X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexane
Odpowiedz

Clexane

Oceń ten wątek:
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 6 listopada 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Clexane 0,4 i Acard od pierwszej wizyty potwierdzającej ciążę czyli ok. 5tc. Również nie miałam stwierdzonego zespołu antyfosfolipidowego, brałam profilaktycznie, po kilku wcześniejszych poronieniach.
    Co do dawki to mój lekarz twierdził, że 0,2 nic nie daje. Miałam w domu "odziedziczonych" kilka zastrzyków właśnie 0,2 to jak chciałam je zużyć to lekarz kazał mi robić dwa kłucia.
    Immunolog, u którego miałam wizytę również powiedział, że 0,4 to jest minimum.

    No i jak widać po pasku na dole udało się :) Moja córeczko jutro skończy 8 tygodni :)

    A co do badań to co miesiąc robiłam tylko mocz i morfologię.

    Misiu2017, czarnulka24 lubią tę wiadomość

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Trawka Przyjaciółka
    Postów: 73 48

    Wysłany: 7 listopada 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) ja biorę Clexane 0,4, chociaż mój lekarz jeszcze przed ciążą mówił że będę brać tylko 0,2 bo nie mam wskazań poza 2 poronieniami. Na szczęście przypadkiem na początku ciąży byłam u innego ginekologa, który mi wystawił pierwszą receptę na większą dawkę i potem już mój się do tego dostosował. Nie mam zalecanych badań dotyczących krzepliwosci, ale chyba sama je zrobię. Dziewczyny, powiedzcie proszę gdzie się wkłuwacie? Ja od początku przy pępku, ale chciałabym zmienić miejsce, bo coraz bardziej mnie boli wkłucie, mam też lekkie stwardnienia pod skórą. Jak wam lekarz radził?

    p19uvfxmh8w6ug7e.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 7 listopada 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już za bardzo napiętą skórę przy pępku, mąż mi wbija w brzuch, ale bardziej z boku i zdecydowanie niżej niż pępek. Zawsze sprawdza, czy w tym miejscu można złapać za skórę. W szpitalu też mi tak wbili, bardziej w podbrzusze. Ale można też w udo, ramię i pośladki, chociaż ja bałam się zdecydować na którąkolwiek z tych opcji ;)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 7 listopada 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już wcześniej pisałam, że z okolic pępka przerzuciłam się na boczki i tam już się kłułam do końca. Jak dla mnie dużo wygodniej i mniej boleśnie.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trawka, zdecydowanie wbijaj zastrzyki w boki brzucha, tam jest możliwość chwycenia fałdki. Tak mi doradził lekarz angiolog. Wcześniej wbijałam w udo, ale miałam same siniaki, zgrubiałe gule i wyglądało to strasznie :), lekarz mi odradził robić w udo.

  • Misiu2017 Autorytet
    Postów: 499 459

    Wysłany: 7 listopada 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię tak w boczki od samego początku i nie boli aż tak mocno No zależy jak sie wbije ;)

    Kilka dni temu pisałam ze mam dziwne uczucie nóg - byłam dzis na Usg dopler nóg i wszystko ok - żyły wyglądają na bardzo zdrowe . Takze nie mam pojęcia co to moze być . Lekarz powiedział ze moze macica itp gdzieś uciska i dlatego tak czuje . Uff całe szczęście ze to nie zakrzepica .

    Magdula lubi tę wiadomość

    Synek :* urodzony 1.04.2017 <3
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 7 listopada 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiu, czyli masz dokładnie to, co ja :) Macica uciska i może boleć, czy puchnąć, jak u mnie, ale na szczęście dziecku to nie zagraża :)

    Misiu2017 lubi tę wiadomość

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Misiu2017 Autorytet
    Postów: 499 459

    Wysłany: 8 listopada 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwyżka clexane na receptę teraz kosztuje 35,50 zł za 10 ampułek . Pani dała mi zamiennik Neoparin za 3,10zl za 10 ampułek . Skład itp wszystko to samo tylko inny producent .

    Bierze któraś z Was ten zamiennik?

    Synek :* urodzony 1.04.2017 <3
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 9 listopada 2016, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nigdy nie proponował mi zamiennika. Masakra z tą podwyżką, kurcze z 12zł na 35zł? Nie rozumiem tego :/

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 9 listopada 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izieth wrote:
    Nikt nigdy nie proponował mi zamiennika. Masakra z tą podwyżką, kurcze z 12zł na 35zł? Nie rozumiem tego :/

    Mi również nikt nie proponował żadnych zamienników. Ja przez 8 miesięcy kupowałam Clexane bez refundacji, to dopiero masakra :/
    Ale fakt, podnieśli cenę trzykrotnie, może uderzyć po kieszeni.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o własnie tez się dziś zdziwiłam w aptece... od kiedy ta podwyżka? W październiku jeszcze płaciłam coś około 14 zł chyba, a dziś 35 za opakowanie. Zamienniku nie proponowano, w ogóle dużo kupowałam, nie sądziłam, ze to kleksa tak mi rachunek nabiła, ale sprawdzłam w necie i faktycznie na liście leków refundowanych jest nowa cena około 35zł...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już przegięli z tą podwyżką leku :/

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 10 listopada 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izieth wrote:
    Ja biorę Acard i Clexane 0,4. We wtorek mam wizytę i chyba Acard już odstawię, Clexane zostaje do końca, ale chyba tuż przed porodem mam odstawić. Przed każdą wizytą robię tylko mocz i morfologię.


    hej a w którym tyg odstawiłaś acard ? czy to prawda że acard w późnijszym etapie przenika przez łożysko ? są jakieś skutki uboczne podczas porodu biorąc clexane? i ogólnie czy to się odbija na dzidzi? czytałam kiedyś że zaleca się cesarskie cięcie ????

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 11 listopada 2016, 02:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gin kazała brać Acard do końca 34tc, więc już mam nie brać, ale nic nie wiem o przenikaniu do łożyska.
    Nie słyszałam o skutkach ubocznych Clexane, ale na pewno branie Clexane nie jest wskazaniem do cc. Najczęściej Clexane odstawia się tuż przed porodem, żeby krew nie była za bardzo rozrzedzona i nie doszło do krwotoku.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Misiu2017 Autorytet
    Postów: 499 459

    Wysłany: 11 listopada 2016, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi brzuszek juz urósł , zawsze w boczki dawałam zastrzyki ale wyczytałam ze moze nastąpić martwica tkanek jesli ciagle w tym samym miejscu bedzie kłucie :/ zapytam lekarza o to na wizycie a Wy jak myślicie ?

    Synek :* urodzony 1.04.2017 <3
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 11 listopada 2016, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam, że mogą się zrosty robić, jak się bije cały czas w to samo miejsce. Ale igła jest cienka i można przesuwać wkłucia raz w jedną, raz w drugą stronę, żeby nie trafiać w to samo miejsce. Nie przytrafiły mi się jeszcze zrosty, ani nic co mogłoby mnie zaniepokoić.

    Misiu2017 lubi tę wiadomość

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Misiu2017 Autorytet
    Postów: 499 459

    Wysłany: 11 listopada 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasami zauważyłam ze tak około 10 min po zastrzyku w miejscu wkłucia mnie jakby szczypie lub piecze.

    Synek :* urodzony 1.04.2017 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też czasem boli bądź piecze w miejscu gdzie robię zastrzyk.
    Ataeb, nie byłam u immunologa. A czemu pytasz?

  • Misiu2017 Autorytet
    Postów: 499 459

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać czy jakaś różnice widzisz

    Synek :* urodzony 1.04.2017 <3
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 16 listopada 2016, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja biorę clexane od samego początku i pytanie - czy lekarz zwiększał wam dawkę heparyny w związku ze wzrostem wagi?

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ