X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zasniad groniasty
Odpowiedz

Zasniad groniasty

Oceń ten wątek:
  • Mila30 Przyjaciółka
    Postów: 115 48

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    W 8 tygodniu ciazy stwierdozno u mnie puste jajo plodowo i zostalam skierowana do spzitala, wywolano u mnie poronienie i po 3 dniach wyszlam ze szpitala.
    Wczoraj otrzymalam wyniki badania histo i stwierdozno u mnei zasniad groniasty czesciowy:(
    Przez min pol roku do 8 m-cy zakaz stranai sie o kolejna ciaze i kontroal Beta HCG , najpierw co 2 tyg.
    Na poczatku sie cieszylam bo w dniu zapisu do szpitala beta ok 220tys, 3 dni pozniej spadla do 36tys, tydzien pozniejbylo 3500(29 grudnia 2014). Ale wczoraj zrobilam znow badanie i beta wzrosla:( teraz wynosi 11tysiecy MArtwi mnei ten wzrost, na poczatku tak ladnie spadala. Czy ktoras z Was to przechodzila , przechodzi? Czy beta moze sie tak wahac na poczatku? kiedy udalo wam sie znow zajsc w ciaze?

    UK, Naganna, Silenka lubią tę wiadomość

  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to przechodzę obecnie..
    Zabieg mialam 2 grudnia
    Beta spada powoli
    Jutro mija 7 tygodni po zabiegu wczoraj zrobiłam ponownie betę ale nie mam jeszcze wyniku

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Mila30 Przyjaciółka
    Postów: 115 48

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Beata, to mamy poodbnie:(Ty mialas zabieg lyzeczkowania? Mnie pczyszczali przy pomocy proszkow wiec tez sie boje czy calkiem.
    A jaka mialas bete po zabiegu i jak CI spadala?
    Ja sie martwie moim skokiem, czy moze na poczatku tak skacze...
    Kiedy CI lekarz powiedzial, ze mozesz sie starac ponownie ...mi ze za pol roku do 8 m-cy...pewnei zalezy od bety.
    Daj znac jak Twoj wynik....Trzymam kciuki zeby spadal, ja robie jutro bete kolejna
    Skad sie takie rzeczy biora ahhh:(

  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj
    Tak ja mialam lyzeczkowanie najpierw podali mi 6 tabletek cytotecu a po tym mnie oczyscili w szpitalu na chwilę prZed zabiegiem lało się ze mnie jak z zarznietego zwierza..
    Potem tylko kilka dni skapewgo krwawienia zupełnie jak normalny okres
    Możesz sobie zerknąć bo cały czas mam ten sam cykl niestety :((

    Co do bety prZed zabiegiem była ponad 70 tysięcy Potem badalam dopiero
    28 grudnia (prawie 4 tyg po) 28,9
    7 stycznia (ponad 5 tyg) 11,8
    18 stycznia prawie 7 tyg) 6,6

    W międzyczasie byłam na dwóch wizytach usg gdzie wygląda ze wszystko ładnie oczyszczone...Endo ładne ale czemu beta w takim razie nadal ciążowa nie mam pojęcia...
    Tym bardziej ze z wykresu wygląda na to ze mialam owulacje choć wcześniej ktoś mi powiedział ze prZy takiej becie ovulka niemożliwa...A jednak. ..

    Dziś jestem 10 i ostatni dzień na lekach które mają wywołać @ ale póki co szyjka zamknięta i twarda...martwię się co by było gdyby jednak okazało się ze to Nowa ciąża. .
    Ale na tym etapie nie pozostaje mi nic innego jak jeszcze chwilę poczekać.
    Plan mam taki

    Jeśli dostanę @ to mam wziąść anty na jakiś czas i zaraz po ustaniu krwawienia zgłosić się na wizytę lekarz mówi ze nie da się z góry przewidzieć kiedy da mi zielone światło chcę obserwować moje spadki i kolejna betę mam zrobić właśnie po @ bo wtedy ma być znaczący spadek

    Natomiast gdybym jeszcze przez 10 dni nie dostała @ konieczne mam się zglosic

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy dziś będziesz miała wynik ? Daj znać koniecznie i dopisz mi jeszcze poprzednie wartości jakie miałaś

    Oczywiście Trzymam kciuki :*

    P.S. pytasz skąd się to bierze ...Z medycznego punktu widzenia dochodzi do zasniadu gdy 2 plemniki połączą jedna komórkę o materiał genetyczny ojca zdominuje materiał matki..ale to nie jest żadna wada płatników ani komórki tak się po prostu zdarza losowo taki wybryk natury... nie analizuj pod względem wiary ...ja uważam ze każde doświadczenia jest nam do czegoś potrzebne i cZegoś nas uczy.. I wierzę ze kolejny raz nas to nie spotka <3
    Trzymaj się :)

    amanina lubi tę wiadomość

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Mila30 Przyjaciółka
    Postów: 115 48

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Ja ostatnio zerknelam w swoje wszystki wyniki i zle wtedy odczytala pielegniarka i jak narazie jednak caly czas spadek, u mnie sa wieksze wartosci niz u Ciebie ale mzoe dlatego ze ja przed szpitalem mialam sporo wieksze
    A moje wyniki wygladaja tak:

    pierwszy dzien w szpitalu: 205,775
    w dniu wyjscia , po oczyszczeniu ( same tabletki bez zabiegu) - 36,386.50
    29/12 (tydzien po ) - 13,582.20
    13/01 (3 tyg po) - 11,501
    21/01 (4 tyg po) -4,638

    Ciesze sie ze spada mam nadzieje, ze niedlugo beda niskie wyniki.
    Kolejna wizyta 27-go w szpitalu

    No to onys neidlugo dostala @ i zeby wszystko jzu spadlo i zebysmy dostay zielona karte nedlugo
    JA wlansie nie wiem bo w szpitlau powiedzieli mi, ze koljne starania za pol roku do 8m-cy a gin ze dobrze sie wstrzymac rok ( a to dluuugo:( )
    no walsnie obysmy juz wiecje tego nie mialy bo slyszalam, ze jak soie ma raz to wieksze prawdopodobienstwo ze kolejne ale chya z tego co czytalam nei zdaza sie to czesto....i wlasnie nas nie spotka!!!!!
    :)

  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli chyba ok tempo bo faktycznie sporo wyższa miałaś oby szybko spadła i bez komplikacji. Ja nie słyszałam żeby komukolwiek kto przestrzegał zaleceń zasniad się powtórzył. Nie wiem jak to jest w przypadku zajścia zanim spadnie beta... chociaż dziś czytałam historię dziewczyny ze zaszła 2 tygodnie po zabiegu i urodziła zdrowego chłopca. Także trzeba być dobrej myśli ale świadomie nie ryzykować

    Trzymam kciuki za Ciebie :*

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Mila30 Przyjaciółka
    Postów: 115 48

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO to pocieszajace, ze raczej sie to nei zdaza. A Ty kiedy masz zamair probowac?
    Ja mam nadzieje ze w miare szybko dostane zielona karte i tak mysle, ze jak w szpitlau powiedza, ze moge to chyba moge:)
    Tez trzymam kciuki za Ciebie oby nam sie udalo i zaraz zdrowe dzieciaczki:)
    A altualnei syzkuje sie na urodizny moejj coreczki za tydzien:)

  • Zoja Ekspertka
    Postów: 186 183

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Moja historia jest podobna. 18 listopada miałam łyżeczkowanie - diagnoza zaśniad częściowy. Beta 2 tyg po zabiegu była w granicach 4. na dniach wybieram się na kolejną. Mąż bardzo chciałby, żebyśmy już zaczęli kolejne starania a ja bardzo się boję. Z drugiej strony nie chcę czekać pół czy roku... Niestety mało jest praktycznych info o tym przypadku na forach. Kiedy planujecie się starać?

    AguniWaj94 lubi tę wiadomość

    gannskjo7b9tly2x.png

    18.11.2015 Aniołek - W
  • pacia8989 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałam kiedyś ze miałam dwa razy zasniad groniasty po 2 latach od pierwszego miałam 2 ciąża pojedyncza a druga była bliźniacze i zrezygnowałam a teraz jestem mama rocznego Maciusia udało się głowa do góry dziewczyny badania ja i mój mąż wszystkie dobre były genetyczne też jedna niewiadoma ten zasniad wiem co czujecie

    witam jestem nowa na forum 4 lata temu poronienie zaśniad groniasty 2 lata po poronieniu to samo zaśniad groniasty badania wszystkie dobre moje i meza tez lekarze nie wiedza o co chodzi a ja już się poddalam trzymam kciuki żeby starającym się udało.
  • Mila30 Przyjaciółka
    Postów: 115 48

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny pacia przykro mi, ale ciesze sie , ze masz zdrowe szczescie:)
    Zoja ja wlasnie nie wiem tez, ja bm chciala jak najszybciej tez! ale boje sie tez bo zobacz jakie u was wyniki male a jakie u mnie duze:( dzis ide na kolejna bete!
    Daj znac jak TObie wyjdzie t akolejan i ja tez dam znac. Fjanie , ze jest nas wiecej mozemy tu razem sie wspierac
    A lekarz ile mowi, ze masz czekac?
    kurcze ja sama nei wiem co robic niby jest ryzyko ale tez ile ciaz zdrowych pozniej....ahh

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :)
    podzielę się z Wami moimi doświadczeniami w tym temacie, bo sama szukałam i mało znalazłam informacji wtedy kiedy były mi potrzebne..

    ostatnia OM 6 grudnia 2014. pierwsze, drugie usg wszystko ok - serce bije, rośnie mały.
    10 luty 2015 informacja, że serce przestało bić.
    szpital, cytotec 3 dni (nie podziałał), łyżeczkowanie. trzy tygodnie później wynik badania histpat.
    okazuje się, że zaśniad częściowy.
    beta spadała mi do zera 3 mce niecałe.
    1 lipca 2015 od mojego profesora dostaliśmy pozwolenie na kolejne starania (zalecenia w przypadku zaśniadu częściowego się zmieniły, teraz można szybciej się starać, w przypadku całkowitego nadal są takie rygorystyczne, ale to oczywiście każdorazowo zależy od przypadku).
    zaśniad jest LOSOWY i tego się trzymajcie. historia zaśniadowa NIE zwiększa prawdopodobieństwa, że znowu będzie zaśniad.

    i teraz ważne: MUSICIE (dla własnego zdrowia i życia) pilnować tej bety, po jej spadku do zera przebadać się jeszcze kilka razy (krew) oraz pójść na usg żeby potwierdzić że jest ok zanim zaczniecie znów się starać.
    wiem jak jest ciężko czekać, bo po poronieniu sama marzyłam tylko o tym, żeby już zapomnieć i cieszyć się nową ciążą.
    Ale musicie pamiętać, że zaśniad jest nowotworem który może się przeobrazić w nowotwór złośliwy. podczas łyżeczkowania (jeśli pacjentka chce mieć jeszcze dzieci) lekarze uważają bardzo na śluzówkę, żeby jej nie "wygrzebać" za bardzo - oznacza to że resztki kosmków łożyska (razem z komórkami nowotworowymi) pozostają w błonie śluzowej macicy, która będzie się oczyszczała w ciągu kolejnych miesiączek.
    zakaz zachodzenia w ciążę wynika z tego, że beta hcg karmi nowotwór i istnieje po prostu ryzyko, że zachodząc za wcześnie w ciążę (jak jeszcze te komórki nowotworowe są) przerodzi się ten niezłośliwy rak w kosmówczaka, w tedy macie na głowie chemioterapię i zakaz zachodzenia w ciążę chyba 3 lata o ile się nie mylę plus sto innych niemiłych konsekwencji.
    oczywiście, można zaryzykować i może się okazać że będzie ok.
    ale może się okazać że będzie nie ok i wtedy stracicie kolejne dziecko, zdrowie i czas. nie wiem czy warto, ale to oczywiście decyzja Wasza :)
    mam nadzieję, że trochę Wam pomogłam :)
    trzymam kciuki!!!:)

    Kamilka, Zoja, Beata lubią tę wiadomość

  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 10 lutego 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amanina gratulacje za Okruszka mam nadzieję ze teraz wszystko W porządku <3
    Mila jak wyniki ?
    Co u Was ogole?
    Jakieś nowe wieści od lekarzy ?

    Ja mialam iść wczoraj ale znów wynik bety się opóźnia więc dotre dopiero w piątek to dam znać pozdrawiam Was mocno i trzymam kciuki

    amanina lubi tę wiadomość

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Zoja Ekspertka
    Postów: 186 183

    Wysłany: 11 lutego 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila30 wrote:
    Czesc dziewczyny pacia przykro mi, ale ciesze sie , ze masz zdrowe szczescie:)
    Zoja ja wlasnie nie wiem tez, ja bm chciala jak najszybciej tez! ale boje sie tez bo zobacz jakie u was wyniki male a jakie u mnie duze:( dzis ide na kolejna bete!
    Daj znac jak TObie wyjdzie t akolejan i ja tez dam znac. Fjanie , ze jest nas wiecej mozemy tu razem sie wspierac
    A lekarz ile mowi, ze masz czekac?
    kurcze ja sama nei wiem co robic niby jest ryzyko ale tez ile ciaz zdrowych pozniej....ahh
    Hej Mila, hej Dziewczyny :-)
    tydzień temu robiłam bete i wyszła <0,001. Ale ja nawet będąc w ciąży, miałam stężenie za niskie do tygodnia ciąży więc wiedziałam, że coś nie tak ( w przypadku zaśniadu bywa bardzo wysokie).W ogóle nie miałam żadnych z objawów zaśniadu - jedynie stwierdzenie po histopatologii.
    Lekarka w piątek powiedziała wprost czekać jeszcze 3 miesiące. ( co daje razem pół roku). Mnie się wydaje, z tego co zaobserwowałam, że lekarze nie mają wystarczającej wiedzy bądź doświadczenia związanego z zaśniadem i zwyczajnie się boją odpowiedzialności. Choć z drugiej strony czuję, że to faktycznie może przeobrazić się w ciężką chorobę i warto odczekać swoje. Ja podjęłam decyzje aby czekać do maja jak lekarz kazał. Mąż przyjął ją z wielkim rozczarowaniem ale zaakceptował.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2016, 15:49

    amanina lubi tę wiadomość

    gannskjo7b9tly2x.png

    18.11.2015 Aniołek - W
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 12 lutego 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Zoju
    Czyli Ty nie miałaś zasniadu dobrze rozumiem ,
    W takim razie naprawdę chyba nie czekalabym na Twoim miejscu aż do maja ale jeśli się czujesz na siłach. .

    U mnie wynik poniedziałkowej bety to 1,7 (10 tygodni po zabiegu )trochę się zasmuculam ze nadal nie 0
    Dobrze ze mam wsparcie mojego R który podchodzi racjonalnie i tłumaczy mi ze najważniejsze ze cały czas spada.

    Dziś idę na wizytę I zobacZę co powie lekarz..

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Zoja Ekspertka
    Postów: 186 183

    Wysłany: 12 lutego 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    Witaj Zoju
    Czyli Ty nie miałaś zasniadu dobrze rozumiem ,
    W takim razie naprawdę chyba nie czekalabym na Twoim miejscu aż do maja ale jeśli się czujesz na siłach. .

    U mnie wynik poniedziałkowej bety to 1,7 (10 tygodni po zabiegu )trochę się zasmuculam ze nadal nie 0
    Dobrze ze mam wsparcie mojego R który podchodzi racjonalnie i tłumaczy mi ze najważniejsze ze cały czas spada.

    Dziś idę na wizytę I zobacZę co powie lekarz..
    Cześć Beatko,
    nie miałam żadnych objawów zaśniadu ( plamień, złego samopoczucia, wysokich stężeń hcg) mimo tego badanie histopatologiczne po łyżeczkowaniu stwierdziło zaśniad częściowy. Jetsem pod stałą kontrolą i lekarka powiedziała aby się jeszcze wstrzymać niestety. Ale najlepsze w tej patowej sytuacji jest to że stężenie spada około 1 to też dobry wynik , głowa do góry!

    Beata lubi tę wiadomość

    gannskjo7b9tly2x.png

    18.11.2015 Aniołek - W
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja wrote:
    Cześć Beatko,
    nie miałam żadnych objawów zaśniadu ( plamień, złego samopoczucia, wysokich stężeń hcg) mimo tego badanie histopatologiczne po łyżeczkowaniu stwierdziło zaśniad częściowy. Jetsem pod stałą kontrolą i lekarka powiedziała aby się jeszcze wstrzymać niestety. Ale najlepsze w tej patowej sytuacji jest to że stężenie spada około 1 to też dobry wynik , głowa do góry!

    ja rowniez nie mialam plamien, beta zgodna z tygodniem, samopoczucie jak to w ciazy normalnej. nic nie wskazywalo na zasniad (na usg tez nic nie bylo widac). wyszlo dopiero w wyniku badania histopatologicznego.

    Beatka - jak juz jest 1 to jest dobrze. niech spadnie do zera i potem niech to zero sie utrzyma :) bedzie git! najwazniejsze ze nie rosnie ani nie skacze:)

    Beata lubi tę wiadomość

  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 15 lutego 2016, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    A więc jak widać te objawy zasniadu w większości przypadków nie maja potwierdzenia bo ja też nie miałam absolutnie żadnych plamien po prostu dluggo nie było widać zarodka zaczęłam czytać w Internecie o różnych przypadkach a ponieważ beta pięknie rosła sama zapytałam lekarza czy to nie zasniad ? Zaśmiał sie ze czytam glupoty w Internecie i doszukuje sie głupot powiedział ze zasniad daje inny obraz w usg
    Więc ja do samego końca wierzyłam ze będzie dobrze. .

    Zoju ale Tobie teraz Twoja ginka powiedziała coś konkretnego ile jeszcze trzeba czekać ?

    Amanina Ty miałaś w pierwszej połowie zeszłego roku dobrze kojarzę ,?? Po jakim czasie dostalas zieolone światło ?
    I czy od razu się udało czy teraz lekarz inaczej do tego podchodzi bardziej kontroluje betę itp.?

    Dziękuję Wam ocZywiście za pocieszenie I za wsparcie <3
    Trzymam za Was mocno kciuki
    Amaninko za Twojego Okruszka żeby zdrowo rósł a za Ciebie Zoju za szybki powrót do staranek i oby szczęśliwie zakończonych :)

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 15 lutego 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMANINKO przepraszam już doczytałam myślałam ze pisałaś to na innym wątku
    Czyli jednak dostalas pozwolenie po 4,5 mięs to pocieszające :)

    Ale nie szybko się udało bo ok 6 cykli jeśli dobrze liczę ?
    Jak to przetrwalas nie tracilas nadzieji ?
    Bralas jakieś leki wspomagające ?

    P.S. ile w ogole macie lat ,? Bo ja jakoś staro specjalnie sie nie czuję ale jednak Man presję czasu i tego nie ukrywam ...

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    AMANINKO przepraszam już doczytałam myślałam ze pisałaś to na innym wątku
    Czyli jednak dostalas pozwolenie po 4,5 mięs to pocieszające :)

    Ale nie szybko się udało bo ok 6 cykli jeśli dobrze liczę ?
    Jak to przetrwalas nie tracilas nadzieji ?
    Bralas jakieś leki wspomagające ?

    P.S. ile w ogole macie lat ,? Bo ja jakoś staro specjalnie sie nie czuję ale jednak Man presję czasu i tego nie ukrywam ...

    Beata a mialas zasniad calkowity czy czesciowy? jaki jest opis badania ze szpitala? przepiszesz mi? od tego zalezy kiedy lekarze daja zielone swiatlo..
    ja mam 33 lata w tym roku. bylo ciezko czekac, ja sie w ogole na rok przerwy nastawialam bo takie byly zalecenia na poczatku. potem sie okazalo, ze jest juz ok i moj profesor sam mi kazal leciec bachora robic duzo wczesniej :)
    trzeba jednak dac sobie ten czas, ktory organizmowi jest potrzebny na pozbycie sie nowotworu. widze ze masz juz dziecko, masz dla kogo byc zdrowa i zyc, wiec uwazaj na siebie i wylecz sie do konca najpierw :)

    mysmy dostali 1 lipca dokladnie zielone swiatlo, a 19 grudnia robilam test ciazowy, wiec troche to trwalo, no ale ja w sumie ciesze sie ze nie tak od razu zaskoczylo, tylko jednak ten organizm od lutego sporo odpoczal.
    jutro rano mam usg genetyczne, mam nadzieje ze bedzie ok :) na ostatnim widzialam stopy z palcami, polkule mozgowe i w ogole cale cialko wiec mam nadzieje, ze teraz juz bedzie dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2016, 11:42

    Beata lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ