X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • auslanderka Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jakieś 3-4 tygodnie temu opisałam Wam moją przygodę z Nifty, z którego wyszło prawie 100% pewności na zd. Po kilku dniach Fish- zdrowa dziewczynka. Mam pełne wyniki z amniopunkcji i nic nie znaleziono. Żadnych mozaik nie wykryto.
    Nigdy nie załamujcie się po wynikach pappy czy Nifty. Trzeba mieć nadzieję do końca!!!

    Życzę Wam samych dobrych wyników!

    Aaasti, sercewplecaku, Aneta8 lubią tę wiadomość

  • Gwiazdka86 Koleżanka
    Postów: 91 15

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow!Bardzo pokrzrepiajaca wiadomosc ;)

    Starania od 09.2018
    05.2019 - Aniołek 3.5 mm(6 tc)
    07.2020 - Aniołek 3.5 mm(6 tc)
  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, postanowilam podzielic sie z wami swoja historia, ktora nie wiem jakie bedzie miala zakonczenie...
    Dzis 13+3 jestem po prenatalnych...
    wszystko super, podobno paluszki, nosek itp wszystko prawidlowe.Serduszko bije idealnie.
    CRL 76.94
    mam 30 lat
    NT 3.63 ORAZ 3.18

    ryzyko z programu u lekarza
    trisomy 21 1:24
    trisomy 18 1:115

    Nie mieszkam w PL wiec nie mam do zrobienia badan takich jak w PL , ale my mamy tzw. test hormonów ktory ma mi pokazac wszystko. Kosztuje €400 ale to nawet nie jest wazne.
    W przyszly pon pobranie, wynik za 10-14 dni czyli włącznie 3 tyg oczekiwania.
    Oszaleje...
    Chociaz czytam ze to jeszczze nie wyrok...ze moze byc dobrze..

    co o tym myslicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2021, 20:48

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn wrote:
    Czesc dziewczyny, postanowilam podzielic sie z wami swoja historia, ktora nie wiem jakie bedzie miala zakonczenie...
    Dzis 13+3 jestem po prenatalnych...
    wszystko super, podobno paluszki, nosek itp wszystko prawidlowe.Serduszko bije idealnie.
    CRL 76.94
    mam 30 lat
    NT 3.63 ORAZ 3.18

    ryzyko z programu u lekarza
    trisomy 21 1:24
    trisomy 18 1:115

    Nie mieszkam w PL wiec nie mam do zrobienia badan takich jak w PL , ale my mamy tzw. test hormonów ktory ma mi pokazac wszystko. Kosztuje €400 ale to nawet nie jest wazne.
    W przyszly pon pobranie, wynik za 10-14 dni czyli włącznie 3 tyg oczekiwania.
    Oszaleje...
    Chociaz czytam ze to jeszczze nie wyrok...ze moze byc dobrze..

    co o tym myslicie?

    Spokojnie, póki co to tylko statystyka. Dobrze, że z usg wszystko gra. A co do ryzyka to wiele rzeczy mogło zaburzyć. Nie piszesz czy miałaś pobieraną krew na biochemię? Czyli oznaczone wolne beta hcg i białko pappa? A ten test hormonów o którym wspominasz to dokładnie na czym polega? To jest coś na zasadzie Nifty, harmony, sanco?

  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyznam szczerze ze nie wiem czy jest nifty sanco, ale harmony test daje mi wynik na 3 choroby
    T21 , t18, t13

    Nie zrobiono mi zadnej krwi teraz na biochemie, zadnego hcg ani pappa bo lekarz stwierdzil ze Harmony test da nam klarowny wynik... wiec samo czekanie 3 tyg mnie oslabia... :( tak bardzo sie boje a zarazem pocieszam ze wszystko inne w normie...

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn wrote:
    Przyznam szczerze ze nie wiem czy jest nifty sanco, ale harmony test daje mi wynik na 3 choroby
    T21 , t18, t13

    Nie zrobiono mi zadnej krwi teraz na biochemie, zadnego hcg ani pappa bo lekarz stwierdzil ze Harmony test da nam klarowny wynik... wiec samo czekanie 3 tyg mnie oslabia... :( tak bardzo sie boje a zarazem pocieszam ze wszystko inne w normie...

    A, no to jeśli Harmony to jest to samo co Nifty i Sanco, to badania wolnego płodowego DNA płodu i mają wiarygodność ponad 99%. Ja również robiłam ale Nifty, ze względu na ryzyko t21 1:82 ale u nas idealne usg a biochemia nawaliła. U Ciebie widzę że NT jest podwyższone i zapewne dlatego wyszło takie ryzyko. Pamiętaj, że to komputer wylicza. A podwyższone NT zdarza się też u zdrowych dzieci! 🙂 a może przechodziłaś jakaś infekcję? To też może być powodem. Te wyliczenia statystyczne często pokazują wysokie ryzyko a później okazuje się, że dziecko zdrowe. Wielu lekarzy uważa, że to przestarzała metoda i właśnie testy nipt (Harmony, Nifty, Sanco itp) powinny być refundowane zamiast testu podwójnego. Harmony da Ci odpowiedź 🙂 i nie stresuj się bo to nie służy maluszkowi 😘
    A czemu dopiero w poniedziałek masz pobranie, nie da się tego przyspieszyć jakoś?

  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam miec zrobione odrazu u prywatnego juz wczoraj ale juz kolejny raz jak nie mogl mi pobrac krwi :/ dlatego odeslal mnie do innego na to badanie a oni robia tylko w poniedzialki , probowalam umowic sie do kogos innego na szybciej ale stwierdzilam ze juz nie bede robila zamieszania z wizytami...

    Dzieki uspokoilas mnie troszke tym wpisem, czytam i czytam ta dokumentacje, i naprawde wszystko inne jest w normie, nie ma zadnych innych nieprawidlowosci... moze mialam jakas infekcje ostatnio moja wydzielina byla dziwnego zapachu ale prszeszlo, bralam tez przez miesiac Progesteron i Acord. Moze to mialo wplyw?
    Mam tez czasem chyba problem z krazeniem bo czesto mam zimne stopy... czytalam ze to moze miec wplyw...

    Boze.. tak bardzo chce mi sie plakac, ale z innej strony pocieszam sie ze wszystko inne jest dobrze.
    Tylko dlaczego dostalismy 1:24 t21? To naprawde slaby wynik w porownaniu gdzie inne kobiety mialy nt nawet powyzej 4.5 a t21 wychodzilo im 1:100

    Tego nie moge rozgryzc...

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn wrote:
    Mialam miec zrobione odrazu u prywatnego juz wczoraj ale juz kolejny raz jak nie mogl mi pobrac krwi :/ dlatego odeslal mnie do innego na to badanie a oni robia tylko w poniedzialki , probowalam umowic sie do kogos innego na szybciej ale stwierdzilam ze juz nie bede robila zamieszania z wizytami...

    Dzieki uspokoilas mnie troszke tym wpisem, czytam i czytam ta dokumentacje, i naprawde wszystko inne jest w normie, nie ma zadnych innych nieprawidlowosci... moze mialam jakas infekcje ostatnio moja wydzielina byla dziwnego zapachu ale prszeszlo, bralam tez przez miesiac Progesteron i Acord. Moze to mialo wplyw?
    Mam tez czasem chyba problem z krazeniem bo czesto mam zimne stopy... czytalam ze to moze miec wplyw...

    Boze.. tak bardzo chce mi sie plakac, ale z innej strony pocieszam sie ze wszystko inne jest dobrze.
    Tylko dlaczego dostalismy 1:24 t21? To naprawde slaby wynik w porownaniu gdzie inne kobiety mialy nt nawet powyzej 4.5 a t21 wychodzilo im 1:100

    Tego nie moge rozgryzc...

    Tak, tylko pamiętaj że na ten wynik 1:iluś ma wpływ wszystko. Wiek, waga, rasa, rodzaj zapłodnienia itp no i u nas robią tą krew która albo poprawia wynik albo pogarsza (tak jak w moim przypadku). Także nie stresuj się na zapas bo nie ma sensu. Może poszukaj czy gdzieś w okolicy również wykonują to badanie i tam spróbuj? Jednak to prawie tydzień różnicy

  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wlasnie troszkę podzwonilam po klinikach zeby to przyspieszyc i niestety nie ma szans bo sa odlegle terminy a dodatkowo musialabym prywanie widziec sie z ich lekarzami. a tu gdzie jestem umowiona to moj prywatny ginekolog mnie skierowal bo tam dzwonil i oni mnie ustawili na poniedzialek na ten test, nie wiem czy ktos jeszcze tam mi zrobi ta przyziernosc karkowa ale to juz bedzie 14t+3d wiec podejrzewam ze sama krew mi pobiorą.
    We wtorek mam spotkanie z Profesrem szpitalnym i mam mu to pokazac moze on zleci mi dodatkowe usg na szybko...

    robie co moge ale na ta chwilę nie mogę wiecej zrobic, nawet jesli poproszę o zrobienie bety u rodzinnego to nie wiem jak to przypiąć do wynikow , wiec moze pogadam o tym we wtorek z Profesorem to moze on cos zleci jeszcze zebym potem te 2 tyg spokojnie czekala...

    Wiem ze wlasnie wszystko ma wplyw na ten wynik 1:24 ale wlasnie nie potrafie zrozumiec co wplynelo ze go tak obcielo ? typu pogorszylo. Skoro wszystko jest super , wiek 30 lat to nie rozumiem tego wyliczenia ? to ze mam 78kg i 168cm ? Nie jestem gruba. Zaplodnienie bylo naturalne. wiec co tak bardzo obnizylo wynik ? podejrzewam ze moje 30 lat ...

    Dziekuje ci za slowa otuchy , sa naprawde bardzo potrzebne..
    A u ciebie jednak wszystko wyszlo wpożądku? na kiedy masz termin ?

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    Tak, tylko pamiętaj że na ten wynik 1:iluś ma wpływ wszystko. Wiek, waga, rasa, rodzaj zapłodnienia itp no i u nas robią tą krew która albo poprawia wynik albo pogarsza (tak jak w moim przypadku). Także nie stresuj się na zapas bo nie ma sensu. Może poszukaj czy gdzieś w okolicy również wykonują to badanie i tam spróbuj? Jednak to prawie tydzień różnicy

    Nt podwyższone i wiek pewnie też dały takie ryzyko. U nas Nifty pro wyszło super więc amniopunkcji nie robiłam. Zostało nam jeszcze 6 tygodni, jestem aktualnie w 34tc
    Ja bym na Twoim miejscu nie robiła już beta hcg wolnego itp bo tak jak mówię, to cholerne statystyki. Można mieć ryzyko 1:2000 i niestety dziecko chore.. dlatego dokładniejsze są nifty, sanco, harmony itp. Musisz być spokojna dla maluszka. Wiem, że ciężko, sama przez to przechodziłam. Ale dasz radę. Szybko zleci. U nas wynik miał być do 10 dni roboczych. Krew oddawałam w czwartek rano a w poniedziałek rano już był wynik. Także bądź spokojna i nie nakręcaj się ♥️

  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za wsparcie ❤ postaram sie troche wyciszyc...
    Bede sie odzywala, ty tez daj znac co u ciebie ♥️

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn wrote:
    Dziekuje za wsparcie ❤ postaram sie troche wyciszyc...
    Bede sie odzywala, ty tez daj znac co u ciebie ♥️

    Nie dziękuj, po to tu jesteśmy ♥️ jakbyś miała ochotę pogadać, daj znać. Koniecznie pisz na bieżąco co i jak, ja też się będę odzywała 🙂

    Marienn lubi tę wiadomość

  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie to wszystko dzis posprawdzalam ponownie,
    Wpisalam w wykresy online wszystkie paramtery, glowka, brzuszek, kosc udowa, no i naprawde wszystko w super normie, jedynie to moja waga powinna byc 2kg wieksza wg wykresu... ale to akurat jest norma.
    Wiesz moze czy istnieje jakis kalkulator obliczen gdzie moglabym se wpisac wszystkie parametry?
    i mi to wyliczy 1:ilus...
    Szukalam ale nie moge nic znalezc...
    Caly czas mnie trzyma na duchu zdjecie usg 3d na ktorym widze piekne dziecko, oraz wszystkie inne parametry prawidlowe. ...

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn wrote:
    Ogolnie to wszystko dzis posprawdzalam ponownie,
    Wpisalam w wykresy online wszystkie paramtery, glowka, brzuszek, kosc udowa, no i naprawde wszystko w super normie, jedynie to moja waga powinna byc 2kg wieksza wg wykresu... ale to akurat jest norma.
    Wiesz moze czy istnieje jakis kalkulator obliczen gdzie moglabym se wpisac wszystkie parametry?
    i mi to wyliczy 1:ilus...
    Szukalam ale nie moge nic znalezc...
    Caly czas mnie trzyma na duchu zdjecie usg 3d na ktorym widze piekne dziecko, oraz wszystkie inne parametry prawidlowe. ...

    Wiem, ze na jakiejś zagranicznej stronie było coś takiego ale dziewczyny przestrzegały żeby nie bawić się w to bo wychodzą jeszcze większe bzdury. I po co miałabyś się stresować bardziej? Jest mnóstwo historii gdzie NT było podwyższone bez powodu, spokojnie

  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zalazlam ten kalkulator, fmf
    Jest naprawde dobry, uzupelnilam wszystko i wynik moj jest taki bo moj wiek strasznie go oslabia.
    Takze jestem troche spokojniejsza.
    Z wynikiem 3.68 jest 1:24 a jak wpisuje ten drugi pomiar 3.16 to 1:98 takze moze troszke lzej mi teraz bedzie czekac... ♥️ dziekuje

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    musisz być spokojna 🙂 ja wiem, że dziewczyny pisały że im bzdury wychodziły i jak kiedyś sama użyłam go to też jakaś masakra wyszła, także na spokojnie. A jak na przykład wpisywałam wszystkie dane z usg itp oprócz krwi to ryzyka miałam 1:15000. Krew mi je zepsuła, niestety. To jest tylko statystyka. Jak wychodzi wysokie ryzyko to nie oznacza, że dziecko jest chore. Oznacza, że jest podwyższone ryzyko a to nie jest diagnoza. Najpewniejsze będzie badanie Harmony bo jest o wiele bardziej czułe i dokładne, szczególnie jeśli chodzi o zd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2021, 10:26

  • canhota Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    canhota wrote:
    Jutro ide na powtórne usg 1 trynestru bo zwariuje do czwartku, kiedy mam miec oonsultacje z genetykiem ( tym razem prywatnie , nie ma nfz)
    Na wydrukach usg nt oznaczone jako 3,46 w wyliczeniu ppdane 3,6
    CrL na usg opisane 69 na wyliczeniu 72
    Fhr na usg 153 na wykiczeniu 158

    Czy to normalne? Nie sa to jakiese duze roznice, ale bardzo mnie ti zdziwilo
    Dodatkowo zauwazylam info o utrudnionym badaniu ze względu na ulozenie i wysokie bmi (165 i 79kg) nie wiem, czy gdzies uwzgledniano moja cukrzycę ciazowa


    Jitro mam wizyte u pani doktor, ktora jest specem od prenatalny i genetykiem zarazem..moze mnie to jakos uspokoi.

    Czytam internet w szerz i wzdłuż, czy zdazaly sie wyniki sanco wykluczajace trisomie a jednak bylo cos nie tak i stwierdzone ZD?... przy tak duzym ryzyku pewnie bym w ogole nie dostala zalecenia testu nipt tylko amnio ( jak wiecie, sanco mialam juz po 10 tyg zrobione)


    wynik mikromacierzy - prawidlowy :) chciałam doplacic do standardowego kariotypu, ale niestety za malo materialu :( przy pierwszym pobraniu udało sie pobrac bardzo malo plynu bo cos sie przytkalo, pozniej sie tak zestresowala i bylam tak spieta, ze kolejne proby byly nieudane. Cale szczescie wystarczylo materialu na mikromacierze.

    Mam nadzieje,ze z serduchem bedzie wszystko OK. Na chwile obecna wszystko wyglada dobrze. Ta przeziernosc karkowa i pesel przyprawily mnie o mega stres.... Troche odetchnelam, ale jakas niepewnosc nadal pozostale. Czasem mam mysli, ze mikromacierze nie wykrywaja wszystkiego... czasem ciesze sie jak szalona :D Trzymam za Was wszystkie kciuki :) w maju czeka mnie USG polówkowe i echo serca (pierwotnie przez cukrzyce i insuline w ciazy a pozniej przez zwiekszone ryzyko)

    kajakowe lubi tę wiadomość

  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    canhota wrote:
    wynik mikromacierzy - prawidlowy :) chciałam doplacic do standardowego kariotypu, ale niestety za malo materialu :( przy pierwszym pobraniu udało sie pobrac bardzo malo plynu bo cos sie przytkalo, pozniej sie tak zestresowala i bylam tak spieta, ze kolejne proby byly nieudane. Cale szczescie wystarczylo materialu na mikromacierze.

    Mam nadzieje,ze z serduchem bedzie wszystko OK. Na chwile obecna wszystko wyglada dobrze. Ta przeziernosc karkowa i pesel przyprawily mnie o mega stres.... Troche odetchnelam, ale jakas niepewnosc nadal pozostale. Czasem mam mysli, ze mikromacierze nie wykrywaja wszystkiego... czasem ciesze sie jak szalona :D Trzymam za Was wszystkie kciuki :) w maju czeka mnie USG polówkowe i echo serca (pierwotnie przez cukrzyce i insuline w ciazy a pozniej przez zwiekszone ryzyko)

    Cudownie ♥️ na pewno będzie wszystko super ♥️

  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    canhota wrote:
    wynik mikromacierzy - prawidlowy :) chciałam doplacic do standardowego kariotypu, ale niestety za malo materialu :( przy pierwszym pobraniu udało sie pobrac bardzo malo plynu bo cos sie przytkalo, pozniej sie tak zestresowala i bylam tak spieta, ze kolejne proby byly nieudane. Cale szczescie wystarczylo materialu na mikromacierze.

    Mam nadzieje,ze z serduchem bedzie wszystko OK. Na chwile obecna wszystko wyglada dobrze. Ta przeziernosc karkowa i pesel przyprawily mnie o mega stres.... Troche odetchnelam, ale jakas niepewnosc nadal pozostale. Czasem mam mysli, ze mikromacierze nie wykrywaja wszystkiego... czasem ciesze sie jak szalona :D Trzymam za Was wszystkie kciuki :) w maju czeka mnie USG polówkowe i echo serca (pierwotnie przez cukrzyce i insuline w ciazy a pozniej przez zwiekszone ryzyko)


    DAŁAŚ MI MEGA NADZIEJE !!!
    CUDOWNIE ZE WSZYSTKO DOBRZE!
    WIDZE ZE MIALAS T21 1:13 , I PRAKTYCZNIE 3,5 NT TO TAK JAK U MNIE BARDZO PODOBNIE, JA NIE KORYGOWALAM STATYSTYKI I MAM T21 1:24 odchodzę od zmyslow, bo wszystko inne jest super.
    Wiec po przeczytaniu twoich wynikow Gratuluję! <3 i jestem ciut spokojniejsza <3

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • canhota Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn wrote:
    DAŁAŚ MI MEGA NADZIEJE !!!
    CUDOWNIE ZE WSZYSTKO DOBRZE!
    WIDZE ZE MIALAS T21 1:13 , I PRAKTYCZNIE 3,5 NT TO TAK JAK U MNIE BARDZO PODOBNIE, JA NIE KORYGOWALAM STATYSTYKI I MAM T21 1:24 odchodzę od zmyslow, bo wszystko inne jest super.
    Wiec po przeczytaniu twoich wynikow Gratuluję! <3 i jestem ciut spokojniejsza <3

    Idac na USG mialam juz SANCo,ale przy tak duzym ryzyku genetyk zalecil amnio z mikromacierzami. Powiedziala tez, ze Sanco juz nam cos mowi o dziecku, ale warto zrobic mikromacierze przez bardzo duze ryzyko. T18 mialam ponizej 150 jakos wiec tez podwyzszone. (Ze wzgledu na Sanco i idealna biochemie raczej odrzucala te 3 podstawowe trisomie )

    wszystkie inne parametry byly ok, pappa Ok, tylko PESEL zabolał i NT.
    Musimy wierzyc ze taki urok naszych dzieci :) oczywiscie serducho trzeba obserwowac bo czasem jakas wada wplywa na NT

    Trzymam kciuki! bedzie dobrze!


‹‹ 588 589 590 591 592 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ