X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ciaza blizniacza podejrzenie trisomii 21..
Odpowiedz

Ciaza blizniacza podejrzenie trisomii 21..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Joddy000 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny mam 23 lata, i mam ciążę blizniacza...dodam że mam już rocznego synka. Zacznę od początku teraz jestem w 14 Tczew, w 13 Tc byłam 4 dni w szpitalu że względu lekkiego plamienia okazało się że kosmowka czyli coś co kiedyś jest lozyskiem delikatnie się odkleilo, dostałam dupfastonie, luteine.. byłam 27 dwa dni temu na usg prenatalnym mogła lekarka należała że względu na ciążę mnoga jest to ciaza zawsze wysokiego ryzyka... okazało się że jedno z moich dzieci jest w stanie podwyższonego ryzyka trisomii 21 wynik to 1:194 powiedział mi że w takim wypadku proponuję amniopunkcje ale zaznacza że grozi to poronieniemoże a przecież jedno dziecko jest zdrowe, od razu zrezygnowałam. .. więc około 20 tygodnia będę mieć kolejne badanie prenatalne jestem załamana chociaż mnie zapewnił że na jego oko dzieci są zdrowe i że to często okazuje się że jednak dziecko jest zdrowe jednak na usg nie widać kości nosowej ...nie wiem co robić tak się martwię czy leki które zarzylam mogły mieć zły wpływ na wynik? Miał ktoś podobna sytuację?

    Joddy000
  • Joddy000 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam że ani u mnie ani u męża żadnych chorób genetycznych nie było.. przeczytałam gdzieś że przy ciąży mnogiej zdarzają się fałszywe wyniki być może już wariuje przez co próbuje sama odpowiedzięć sobie na pytanie ...

    Joddy000
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joddy, głowa do góry! Pamiętaj, że ryzyko 1:194 oznacza, że na 99,484% dziecko jest zdrowe!
    Rozumiem, że nie chcesz ryzykować amniopunkcji, też bym podjęła taką decyzję. Nie wiem, czy lekarz Ci o tym wspominał, ale są też testy nieinwazyjne (harmony), które nie zagrażają dzieciakom, ale są bardzo drogie. Jeśli bardzo się denerwujesz, to może pomyśl o takim rozwiązaniu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2016, 15:47

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Joddy000 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co czytałam to 1:194 oznacza że 193 jest dzieci zdrowych a jedno chore... w poniedziałek mam wizytę u mojej lekarki. Ale nie wiem co to za testy, te tzw. Peppa? Najbardziej martwi mnie brak tej kości nosowej...

    Joddy000
  • Joddy000 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leticia a słyszałaś może o podobnej sytuacji? Do mnie kompletnie to nie dociera choć zapewniał mnie ze często okazuje się że dziecko jest zdrowe jednak przysługuje mi po takim wyniku amniopunkcje.. naprawdę u nas w rodzinie żadne choroby nie występowały..

    Joddy000
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zarówno Pappa, jak i Harmony, to są testy z krwi. Pappa podaje prawdopodobieństwo statystyczne, a Harmony juz konkretnie bada Twoje dzieci. Poczytaj sobie na ich temat i zastanów się, czy chciałabyś je zrobić.
    Może weź pod uwagę ponowne usg u innego lekarza? Może dziecko było niekorzystnie ułożone i on tej kości po prostu nie zauważył?

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Joddy000 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A orientujesz się jakie to koszty? Tak ale usg prenatalne już jest za późno by je powtórzyć muszę czekać do około 20 Tc... na te kolejne

    Joddy000
  • Joddy000 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostawiłam 300 zł u niego bo poleciła mi go lekarka że względu na tą ciążę blizniacza by było dokładnie usg zrobione a posiada on jakieś te lepsze certyfikaty. .. i to mnie martwi

    Joddy000
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za test pappa razem z usg prenatalnym płaciłam ok. 500 zł. Ale tak jak wspominałam, PAPPA nie da Ci pewnej odpowiedzi na pytanie, czy Twoje dziecko jest zdrowe. Po prostu skoryguje statystyczne ryzyko wystąpienia wad, czyli dostaniesz wynik z pomniejszonym lub zwiększonym ryzykiem. Wiarygodny byłby wynik Harmony, ale on jest strasznie drogi, w okolicach 2-3 tys. zł :/

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Joddy000 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uh to nic tylko czekać do 20 tygodnia

    Joddy000
  • Joddy000 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest jakiś koszmar w życiu by mi do głowy nawet nie przyszło podejrzenie wady u dziecka mojego... gdzie nie było nigdy wad genetycznych. .. czytałam gdzieś że być może przy ciąży mnogiej może być falszywy wynik... ze przy braniu hormonów również sama nie wiem ...

    Joddy000
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joddy, ja wierzę, że wszystko jest w porządku i oba dzieciaczki są zdrowe. Niestety tak jest, że pewności nam nie da nikt, bo przecież czasem i przy dobrych wynikach rodzą się chore dzieci.
    Spróbuj myśleć pozytywnie, bo nerwy mogą Ci tylko zaszkodzić.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Joddy000 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem nadzieję mam i wciąż wierz że to jakiś tylko zły sen i jakaś pomyłka

    Joddy000
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joddy000 zawsze mozesz isc piprostu do specjalisty by zrobil jeszcze raz usg.
    Test pappa to polega na tym ze pobierają Ci krew i robia potem usg i po tyg dostaje sie wynik a raczej statystykę co do trzech trisomi 18,13 i 21.
    Dodatkowo masz na tym biochemie z surowicy krwi wyniki ktora tez nieraz może byc zafalszowana braniem leków bo na amniopunkcji sporo dziewczyn miało zla biochemie czyli zawyżone bhcg które w Internecie "świadczy " ze dziecko może miec ZD co wcale nie musi być prawdą bo to są tylko statystyki...

    Najwieksza pewność da amniopunkcja co w Twoim przypadku odradzam.

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joddy my mieliśmy o wiele gorsza sytuacje i wszystkie ważne parametry u synka mieliśmy zle i gin po pappie mowila ze synek serduszko ma opuchnięte i może sie zatrzymać a po wizycie pól dnia ryczalam i dobrze ze mąż zabrał mnie szybko z przychodni do domu.1,5mies mieliśmy wyjęte z życiorysu bo bałam sie ze serduszko nie wytrzyma a jednak nasz synek walczy i sie nie poddal i ja starałam i staram się wierzyc ze wszystko będzie dobrze.
    Tobie tez życzę dużo wytrwałości żebyś nie tracila nadziei bo ona jest bardzo wazna w takich chwilach.

    Poradź się dobrego ginekologa czy w Twoim przypadku masz robic platne badania czy poczekać do polowkowego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2016, 19:22

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Joddy000 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Agness oczywiście wciąż mam nadzieję że to falszywy wynik...ze maluszek źle się obrócił przez co nie można było uchwycić kość noSowa. W poniedziałek idę na wizytę do mojej ginekolog zobaczymy co powie,doradzi.. jestem dobrej myśli i wierzę że to jest nie możliwe. Widzę i czytam gorsze przypadki od mojego tzn. Wyniki i widzę że wyszło wszystko w porządku na koniec

    Joddy000
  • Joddy000 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness dobrze zrozumiałam że branie leków też może mieć wpływ na sfałszowany wynik?

    Joddy000
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiem aci przeczytałam caly watek amniopunkcji i nabralam nadziei ze mój synek będzie zdrowy.
    Nadal ma nieprawidłowości w serduszku ale po porodzie wszystko może się zmienić na dobre .
    Sporo słyszałam a raczej czytałam ze leki typu luteina,duphason czy jak to się pisze lub inne mogly miec wplyw na zafalszowanie wyników.
    Lekarze twierdza ze nie ale nie doknca chce mi się w to wierzyć.
    Szczególnie przy pappa mogą miec wplyw na wynik biochemi z krwi matki.
    Ja akurat brałam tylko standardowe witaminy i biochemie miałam w porządku natomiast zle parametry na usg dlatego tez ryzyko bylo wysokie zd..
    Na wątku amniopunkcji bylo kilka dziewczyn które miały super usg i braly leki no i biochemia wyzszla podwyższona co "niby podwyzszalo ryzyko zd-trisomi 21"
    I dziewczyny robimy dla świętego spokoju nifty badz harmony koszt od 2-3 tys w zależności od miasta.
    U mnie nifty 2,200 nowy dwór gdańsku usłyszałam taka cenę.
    No i wszystkim wyszly prawidłowe wyniki i zdrowe dzieci sie porodzily :)

    Trzymam kciuki by u Was tez wszystko bylo dobrze i dzieci by byly zdrowe :)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Joddy000 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koszty nieziemskie.. zobaczymy czy moja lekarka zrobi mi badanie z krwi lekarz od usg tylko mi mówił o amniopunkcjII, natomiast to nie wchodzi w rachubę w ogóle, wierzę że będzie dobrze bo mi mówił że przeważnie kończą się dodatkowe badanie tym że dziecko jest jednak zdrowe, więc jeśli było by bardzo źle nie mówił by mi tego tym bardziej że poleciła mi go moja lekarka prowadząca a on o tym wiedział.. powiedział żebym sobie pomyślała że jest to jak koło na którym jest 1000 pól i akurat by tu padło nie ma takiej możliwości ☺

    Joddy000
  • rudi Ekspertka
    Postów: 204 78

    Wysłany: 30 kwietnia 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joddy000 wrote:
    Dodam że ani u mnie ani u męża żadnych chorób genetycznych nie było.. przeczytałam gdzieś że przy ciąży mnogiej zdarzają się fałszywe wyniki być może już wariuje przez co próbuje sama odpowiedzięć sobie na pytanie ...

    Joddy, wyniki są zafałszowane w przypadku ciąży bliźniaczej jak jest zespół zanikającego bliźniaka i wszelkie testy papa, nifty i inne fałszują wyniki, ponieważ nie wiadomo jak tutaj liczyć: jedno czy dwoje dzieci.

    gyxwtv73y2bcylsz.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ