X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • malysmok84 Autorytet
    Postów: 367 371

    Wysłany: 10 czerwca 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,mam 32 lata, to moja pierwsza ciąża.

    Wszystko było super do usg genetycznego - lekarz zauważył że niezwapniona jest kość nosowa. CRL 56, przezierność 1,4, reszta w normie. Od razu mnie wysłano na pappa, ale ja jakos nie mam przekonania do tego badania...wszystkim wychodzą na nim jakieś dziwne rzeczy...

    Odchodze od zmysłów...wszedzie czytam, ze dobre zakonczenia byly przy nieduzych odhyleniach w przeziernosci lub tylko złej pappie. Strasznie mało jest przypadków, kiedy tylko z tym noskiem był problem...Na nifty średnio mnie stać...

    Nie wiem co robic, jak sobie radzić...

    Lilka <3
    f2w39jcge388wdve.png

    Endometrioza, Hiperinsulinemia, Hiperprolaktynemia
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 10 czerwca 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malysmok witaj :)

    Niestety ja nie wiem co Ci doradzić...
    U mnie skierowanie na Pappa było z automatu ze wzgl. na wiek pow. 35lat. I nawet przez myśl mi i mężowe nie przeszło, że mogło by być coś nie tak.
    Ale Pappa wyszły źle... Wysokie ryzyko trisomi 21 1:108. Od razu skierowanie na amniopunkcję, czekałam tydzień na zabieg, bo wcześniej nie było terminu. Teraz czekam na wynik... Niestety z tym czekaniem sobie nie radzę, ale nie żałuję...
    Ja jestem z tych co "muszą wiedzieć". Nie wyobrażam sobie dowiedzieć się przy porodzie, że moje dziecko ma wady genetyczne...
    Więc czekam cierpliwie
    Jednego czego żałuję to tego, że nie wykupiłam fisha za 1000zł, przy którym wynik głównych wad byłby w ciągu kilku dni.

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • Wolfmama Znajoma
    Postów: 30 21

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bardzo dziekuje za słowa otuchy i wsparcia !

    Ja w czwartek mialam amniopunkcje w Poznaniu na Polnej. Sam zabieg ok - wiadomo, że nie łaskotał, ale bólem też tego nazwać nie można. Po zabiegu amniopunkcji tez ok - zadnych krwawien, wyciakania plynow, dzidzius na USG brykał i serduszko biło prawidłowo.

    Teraz trzeba czekac jeszcze 16dni na wynik. Wiecie co, po zabiegu mam jakos wiecej wiary i nadziei, ze wszystko bedzie OK. Moje nerwy niczego nie zmienią i nie wpłynął na wynik, wiec cierpliwie czekam i ciesze sie juz rosnącym brzuszkiem. Dzisiaj przywitalismy 17tc :)

    Pozdrawiam !
    PS: do mam, ktore boją się amniopunkcji - jestem okropnym boidudkiem, ale skoro ja przeżyłam i dałam rade, to Wy tez dacie !!!!! :)

    Cassie 65 lubi tę wiadomość

  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malysmok witaj! Przede wszystkim postaraj się trochę ochlonac. Wiem że łatwo się mówi ale jest to do wykonania a wiem z własnego przykładu :) hmm ja chyba bym się zdecydowała na pappe w Twoim przypadku ponieważ po zrobieniu tego testu Twoje teyzyko może spaść totalnie i już wtedy będzie wiadomo, że nie trzeba robić dalszych badań potwierdzających :)
    Ja też miałam pappe z automatu po prostu dostałam skierowanie do takiej kliniki gdzie tak działają na początku jak wynik wyszedł z podwyższonym ryzykiem pieklilam się że nikt mi nie powiedziedzial co to za badanie. Później amniopunkcja i szczęśliwe zakończenie tzn nie do końca do rozwiązania jeszcze chwila alr przynajmniej wiem, że mój dzidziuś nie ma wady genetycznej. Z perspektywy czasu w ogóle nie żałuję moich decyzji i w razie W postapilabym dokładnie tak samo.
    Ale jak mówię na początek polecam ostudzić emocje a decyzję podjąć nawet po kilku dniach, tygodniach :) jestem pewna że wszystko będzie dobrze :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • malysmok84 Autorytet
    Postów: 367 371

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, dzieki za slowa otuchy, mega mi potrzebne to teraz. Pappe mam zrobiona, czekam na wynik, ale i tak w pon zrobilam nifty. Mam jakies poczucie zeby tej pappy nie odbierac bo sie tylko zestresuje, poczekac juz na ostateczny wynik...i tak w sumie wypadna w podobnym terminie bo teraz dlugi weekend.
    Staram sie ochlonac...moj facet bardzo mnie wspiera, ale same wiecie jaki ogromny strach to jest. Mam gdzies w glowie mysl ze mohe dostac zly wynik,.choc staram sie to.odganiac. Chce wiedziec juz jak jest a jednoczesnie tego telefonu boje sie najbardziej na swiecie... Takie zekanie na wyrok troche..

    Lilka <3
    f2w39jcge388wdve.png

    Endometrioza, Hiperinsulinemia, Hiperprolaktynemia
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Odebrałam wyniki amniopunkcji - kariotyp prawidłowy żeński :) :) :)
    Będzie zdrowa dziewczynka!

    Asiek2108, Marsylia, Cassie 65, Wolfmama, Est, Mama Sowa, sara9555, E_w_c_i_a, efta lubią tę wiadomość

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które urodziły "za naszych czasów" co u Was słychać jak dzieciaczki ????

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka- no przeciez, że nie inaczej ;)

    malysmok84- a Ty jak tam? Masz już wyniki nifty?

    Anulka0407 lubi tę wiadomość

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IviQ wrote:
    mój urodził sie hipotrofikiem 2320 g. Szybko nadroił. Dzis ma 20 mcy zdrowy, nie choruje rozwija sie prawidłowo. mamy gratisowe za to 5w1 i pneumokoki. Skorzystalam:) i skierowania do specjalistów roznych. tez skorzystalam. wszystko OK. Zatem nie martw sie na zapas


    Dziękuję za informacje :)
    Ile teraz waży maluszek ?
    Mały na ostatniej wizycie w 27 dniu przybrał - 3240g.
    A dziś dzwoniłam żeby umówić się na szczepienia i dzięki Tobie wiem, że możemy mieć darmowe :) a Pani w przychodni nic nie powiedziała.... gdyby nie informacja od Ciebie sama bym nie wiedziała :)

    Dziękuję :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IviQ wrote:
    mój urodził sie hipotrofikiem 2320 g. Szybko nadroił. Dzis ma 20 mcy zdrowy, nie choruje rozwija sie prawidłowo. mamy gratisowe za to 5w1 i pneumokoki. Skorzystalam:) i skierowania do specjalistów roznych. tez skorzystalam. wszystko OK. Zatem nie martw sie na zapas


    IviQ czy w trakcie ciąży dowiedziałaś się, że Twoje maleństwo ma hipotrofie?
    Jeśli tak to opisz proszę jak to wyglądało i w którym tc została zdiagnozowana?

    Ja miałam wczoraj usg połówkowe i moja córcia jest zdrowa ale jest zbyt mała co do wieku ciąży o 2 tygodnie. To dużo, a w 13 tc różnica wynosiła tylko 2 dni. Mam powtórzyć usg za 3 tygodnie, żeby sprawdzić jak dalej się rozwija...

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka0407,

    ja też urodziłam hipotrofika. Na połówkowych om 20+4 z usg na 19+6t.
    Ja na Twoim miejscu poszłabym do innego lekarza teraz - jakiegoś dobrego specjalisty (kiedyś czytałam, że na badania połówkowe trzeba mieć dodatkowy certyfikat, fmf jest tylko do badań z pierwszego trymestru).
    Idź już teraz sprawdź u kogoś innego bo te mm, które decydują każdy odmierza inaczej - w tej ciąży przekonałam się o tym jak bardzo różnią się pomiary wykonywane przez różnych lekarzy (niby super specjalistów) robione nawet z dwudniową różnicą.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    Anulka0407,

    ja też urodziłam hipotrofika. Na połówkowych om 20+4 z usg na 19+6t.
    Ja na Twoim miejscu poszłabym do innego lekarza teraz - jakiegoś dobrego specjalisty (kiedyś czytałam, że na badania połówkowe trzeba mieć dodatkowy certyfikat, fmf jest tylko do badań z pierwszego trymestru).
    Idź już teraz sprawdź u kogoś innego bo te mm, które decydują każdy odmierza inaczej - w tej ciąży przekonałam się o tym jak bardzo różnią się pomiary wykonywane przez różnych lekarzy (niby super specjalistów) robione nawet z dwudniową różnicą.


    Triti byłam u tej samej Pani gin, która robiła mi usg I trymestru na tym samym sprzęcie. Nie sądzę, żeby mogła zajść aż taka pomyłka. To bardzo dobry lekarz. Badanie było robione w prywatnej przychodni, która ma kontrakt z NFZ.
    Mam nadzieję, że córcia jednak nadrobi.
    Za 3 tygodnie idę na usg 3d prywatnie do lekarki, która jest polecona przez Panią doktor, która robiła ostatnie 2 usg, ale też jest polecona przez lekarza z przychodni rejonowej. Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni...

    U mnie wg om 19tyg+5dni,a z usg CRL 17tyg+4dni

    Cassie 65 lubi tę wiadomość

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie.
    Przeczytałam wątek od strony 300... ja jeszcze przed ciążą, ale z racji wieku na pewno chcę zrobić badanie nifty.
    Mam pytanie:
    czy jeśli nifty wyjdzie źle lub dobrze, ale przy złym usg, to robienie harmony ma sens? chodzi mi o to, czy jeśli nifty pokaże fałszywy wynik to czy harmony zrobi to samo?

    Wszystkie posty Hope są usunięte. Dlaczego? Wydawały się być merytoryczne... (z cytatów wnioskuję)

  • Donna88 Debiutantka
    Postów: 9 21

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    Z przyjemnością informuję, że 6 czerwca urodziłam zdrową córeczkę.


    Dla przypomnienia:
    Po teście pappa ryzyko dla zespołu Downa wynosiło 1:174. USG w normie, biochemia fatalna. Zrobiłam test Nifty - wynik prawidłowy.
    Pozdrawiam was serdecznie.

    triti, Asiek2108, Anulka0407, Cassie 65, Marsylia, sara9555, efta lubią tę wiadomość

    Donna88
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung,

    zrób badanie usg i pappa (i cytomegalię) - jeżeli wyjdzie źle będziesz miała skierowanie na amniopunkcję.
    Jeżeli wyniki będą dobre zrób test nipt.
    Co do wyników fałszywie pozytywnych nipt to pewnie się dokopałaś - nawet tu na forum jest przypadek kiedy dziewczyna robiła oba testy i oba wyszły fałszywie pozytywne. Był też przypadek kiedy dziewczyna robiąc tylko jeden z testów uzyskała wynik fałszywie pozytywny. Ale potem w amnio wyszły konkretne "choroby", dla których nipt nie daje "gwarancji".
    Hope pewnie je skasowała (bez sensu dawały nadzieję i wiedzę innym dziewczynom)..... u niej była chyba przepuklina i duże prawdopodobieństwo wad. Z tego co pamiętam ona robiła jakie najbardziej czułe testy z mikromacierzy - ale szczegółów nie pamiętam.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny! Ja tez poinformuje, ze 17 czerwca (4 tyg przed terminem) urodzilam zdrowego genetycznie chlopca. Przypomne, ze moje ryzyko ZD bylo 1:70. Test NIPT- wynik prawidlowy. Pozdrawiam serdecznie

    Marsylia, Asiek2108, Mama Sowa, Anulka0407, triti, MamaOla, Cassie 65, efta lubią tę wiadomość

    Emma
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti :) dzięki.

  • sara9555 Autorytet
    Postów: 469 312

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Potrzebuję porady jakie badanie nieinwazyjne zrobić, żeby dowiedzieć się jakie Rh ma moje dziecko. Moje prawdopodobieństwa wad są niskie, więc nie zależy mi tak na tym jak na samym Rh. Macie może jakieś informacje?

  • Pandas Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ryzyko zD 1:75 teraz brzmi dla mnie dobrze. Chociaż rozumiem wasze obawy. U mnie jest ryzyko 1:2 i wszystko się rozstrzygnęło w ostatnim miesiącu. Wcześniej wszystkie badania książkowe.
    A teraz czekam na poród i dopiero wówczas będę wiedziała czy dziecko ma zD czy nie.
    Samo czekanie mnie nie przeraża, ale co ja przeżywam to wiem tylko ja.

    Nie łamcie się Dziewczyny, w większości wszystko u Was zakończy się dobrze, u mnie to loteria.

  • Wolfmama Znajoma
    Postów: 30 21

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pandas trzymam kciuki mam nadzieje ze jednak bedzie OK !

    Ja dzisiaj dZwonilam rowno po 21dniach od amnio ale Pani powiedziala ze jeszcze nie wszystkie hodowle gotowe :-(

‹‹ 382 383 384 385 386 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ