X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexane
Odpowiedz

Clexane

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izieth, to na święta już będzie Maleństwo z Wami :), piękne święta będziecie mieć :)

    Izieth lubi tę wiadomość

  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 22 listopada 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choćby i przesiedziała trochę dłużej w brzuszku, to i tak do świąt musi wyjść ;) Szykują się najpiękniejsze święta w naszym życiu :)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Donek Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 22 listopada 2016, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa81 w ciąży około 25 tc miałam bardzo podwyższone ddimery kilkunastokrotnie i objawy zatory płucnego ale nic nie zostało potwierdzone ze względu na to zostało włączone clexane profilaktycznie po porodzie miałam badania wykryto mutacja genu 5 laiden heterozygota, niedobór białka s i dodatni antykoagulant tocznia. Zapewne gdybym wiedziała o tym przed pierwszą ciążą może serduszko mojego pierwszego skarba dalej by biło. Ale najważniejsze, że mam zdrowego synka co prawda ciąża z komplikacja i maly to wcześniak:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2016, 23:34

    Misiu2017, ewa81 lubią tę wiadomość

    Mama Aniołka 11tc oraz Wiktorka 34 tc
    PCO, niedoczynność z Hashimoto, laiden hetero, niedobór białka s, dodatni antykoagulant tocznia
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 23 listopada 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczny czy 0,4 w przypadku V leiden może być za mało?

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Donek Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 23 listopada 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taką dawkę i było ok ale brałam jeszcze acard.

    Mama Aniołka 11tc oraz Wiktorka 34 tc
    PCO, niedoczynność z Hashimoto, laiden hetero, niedobór białka s, dodatni antykoagulant tocznia
  • Fuksja90 Autorytet
    Postów: 731 456

    Wysłany: 23 listopada 2016, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Dziewczny czy 0,4 w przypadku V leiden może być za mało?

    Ja miałam taką dawkę a od 8mc 0,6.

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 24 listopada 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bralyscie tez inne leki?

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Donek czyli po porodzie brałaś clexane i spokojnie mogłaś karmić piersią? W którym tygodniu urodziłaś maleństwo, sn czy cc?

  • Fuksja90 Autorytet
    Postów: 731 456

    Wysłany: 25 listopada 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    A bralyscie tez inne leki?

    Acard do 16tc.

  • nataliad Autorytet
    Postów: 321 245

    Wysłany: 25 listopada 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Od kilku dni mam straszne bóle od wewnątrz ud. Tak jakby mi żyły rozrywala jakas kroplowka. Wystraszylam sie ze to zakrzepica. Pojechałam do lekarki, nie mam zadnych objawow widocznych. Lekarka zapisala acard i cyklo3fort. Kazala zrobic d-dimery. Zrobiłam na drugi dzień. Wynik wyszedł 0,42. Napisałam do ginki i acardu mam nie brać bo wynik jest ok. Zostaje tylko cyklo3fort. Zastanawia mnie jednak ciągle co powoduje te bóle. Skoro wynik d-dimer jest ok mogę chyba przestać myśleć o tej zakrzepicy. Jak myślicie?

    atdcj48amxaz4754.png
    l22n8u69fcsicq3w.png
  • Donek Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 26 listopada 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa urodziłam w 34tc po 22 godzinach sn, mimo bólu uważam to za jeden z piękniejszych dni w życiu :) wcześniejszy poród to wina odejścia wód płodowych pomimo hamowanie skurczów oraz skracajacej się szyjki. Clexane bralam 6 tyg po porodzie i mogłam karmić piersią :)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    Mama Aniołka 11tc oraz Wiktorka 34 tc
    PCO, niedoczynność z Hashimoto, laiden hetero, niedobór białka s, dodatni antykoagulant tocznia
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 27 listopada 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, widzę że jesteście obcykane, więc mam kilka pytań :)

    Mam mutacje jak w podpisie, inne badania wyszły ok, juz nawet nie pamiętam dokładnie ile miałam ich robionych, ale cały czas immunolog dorzuca nowe i wszystkie są w normie.

    Mam jednego zdrowego syna, w ciążę zaszłam po 6 mcach starań i udało się ją szczęśliwie donosic, nic nie wiedziałam że mam mutacje.

    Teraz staramy się o drugie dziecko, mam za sobą 3 ciąże biochemiczne, w zasadzie tylko w jednej hcg wyszło wyżej dodatnie, reszta to nawet nie wiadomo czy doszło do zagnieżdżenia.
    W piątek zrobiłam hcg 10 dpo i wyszło 12,6 czyli wynik odpowiada 3 tc (norma 5-50), jutro idę powtórzyć badanie, chociaż dzisiaj tempka nieznacznie spadła i juz mam czarne myśli. Od pozytywnego testu biorę Encorton 10 mg i zastrzyki Fraxiparine 0,3. Czy Wy bierzecie takie leki od testu czy już od owulacji? Bo ja cały czas mam wrażenie że u mnie jest problem z zagnieżdżenieM, acard biorę przez cały cykl plus witaminy metylowane na obniżenie homocysteiny. W sierpniu robiłam homocysteine i miałam 9,8, więc mogłaby być trochę niższa.
    Czy moja dawka fraxiparine nie jest za mała? Ważę 67 kg. Tak bardzo boję się powtórki :(

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taki problem od 2-3 dni, że nagle zaczęło mnie boleć robienie zastrzyków z brzuch. Lecę już trzecią dziesiątkę Clexane 0,4 i nie wiem, czy to jakaś partia felerna, ale normalnie igły nie mogę wbić, boli, jak cholera. Pierwsze dwa opakowania poszły gładko, a teraz mnie boli. Nie tyle podanie leku, co wbicie igły, a przecież robię wszystko, jak zwykle. Łapię fałd i wbijam prostopadle do ciała. Miał ktoś tak?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria, też to mam i dziwne to może być, ale robię próby na zasadzie, że jak delikatnie dotykam końcówką igły skóry i czuję, że to boli, to szukam innego miejsca aż znajdę takie mniej bolesne

  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 28 listopada 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny do kiedy brałyście/macie brać heparynę? Odstawiałyście przed porodem? Mój lekarz chce odstawić mi odstawić fraxiparine tydzień przed porodem czy to bezpieczne?

    Ja szukam zawsze miejsca gdzie nie boli. Czasem muszę próbować kilka razy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2016, 19:07

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • Misiu2017 Autorytet
    Postów: 499 459

    Wysłany: 28 listopada 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie właśnie tez od kilku dni boli bardziej, moze to kwestia ze brzuszek coraz większy sie robi ?!
    Mi lekarz powiedział ze w 37 tc odstawi w warunkach szpitalnych ale nie bardzo mi sie chce leżeć No miesiąc w szpitalu i czekać aż zacznę rodzic . Chyba skonsultuje to innym ginekologiem lub mu wprost powiem ze do dnia porodu będę brała itp . Z tego co wiem to dziewczyny beda brały cały czas i jakiś czas po porodzie ( dodam ze ja biorę heparynę profilaktycznie )

    Synek :* urodzony 1.04.2017 <3
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 29 listopada 2016, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atakasobiejedna - ja biorę Clexane 0,4 od samego początku ciąży, Acard i metylowane witaminy jeszcze przed ciążą. Nie wiem jak to jest z dawkami Fraxiparine, nie miałam tych zastrzyków, niestety nie pomogę :(

    U mnie to jest loteria - czasami kilka dni pod rząd boli wkłucie, czasami wkłucie i podanie leku, czasami zupełnie bezboleśnie jest. Nie wiem od czego to zależy.

    Ja mam odstawić na 12h przed porodem, co może być trudne, bo nie wiadomo kiedy mała postanowi wyjść na świat ;)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izieth też to mam, że raz mam bolesne zastrzyki a raz bezbolesne.
    Przed porodem muszą być odstawione zastrzyki i acard jak ktoś bierze, ze względu na ryzyko krwotoku. Nie tylko tak jest w naszym przypadku, każdy pacjent który ma zaplanowaną operację musi mieć kilka dni przed operacją odstawione te leki.

  • Misiu2017 Autorytet
    Postów: 499 459

    Wysłany: 29 listopada 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm rzeczywiście jest jakieś ryzyko jesli sie odstawi heparynę Np w 37 tc ze moze dojść do zakrzepu itp? W końcu nie wiadomo czy urodzę w 38 lub 40...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2016, 08:58

    Synek :* urodzony 1.04.2017 <3
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 29 listopada 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździk89 wrote:
    Dziewczyny do kiedy brałyście/macie brać heparynę? Odstawiałyście przed porodem? Mój lekarz chce odstawić mi odstawić fraxiparine tydzień przed porodem czy to bezpieczne?

    Ja szukam zawsze miejsca gdzie nie boli. Czasem muszę próbować kilka razy.

    Ja odstawiłam dokładnie tydzień przed porodem. Z tym, że ten tydzień wyszedł sam z siebie, bo jak napisała Izieth - jeśli nie mamy zaplanowanej CC (a ja nie miałam) to przecież nie wiadomo kiedy zaczniemy rodzić. I u mnie wyszło, że tydzień później ;)

    A przy wbijaniu igły robiłam tak jak Goździk i Ewa, czasami sprawdzałam kilka miejsc aż znalazłam najmniej bolesne :) A czasami za pierwszym razem się wkłuwałam.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ