X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ciąża po wczesnym poronieniu
Odpowiedz

Ciąża po wczesnym poronieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • natnatss Autorytet
    Postów: 261 211

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest możliwość zajścia w ciążę po wczesnym poronieniu przy obecności niewielkiego stężenia bhcg we krwi? Otóż opiszę swoją sytuację. 17 listopada zaczełam plamić. Był to około 5 tydzień wg ostatniej @, wg USG pęcherzyk wyglądał na 4 tydzień. Hcg tego dnia wynosiło 2500, ginekolog przepisał duphaston, kazał odpoczywać i kontrolować hcg. Plamienie zamieniło się w obfite i bolesne krwawienie ze skrzepami, po czym przy kontroli hcg 21 listopada poziom spadł do 159. Krwawienie ustąpiło po prawie 9 dniach. 28 listopada ponowne badanie pokazało stężenie hcg 23mIu/ml. Po 3 tygodniach od opisanej sytuacji poszłam na kontrolę do ginekologa, który powiedział że nawet nie poznałby że te parę dni wcześniej była jakaś ciąża. Dał od razu zielone światło na starania. W usg wszystko wskazywało na okres przedowulacyjny, w jajniku był dojrzały pęcherzyk. Wczoraj po ponad miesiącu od poronienia zrobiłam test i pojawiła się bardzo bladziutka kreska. Zrobiłam bhcg, które wyniosło 7... Wczoraj zaobserwowałam niewielkie brązowe plamienie, jest to mniej więcej termin kiedy powinna przyjść @. Teraz ciągle zastanawiam się czy to możliwe ze to kolejna ciąża, czy ten wynik to pozostałość po poronieniu. Tak bardzo zalezy mi na dzidziusiu, że nie potrafię myśleć o niczym innym i ciągle szukam objawów obecności małej istotki w sobie :(

    85993e3k946gskpj.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko jest możliwe powtórz za dwa dni i zobacz czy rośnie

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli poronienie było całkowite to oczywiście jest taka możliwość i wtedy pierwszy dzień cyklu liczy się od pierwszego dnia krwawienia poronnego. Natomiast może być też tak, że nie było to poronienie całkowite - jakiś fragment, nawet niewielki, pozostał w macicy i on nie pozwala wyzerować się hormonom.

    Zakładamy jednak, że lekarz prawidłowo ocenił stan macicy, że nie ma pozostałości, więc ciąża jest 100% możliwa. Najłatwiej będzie to potwierdzić robiąc kolejne badanie bety HCG i sprawdzając czy jest przyrost :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszłam w ciążę niecały miesiąc po poronieniu i zabiegu łyżeczkowania.Łyżeczkowanie 14.11, owulacja ok. 9.12.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ