X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexane
Odpowiedz

Clexane

Oceń ten wątek:
  • Misiu2017 Autorytet
    Postów: 499 459

    Wysłany: 29 listopada 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula wrote:
    Ja odstawiłam dokładnie tydzień przed porodem. Z tym, że ten tydzień wyszedł sam z siebie, bo jak napisała Izieth - jeśli nie mamy zaplanowanej CC (a ja nie miałam) to przecież nie wiadomo kiedy zaczniemy rodzić. I u mnie wyszło, że tydzień później ;)

    A przy wbijaniu igły robiłam tak jak Goździk i Ewa, czasami sprawdzałam kilka miejsc aż znalazłam najmniej bolesne :) A czasami za pierwszym razem się wkłuwałam.
    Przez ten tydzień miałaś jakieś codzienne wizyty u gina , leżałas w szpitalu itd byłas pod jakąś specjalną ochroną do dnia porodu?

    Synek :* urodzony 1.04.2017 <3
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 29 listopada 2016, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leżałam w szpitalu bo miałam ściągany szew okrężny i mój lekarz obawiał się, że zaraz po ściągnięciu mogę urodzić. Tak więc dzień przed pójściem do szpitala i ściąganiem szwu odstawiłam clexane i tydzień później urodziłam. Przez ten czas nie miałam żadnych dodatkowych badań (po prostu sobie odpoczywałam ;) ) i też nic niepokojącego się nie działo.
    No ale ja w szpitalu wylądowałam przez szew a nie przez odstawianie leku i u mnie to był równy 39tc i wiadomo było, że w ciągu tygodnia pewnie urodzę. A nie jak u Ciebie 37tc. Na Twoim miejscu też nie uśmiechałoby mi się leżeć miesiąc w szpitalu w oczekiwaniu na poród.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Misiu2017 Autorytet
    Postów: 499 459

    Wysłany: 29 listopada 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym bardziej że mały synek w domu a ja 50 km dalej w szpitalu - jakoś tego nie widzę ...

    Synek :* urodzony 1.04.2017 <3
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 29 listopada 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A konsultowałaś to z innym lekarzem?

    Misiu2017 lubi tę wiadomość

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Natala241 Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 30 listopada 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mialyscie problem z plamieniem o nieznanym pochodzeniu? Jestem w 12tc i już 5 raz mam różowe plamienia, które trwają 3-5 dni. Czytałam kiedyś, że to od clexane ale już sama nie wiem:( strasznie się boje

  • Misiu2017 Autorytet
    Postów: 499 459

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula wrote:
    A konsultowałaś to z innym lekarzem?
    Ja jeszcze nie , ale mam w planach ;)

    Synek :* urodzony 1.04.2017 <3
  • Misiu2017 Autorytet
    Postów: 499 459

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , zrosty po bokach mi sie porobiły od zastrzyków . Brzuszek coraz większy wiec gorzej złapać skore . Szukałam miejsca na ciele i nie wiem gdzie juz te zastrzyki sobie robić :/ podpowiedzcie ;)
    A druga sprawa - większość z was nierzetelna acard - ostatnio słyszałam ze on powoduje duzo wad u dzieci - lekarz Wam cos wspominał bo mi nie ale jutro o to go zapytam .

    Synek :* urodzony 1.04.2017 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiu, to ciekawe że Ci zrosty zrobiły na brzuszku...można w udo i w ramię. Robiłam jakiś czas w udo, ale właśnie miałam siniaki i te gule na udach. Okropnie to wyglądało. Jak na razie robię w boki brzucha i nie mam zrostów.

  • Trawka Przyjaciółka
    Postów: 73 48

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię w brzuch dalej, ale troszkę się przesunelismy na boki od pępka,bo też miałam już zrosty. Robimy na wysokości pępka lub troszkę niżej do 15 cm z jednej i z drugiej strony. Po pewnym czasie możesz wrócić do poprzednich miejsc, gdzie masz zrosty.

    Misiu2017 lubi tę wiadomość

    p19uvfxmh8w6ug7e.png
  • Trawka Przyjaciółka
    Postów: 73 48

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie byłam u immunologa, ale mutacji nie mam i clexane biorę profilaktycznie.

    p19uvfxmh8w6ug7e.png
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do sprzedania fraxiparine 0,4 20 ampułkostrzykawek. Pisać prv

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2016, 21:18

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane podczytuje Was od jakiegoś czasu widzę że ostatnio nie wiele się tu dzieje ale postanowiłam napisać mam do was pytanko o refundację Clexane.. Po krótce jestem po 4 poronieniach samoistnych całkowitych mam zdiagnozowane poronienia nawykowe oprócz tego Mam Mutację Genu MTHFR C677T heterozygotę czekam na wyniki badań krzepliwości krwi z Kliniki genetycznej za kilka dni mam USG Dopplera (miałam incydent z obrzękiem kończyn oraz podwyższonym ciśnieniem 3 miesiące temu) starania mamy zacząć od marca ze względu na suplementację jaką stosuje (W grudniu Homocysteina u mnie wyniosła 14,50) jak myślicie mam jakąś szanse na refundacje Clexane dodam że mam w zaleceniach 60 od pozytywnego testu .
    Z góry dziękuje za pomoc

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz zalecenia to pewnie nie będzie problemu. Ja miałam 1 poronienie, nie robiłam specjalnych badań, tylko w kierunku zespolu anty fosfo i tarczycę i wyszly dobrze (lekka niedoczynność tarczycy, uregulowana lekami). Poza tym mam skonczone 37 lat, otyłość i na tej podstawie gin sam wyskoczyl z Clexanem dla mnie i mam z refundacją. Oliwcia, twoj przypadek wygląda o wiele poważniej, jesli chodzi o wskazania.

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaira dziękuje za odpowiedz wiesz niby mój przypadek jest inny ale tak na prawdę zespołu nie mam jeśli doppler mi nic nie wykaże to też nie wiadomo jak to bedzie

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia tak na prawde zalezy od lekarza prowadzacego ciaze. No i zalezy co wskaze Ci wynik badania krzepliwosci. Clexane jest refundowane w niewielu przypadkach i same poronienia nie zawsze sa do refundacji zaliczane tutaj dobra wola lekarza tylko. Ja bralam cala ciaze Clexane ale mam zespol i incydent z zakrzepica w nodze samo opuchniecie tez mialam ale wg chirurga naczyniowrgo akurat opuchniecie nie jest wskazowka do refundacji. Zycze abys trafila na dobrego lekarza.

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak mówi Inessa, wszystko zależy od lekarza. Ja oprócz poronień (sześciu) nie miałam żadnych wskazań i niestety całą ciążę kupowałam bez refundacji. No, prawie całą bo raz trafiłam na lekarza z NFZ, który przepisał mi z refundacją :) Miałam w planach jeszcze kilka razy go odwiedzić po same recepty ale niestety nie udało się bo zakończył pracę w tej przychodni. Może nie przez takie wypisywanie recept ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2017, 11:45

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia uważam że powinnaś mieć refundację na ten lek. Kontrolujesz stan żył? Sama mam przebytą zakrzepicę żył głównychcw trzech miejscach. Cały czas biorę clexane. Po porodzie jakiś czas też będę musiała.

  • Anian31 Przyjaciółka
    Postów: 77 29

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaką macie dawkę Clexane?
    Ja do tej pory brałam 0,4 przy wadze do 60kg, teraz ważę niecałe 61kg z kawałkiem i jeden ginekolog proponuje już dawkę 0,6, inny ginekolog i hematolog nadal 0,4. Ddimery pod koniec grudnia w normie - 0,3, w tym tygodniu przekroczona norma - 0,56, ale zastanawia mnie INR - robicie to badanie? Widzę, ze stopniowo mi spada, tzn nadal jest w normie, ale teraz już na granicy. Czy spadek nie oznacza, że właśnie lepiej włączyć lepszą dawkę? Lekarze ginekolodzy twierdzą, że wzrost oznaczałby możliwość zakrzepu, ale gdzie nie czytam to widzę, że właśnie jego spadek to oznacza.
    Ma ktoś jakieś pojęcie w temacie?
    Ja mam Leiden V, MTHFR obie mutacje heterozyoty i niedobór białka S.
    Dla swojego komfortu psychicznego wolałabym chyba jedna dawkę 0,6 już. Biore jeszcze acard 100

    f2w3rjjg5nzl29l8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anian co do Clexane ja bralam 0,4do konca 2 trymestru a od 3 dawke 0,6. Mialam takie zalecenia od hematologa i nie patrzyl na wyniki (ja D dimery mam zwykle podwyzszone no ale mam aps i inny problem z krwia) a na zaawansowanie ciazy z czym moze sie wiazac wieksze ryzyko zakrzepow. Ja zdalam sie na opinie lekarza i hematologa i ginekologa. Wiem tu z ovu ze nie zawsze dziewczyny mialy podwyzszane dawki i bylo wszystko ok a znam kilka co ok 20 tc mialy zupelnie odstawione Clexane i tez bylo ok zatem co pacjentka to inne zalecenia. Mysle ze co do takich powaznych lekow dobrze zaufac jednemu lekarzowi bo kazdy przypadek pacjentki jest inny mimo podobnych chorob. No ale to moje skromne zdanie moze dziewczyny cos doradza.

    Anian31 lubi tę wiadomość

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 15 stycznia 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anian31 wrote:
    Jaką macie dawkę Clexane?
    Ja do tej pory brałam 0,4 przy wadze do 60kg, teraz ważę niecałe 61kg z kawałkiem i jeden ginekolog proponuje już dawkę 0,6, inny ginekolog i hematolog nadal 0,4. Ddimery pod koniec grudnia w normie - 0,3, w tym tygodniu przekroczona norma - 0,56, ale zastanawia mnie INR - robicie to badanie? Widzę, ze stopniowo mi spada, tzn nadal jest w normie, ale teraz już na granicy. Czy spadek nie oznacza, że właśnie lepiej włączyć lepszą dawkę? Lekarze ginekolodzy twierdzą, że wzrost oznaczałby możliwość zakrzepu, ale gdzie nie czytam to widzę, że właśnie jego spadek to oznacza.
    Ma ktoś jakieś pojęcie w temacie?
    Ja mam Leiden V, MTHFR obie mutacje heterozyoty i niedobór białka S.
    Dla swojego komfortu psychicznego wolałabym chyba jedna dawkę 0,6 już. Biore jeszcze acard 100
    Aniu, ja przy startowej wadze 56kg biorę 0,6.

    Anian31 lubi tę wiadomość

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ