest często magnez często w tej słabej postaci...

    Malika Blumag ma tlenek więc ja już bym go nie brała, natomiast marnefar ma cytrynian jest ok, ale kup sobie magnefar max jest w większej dawce bo zawiera 125mg magnezu ( ja go obecnie biorę)

    Co do witaminy D3 ja biorę D-vitum forte 2 000 i to ładne ponad rok...ponieważ przyjmując witaminę D3 przez pół roku wyszło mi w badaniu niewystarczająca ilość miałam niecałe 21 a wystarczający poziom był od 30...
    Niedobór witaminy D może być powodem poronień.... Daweczka 1 000 może być o tej porze malutka...

    Jeśli robicie zakupy apteczne to polecam apteki genimi lub melisa, ceny mają dużo niższe niż stacjonarnych aptekach :) i nawet z przesyłką sie bardziej opłaci, niż iść do apteki i kupić kilka preparatów...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2015, 07:16

    malika89, inessa lubią tę wiadomość

    Mama 3 Aniołków- 2.06.14 Zuzia 10tc,12.09.14 Dominiś 10tc, 12.05.15 Kropusia
    f2wl3e5eai92376u.png
    Synek 54cm, 2800- urodz 36/37tydz
  • Maggi-P Autorytet
    Postów: 296 516

    Wysłany: 19 października 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w poniedziałek :)

    U mnie pogoda no cóż niestety nie rozpieszcza, jest mokro i pochmurno... Miałam bardzo zwariowaną końcówkę tygodnia i marzy mi się nicnierobienie, ale teraz muszę obrobić to co napstrykałam (miałam 3 sesje), bo już następne się szykują.

    Bombelku
    Trzymam kciuki za Twoją dzisiejszą betę i czuję, że będzie idealna :) <3

    Martynko
    U mnie też ciąża urojona się chyba zaczęła, chociaż na szczęście nie mam aż takiej jazdy jedzeniowej ;) ale co tam damy radę nie :)

    Annak
    Malowanie światłem to jest jakby to powiedzieć... robienie zdjęć na długich czasach otwarcia migawki. Fotografuje się wtedy poruszające się obiekty (ludzi, samochody lub np. rysowane światłem latarki czy sztucznych ogni kształty). Dla zobrazowania na końcu posta wkleję zdjęcie, które to lepiej zobrazuje (do zrobienia go wykorzystanych było 11 osób i każdy odpowiadał za 1 literkę. Przy okazji zdradzę gdzie mieszkam ;)

    Inesska
    Pięknie tam u Ciebie :) I sen miałaś piękny <3 Może to rzeczywiście znak "z góry" :)
    Trzmam kciuki za jak najszybszy termin zabiegu :)
    Z pracą to ciężki temat, wydaje mi się, że najlepiej posłuchać co podpowiada Ci serce i czy chcesz spróbować ;)

    Blondyna
    Brawo za podejście :) Kciukam, żeby ktorś się właśnie zadomowiał u Ciebie ;)

    Co do witaminek i luteinek się nie wypowiadam, bo jedyne co biorę to kwas foliowy ;)

    No i obiecane zdjęcie dla Annak :)

    VyzYNT.jpg

    Martynka30, inessa, blondyna5555, annak, malika89 lubią tę wiadomość

    21.08.2015 - 9tc 4d [*]
    dev181pr___.png
    Termin cc 24 czerwca :o)
  • Bomblica Autorytet
    Postów: 692 673

    Wysłany: 19 października 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggi super zdjęcie! :)

    Wróciłam z zakupów, ale tylko spożywczych. Bo nic mi się nie podobało z ubrań. Zdążyłam juz nawrzeszczeć na mamę... Okropnie mnie wszystko wkurza. Dzis temperatura wreszcie mi poszla do góry co mnie troche uspokoiło. Mąż ma dzis rozmowę w sprawie przeniesienia do innej dzialu i mam nadzieje ze dostanie zasłużony awans ;) co w obecnych okolicznościach bardzo by się przydało...

    Wyniki będą kolo 18. Denerwuje się. A jak sie denerwuje to sprzątam. I te okna mam takie brudne.. Chyba nie wytrzymam i je umyje.

    Dzis sie rodzice dowiedza ze chyba będą dziadkami bo miałam im pomoc na gospodarstwie i nagle sie okazalo ze to dzis a ja przecież nie mogę nosić ani rzucać nic ciężkiego..

    Wizytę u giną mam 2 listopada! Nie ma nic wczesniej..

    Maggi-P, malika89 lubią tę wiadomość

    córeczka 23.08.2015 [*] 6 tc
    Gabrysia ur.27.06.2016
    Hipotrofia, bezwodzie
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ