X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zasniad częściowy dwa razy pod rzad
Odpowiedz

Zasniad częściowy dwa razy pod rzad

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Moroszka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Chciałam się dowiedzieć czy jest tu ktoś kto by przechodził zasniad częściowy dwa razy? Dwa razy zaszłam w ciąże po letrotzolu w drugim cyklu starań i oba zakończyły się zasniadem częściowym. Teraz nie wiem co robić, mieszkam w Finlandii i tutaj bada się poronienia po 3 przebytych. Nie wiem czy ryzykować i trzeci raz przez to samo przechodzić? Szukam głównie wsparcia bo w necie to już chyba wszystko wyczytałam a zjawisko jest bardzo rzadkie😢

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moroszka wrote:
    Hej!
    Chciałam się dowiedzieć czy jest tu ktoś kto by przechodził zasniad częściowy dwa razy? Dwa razy zaszłam w ciąże po letrotzolu w drugim cyklu starań i oba zakończyły się zasniadem częściowym. Teraz nie wiem co robić, mieszkam w Finlandii i tutaj bada się poronienia po 3 przebytych. Nie wiem czy ryzykować i trzeci raz przez to samo przechodzić? Szukam głównie wsparcia bo w necie to już chyba wszystko wyczytałam a zjawisko jest bardzo rzadkie😢

    Współczuję, że musiałaś przez to przejść. Ja nie miałam zaśniadu, ale lekarz mi powiedział, że jeśli w badaniu hist-pat by wyszło, że jest zaśniad lub zaśniad częściowy, to trzeba poczekać pół roku przed kolejną ciążą, bo może się powtórzyć. Niestety więcej nie pomogę

  • pacia8989 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej powiem tak mialam 2 zaśniady raz czesciowy a raz calkowity w 2008r i 2010 czli po 2 latach to samo robilismy badania genetczne i co mozliwe i wszystko prawidlowe wie dalam spokoj juz sie pogodzilam ze nie bede mama a 2014r zaszlam w ciaze i teraz mam syna 5 lat bedzie mial wiec wszystko jest mozliwe ale tez nie było łatwo glowa do góry.

    Agni lubi tę wiadomość

    witam jestem nowa na forum 4 lata temu poronienie zaśniad groniasty 2 lata po poronieniu to samo zaśniad groniasty badania wszystkie dobre moje i meza tez lekarze nie wiedza o co chodzi a ja już się poddalam trzymam kciuki żeby starającym się udało.
  • Aneczeczeczeczka Koleżanka
    Postów: 61 8

    Wysłany: 28 września 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was. Temat dosyć stary ale może ktoś jeszcze ma podobny problem.

    Jestem kłębkiem nerwów. Właśnie odebrałam swój wynik hispat i drugi raz - zaśniad groniasty!

    Czy ktoś jeszcze miał podobną sytuację? Jakie jeszcze badania? Poza standardowymi badaniami po poronieniu?

    Nie wiem co robić.

    07.2017 - córeczka (bezproblemowa ciąża)
    05.2019 - poronienie (brak badań)
    11.2019 - poronienie (triploidia, zaśniad groniasty częściowy)
    09.2020 - poronienie (trisomia 16, zaśniad groniasty częściowy)

    Mutacje:
    czynnik V R2
    MTFHR 1298ac - homo
    PAI-1 4G - hetero

    Kariotypy ok
    Ana / Apa ok
  • Frapując Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 lipca 2021, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczeczeczeczka wrote:
    Witam Was. Temat dosyć stary ale może ktoś jeszcze ma podobny problem.

    Jestem kłębkiem nerwów. Właśnie odebrałam swój wynik hispat i drugi raz - zaśniad groniasty!

    Czy ktoś jeszcze miał podobną sytuację? Jakie jeszcze badania? Poza standardowymi badaniami po poronieniu?

    Nie wiem co robić.

    Nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz, ale właśnie szukając kogoś kto przeszedł dwa zaśniady trafiłam na to forum.
    U mnie sprawa wyglada tak:
    2018 ciąża biochemiczna, 2019 ciąża zdrowa, 2020 grudzień zaśniad częściowy ciaza zatrzymała rozwój ok 6tyg, teraz jestem w ciąży 8/9 tydzień i wczoraj dowiedziałam się że serduszko nie bije i najprawdopodobniej zaśniad częściowy ponownie. Tak wynika z obrazu usg. W poniedziałek mam zabieg.
    Czy trafiłaś na jakiegoś dobrego lekarza? Co radzą po dwóch zaśniadach?
    Ja mam mutacje mthfr homo i pai 1 hetero ale te badania zrobilam po pierwszym zasniadzie i teraz brałam acard, duphaston, metylowany kwas foliowy. Reszte wynikow na trombofilie i p/toczeniowe mam ok.
    Lekarz powiedział, że mam prwdyspozycje do zaśniadu co ma nie oznaczać, że mam zrezygnować całkowicie ze starań, ale przygotować się że nic nie mogę na to poradzić... i że może się znowu powtorzyć.
    Ktoś ma jakąś radę? Czy robił ktoś badania gebetyczne po poronieniu z zaśniadem? Czy ma to sens czy raczej jak wiadomo że zaśniad to już wystarczająca przyczyna i badania dna płodu są zbędne?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ