X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po. Za jednym pobraniem będzie standardowa amniopunkcja oraz dodatkowo amniopunkcja z mikromacierzą. Podobno do soboty może być już wynik tej z mikromacierzą. Niczego bardziej nie pragnę byle była zdrowa!!
    To moja wymarzona córeczka!

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina32 wrote:
    Jestem po. Za jednym pobraniem będzie standardowa amniopunkcja oraz dodatkowo amniopunkcja z mikromacierzą. Podobno do soboty może być już wynik tej z mikromacierzą. Niczego bardziej nie pragnę byle była zdrowa!!
    To moja wymarzona córeczka!
    Na pewno będzie dobrze!
    Pomoc Brigh Spot zanika do 30tc.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torbiel splotu naczyniówkowego też miała zniknąć do 28 tc, a już jej nie ma. Więc już teraz nie wiem czy była czy już się wchłonęła 🤷 lekarki które badały mnie wczoraj na połówkowym twierdzą, że nie możliwe że była, a inny dobry lekarz z certyfikatem widział 🤷
    Nawet jeśli to nie zniknie to ja już przywyknę do tego, byle reszta była zdrowa 🙏
    Mam wrażenie że to jakiś zły sen z którego nie mogę się obudzić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 19:36

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina32 wrote:
    Torbiel splotu naczyniówkowego też miała zniknąć do 28 tc, a już jej nie ma. Więc już teraz nie wiem czy była czy już się wchłonęła 🤷 lekarki które badały mnie wczoraj na połówkowym twierdzą, że nie możliwe że była, a inny dobry lekarz z certyfikatem widział 🤷
    Nawet jeśli to nie zniknie to ja już przywyknę do tego, byle reszta była zdrowa 🙏
    Mam wrażenie że to jakiś zły sen z którego nie mogę się obudzić.
    Będzie dobrze, szybko miną te dni. ;) Już środa, 2 dni i będą wyniki. ;)

    Kalina32 lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Atena000 Autorytet
    Postów: 592 880

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina32 wrote:
    Torbiel splotu naczyniówkowego też miała zniknąć do 28 tc, a już jej nie ma. Więc już teraz nie wiem czy była czy już się wchłonęła 🤷 lekarki które badały mnie wczoraj na połówkowym twierdzą, że nie możliwe że była, a inny dobry lekarz z certyfikatem widział 🤷
    Nawet jeśli to nie zniknie to ja już przywyknę do tego, byle reszta była zdrowa 🙏
    Mam wrażenie że to jakiś zły sen z którego nie mogę się obudzić.
    dawaj znać :) trzymam kciuki żeby było dobrze

    INVICTA Warszawa - 33l - 2ivf długi - 1ET FET 1 - S
    PCO
    NK-12%
    Nasienie-Fragmentacja 30%
    MTHFR c.677C>T homozygota (CC)
    MTHFR c.1298A>C homozygota(CC)
    16.01.2021 - test II kreski naturals???
    04.02.2021- jest serduszko :) 7tc 1 d

    2 IVF -start 27.09.2019 protokół długi- punkcja 07.10, przewidywany termin transferu 12.10- podane 2 zarodki, 0- na zimowisku , (było 10 zarodków 8 przestało się rozwijać :( )
    * 6 dpt - 40,7
    *10 dpt- 121,6
    * wizyta pęcherzykowa 29.10- jest pęcherzyk :)
    * 05.11.2019 - jest serduszko :)
    * 16.12.2019- dzidziuś zdrowy (usg prenatalne)
    na chwilę obecną chłopak - czekamy na usg 20 tc
    mhsv3e5egkhasukv.png
    8p3os65g7oyt0r03.png
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Ten mętlik w głowie jest okropny. Chwilami myślę że będzie wszystko dobrze, a już za chwilę zmiana nastroju i mam głupie przeczucie że na wyniku amniopunkcji ten koszmar się nie skończy. Obym się myliła!! Oboje z mężem jesteśmy kłębkiem nerwów, ale póki co nie rozmawiamy o tym co będzie po wyniku. Skoda słów, będzie wynik będzie rozmowa. Pocieszam się faktem że badania pierwszego trymestru wyszły z niskim ryzykiem i w USG wg poza tymi dwoma markerami dziecko wygląda na zdrowe, ładnie rośnie, serduszko ok. Umiem sobie wyobrazić jak płaczę ze szczęścia gdy dowiem się że wszystko jest dobrze, ale nie umiem sobie wyobrazić co zrobię gdy okaże się w drugą stronę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2021, 12:07

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Atena000 Autorytet
    Postów: 592 880

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina32 wrote:
    Dzięki dziewczyny. Ten mętlik w głowie jest okropny. Chwilami myślę że będzie wszystko dobrze, a już za chwilę zmiana nastroju i mam głupie przeczucie że na wyniku amniopunkcji ten koszmar się nie skończy. Obym się myliła!! Oboje z mężem jesteśmy kłębkiem nerwów, ale póki co nie rozmawiamy o tym co będzie po wyniku. Skoda słów, będzie wynik będzie rozmowa. Pocieszam się faktem że badania pierwszego trymestru wyszły z niskim ryzykiem i w USG wg poza tymi dwoma markerami dziecko wygląda na zdrowe, ładnie rośnie, serduszko ok. Umiem sobie wyobrazić jak płaczę ze szczęścia gdy dowiem się że wszystko jest dobrze, ale nie umiem sobie wyobrazić co zrobię gdy okaże się w drugą stronę.
    to normalne że macie mętlik w głowie, czekając na sanco myślałam że zwariuję ;( pisz jak jak masz ochotę :) każda z nas tu po przejściach, zawsze raźniej :) trzymaj się

    Kalina32 lubi tę wiadomość

    INVICTA Warszawa - 33l - 2ivf długi - 1ET FET 1 - S
    PCO
    NK-12%
    Nasienie-Fragmentacja 30%
    MTHFR c.677C>T homozygota (CC)
    MTHFR c.1298A>C homozygota(CC)
    16.01.2021 - test II kreski naturals???
    04.02.2021- jest serduszko :) 7tc 1 d

    2 IVF -start 27.09.2019 protokół długi- punkcja 07.10, przewidywany termin transferu 12.10- podane 2 zarodki, 0- na zimowisku , (było 10 zarodków 8 przestało się rozwijać :( )
    * 6 dpt - 40,7
    *10 dpt- 121,6
    * wizyta pęcherzykowa 29.10- jest pęcherzyk :)
    * 05.11.2019 - jest serduszko :)
    * 16.12.2019- dzidziuś zdrowy (usg prenatalne)
    na chwilę obecną chłopak - czekamy na usg 20 tc
    mhsv3e5egkhasukv.png
    8p3os65g7oyt0r03.png
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. Póki co próbuje zająć głowę pakowaniem całej rodziny na wakacje nad Bałtykiem. Zarówno mój lekarz, jak i lekarka która robiła amnio nie widzieli przeciwskazań. Mój lekarz to nawet mówił że mam tam robić ja co mam ochotę i zrelaksować głowę 😊

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kajakowe jak się macie?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    @Kajakowe jak się macie?

    Uczymy się siebie, powoli zaczynam jakoś ogarniać rzeczywistość 😀 mała jest przekochana 😍 mogłabym patrzeć na nią godzinami 😘 od 2 dni niestety mamy jakieś problemy brzuszkowe ☹️ mała ma problem puścić bączka czy zrobić kupę, ewidentnie się przy tym pręży i stęka, zapłacze. Wybudza ją to w nocy. Od wczoraj stosujemy espumisan ale jakoś słabo u nas działa. Dziś dołożyliśmy delicol, zobaczymy czy będzie poprawa. Do tego oczywiście tulenie, masowanie brzuszka itp. Jest przecudowna, mama zakochana a tata zwariował 😍😂 myślałam że może przez to że łyka zbyt dużo powietrza przy karmieniu więc pomyślałam że będę dawała odciągnięte moje w butli. Ale Zuzia się tak przyzwyczaiła do cyca że pogardziła butelką 🤷 ogólnie to jestem mega zmęczona, jeszcze chyba nie wszystko ogarniam 😂 gdyby nie bóle brzuszka to noce są mega cudowne z nią, jest spokojna, zje, zrobi siku i śpiocha 😀 tylko ja zamiast spać to czuwam 😂
    Miałam pisać o porodzie- ale chyba nie ma sensu. Każdy przeżywa to inaczej. U nas gdyby nie te bóle nocne przed porodem to sam poród 4,5h. Wiem, że bolało przeokropnie ale szczerze? już nie pamiętam tego. Nawet gdybym miała urodzić tak jeszcze i 5 razy to dla niej wszystko ❤️
    Miałam cudowne położne, dzięki współpracy z nimi nie pękłam ani nie nacinali. Nie traciłam sił na krzyki. Rodziłam w różnych pozycjach- i tu się cieszę że jednak starego nie było przy porodzie bo mógłby się zdziwić 😂😂 ogólnie to czułam się jakbym rodziła w prywatnym szpitalu. Jedynie poród powikłany dużą anemią, bardzo krwawiłam i czuję się jak kupa przez to, zero sił+ te upały= kosmos.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2021, 12:08

    Aneta8, alauda lubią tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajakowe niestety dużo maluszków ma problemu z brzuszkiem, my zawarliśmy jeszcze do tego zestawu co masz kropelki BioGaia. ;) Ada co prawda nie płakała, ale często się prezyla przy karmieniu jakby ja właśnie bolał brzuszek.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina, masz już wyniki mikromacierzy? 🙏🏻🧡

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8 dziękuję za pamięć. Nie mam wyników. Trzeba mieć takie szczęście jak ja. Najpierw miały być w sobotę. Nie było, lekarka dostała informacje że będą w poniedziałek. W poniedziałek nie było. Dziś informacja z Instytutu Matki i Dziecka że muszą na nowo hodować bo mieli jakiś problem techniczny. Podobno sytuacja dotyczy trzech pacjentek z tego szpitala w którym miałam amniopunkcje. Zatem znów czekam do piątku 🤷 mam nadzieję, że limit pecha został już wyczerpany i teraz będą już tylko dobre wieści.
    Jedyne co dobre to to, że od niedzieli jesteśmy w hotelu nad morzem więc jakoś tak łatwiej nie myśleć. Jesteśmy akurat do piątku.
    Szkoda tylko że toczę się już jak orka i tak mocno bolą mnie pachwiny że nie mam się ochoty z pokoju ruszać.
    A jak Ty się czujesz Aneto?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2021, 21:06

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina32 wrote:
    Aneta8 dziękuję za pamięć. Nie mam wyników. Trzeba mieć takie szczęście jak ja. Najpierw miały być w sobotę. Nie było, lekarka dostała informacje że będą w poniedziałek. W poniedziałek nie było. Dziś informacja z Instytutu Matki i Dziecka że muszą na nowo hodować bo mieli jakiś problem techniczny. Podobno sytuacja dotyczy trzech pacjentek z tego szpitala w którym miałam amniopunkcje. Zatem znów czekam do piątku 🤷 mam nadzieję, że limit pecha został już wyczerpany i teraz będą już tylko dobre wieści.
    Jedyne co dobre to to, że od niedzieli jesteśmy w hotelu nad morzem więc jakoś tak łatwiej nie myśleć. Jesteśmy akurat do piątku.
    Szkoda tylko że toczę się już jak orka i tak mocno bolą mnie pachwiny że nie mam się ochoty z pokoju ruszać.
    A jak Ty się czujesz Aneto?

    Och co za pech! Ale to tak jak mówisz, możecie w miarę spokojnie jeszcze odpocząć i nie myśleć. Niech tam teraz dobrze hodują te komórki, żeby był dobry wynik! Nie puszczam kciuków 🤞🏻

    Ja się czuję dobrze, czasem myślę czy nie za bardzo 😉 dolegliwości niewiele, w sumie to tylko częste sikanie i głód. Mdłości od wielkiego dzwona, piersi jak nie było, tak nie ma i nie bolą 🤪 no ale jestem pozytywnie nastawiona, wierzę, że wszystko tam dobrze się rozwija i (nie)cierpliwie czekam na wizytę 6.07 ☺️

    Kalina32 lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • alauda Autorytet
    Postów: 2420 1767

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cały czas myślę o Was dziewczyny i wierzę, że wszystko będzie dobrze! :)

    Kalina32 lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, mało się udzielam ale staram się czytać Was na bieżąco ❤️
    Anetka, nawet nie wiesz jak się cieszę! Trzymam mocno kciuki żeby fasolka pięknie rosła ♥️♥️
    Kalina, wierzę że wszystko jest dobrze i z całego serducha trzymam za Was kciuki ♥️
    Nalia, dziś była położna na patronazu i zrobiła małej masaż brzuszka, po którym poszły takie bąki że nas zagazowała i zrobiła kupę 😅 okazało się że nie masowałam brzuszka a głaskałam 😂 po czym mały sralutek zasnął aż miło popatrzeć 😀

    Aneta8, Nalia, Kalina32 lubią tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    dziewczyny, mało się udzielam ale staram się czytać Was na bieżąco ❤️
    Anetka, nawet nie wiesz jak się cieszę! Trzymam mocno kciuki żeby fasolka pięknie rosła ♥️♥️
    Kalina, wierzę że wszystko jest dobrze i z całego serducha trzymam za Was kciuki ♥️
    Nalia, dziś była położna na patronazu i zrobiła małej masaż brzuszka, po którym poszły takie bąki że nas zagazowała i zrobiła kupę 😅 okazało się że nie masowałam brzuszka a głaskałam 😂 po czym mały sralutek zasnął aż miło popatrzeć 😀
    Dobrze, że położna Wam pomogła! :)

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pierwszy przeciek miałam wczoraj od lekarki która robiła amniopunkcje, a dziś rozmawiałam z panią genetyk. Wynik mikromacierzy prawidłowy ❤️ zdrowa córcia!!
    Jeszcze za dwa tygodnie wynik klasycznej amniopunkcji, ale teoretycznie powinno być równie dobrze prawda 😉
    Dla przypomnienia : pierwsze badania prenatalne wyszło ryzyko niskie,
    W 17 tygodniu ciąży lekarka znalazła bright spot i torbiel w splocie naczyniówkowym. Na połówkowych nie było torbieli ale lekarki doszukały się bright spot i ARSA. Ryzyko ZD 1:57 i ryzyko di'georgea.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2021, 12:48

    Aneta8, alauda, Nalia lubią tę wiadomość

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina bardzo się cieszę!!! Gratuluję zdrowej córeczki 💗

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • alauda Autorytet
    Postów: 2420 1767

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina, super wiadomość! ❤️Wiedziałam, że wszystko będzie dobrze☺️

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
‹‹ 599 600 601 602 603 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ