X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexane
Odpowiedz

Clexane

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadia1, wiem, że dawkę ustala się w stosunku do wagi. Na razie mi nie zwiększał, choć mówił, że powinnam mieć niby większą dawkę, ale skoro taka mi pomogła, to przy tym został. W grudniu mam kolejną wizytę u angiologa i ciekawe czy zmieni mi dawkę

  • Misiu2017 Autorytet
    Postów: 499 459

    Wysłany: 16 listopada 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog nic nie wspominał o większej dawce.
    Tobie angiolog zaleca clexane ? Ja do takiego lekarza nie chodzę - wszystko ustala ginekolog.
    Póki co nie zauważyłam różnicy - czasami mnie lekko piecze jak sie wykluje , tak z 5 nim po a potem jest ok ale na clexane tez tak czasami miałam .
    Powiedzcie mi czy Wam tez tak żyły i pajączki na nogach wychodzą ? W ciąży z synkiem nie brałam clexane i acard teraz tak i widze ze naczynka sa bardziej widoczne .

    Synek :* urodzony 1.04.2017 <3
  • Trawka Przyjaciółka
    Postów: 73 48

    Wysłany: 16 listopada 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam od początku taką samą dawkę czyli 0,4, a przytyłam już prawie 10 kg.

    p19uvfxmh8w6ug7e.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 17 listopada 2016, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też dawka 0,4 od początku i cały czas taka sama. Już się nie zmieni, bo zapas mam aż do terminu porodu, a nawet i po ;)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 17 listopada 2016, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ja mam dawkę 0,2 clexane jestem dość szczupła obecnie 7 tydzień ciąży a waga 54,5 wzrost 169 cm , też jestem bardzo ciekawa czy dostanę większą bo słyszałam że większość kobiet ma 0,4 i jak komuś mówię że mam 0,2 to mnie wyśmiewają co to za dawka ;/

    mam do was jeszcze pytanie czy któraś się orientuje co do przeciwciał przeciwjądrowych ? bo ja po 2 poronieniu robiłam mnóstwo badań i wyszły tylko dodatnie przeciwciała przeciwjądrowe ANA 1 i niedobór wit d obecnie jestem za granicą i powtorzyłam te badania bo lekarz prowadzący mi kazał i się okazało że brak przeciwciał ??? szok .. może wy wiecie czy te przeciwciała są non stop czy np mogą ujawniać się dopiero np 7-8 tydzień ciąży .. dodam że robiłam w 3 tyg ciąży a wcześniej zaraz po stracie czyli 10 tydz .. tez przed planowaną ciążą brałam 3 miesiące acard może on wpłyną na zaniknięcie przeciwciał ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2016, 08:57

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiu ja chodzę do angiologa, bo mam zakrzepicę i muszę być pod stałą kontrolą takiego lekarza. Wy bierzecie clexane profilaktycznie, to co innego.
    Czarnulka nie pomogę Ci, bo nie robiłam tych badań i nie znam się na tym.
    Kurcze jak teraz kupowałam clexane, to za jedno opakowanie zapłaciłam 42 zł :/. Masakra....

    Misiu2017, czarnulka24 lubią tę wiadomość

  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 18 listopada 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acard raczej nie wpływa na przeciwciała. Encorton je hamuje. Przeciwciała mogą się pojawiać w ciąży tylko?

    Czy którejś z Was przy braniu heparyny wyszedł krwiomocz? Ja tak mam cały czas. :/

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 18 listopada 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za info. Mam jeszcze trochę do przebrania ale skoro bierzecie 0,4 przez całą ciążę i jest ok to nie będę panikowala jak przytyje do większej dawki.

    Krwiomoczu nigdy nie miałam. A co na to lekarz? Masz pewność że to od clexane?

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździk jak masz krwiomocz, to do lekarza! To nic dobrego nie znaczy

  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 18 listopada 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam że to od rozrzedzenia krwi. Lekarz widział i kazał powtórzyć badania. Później wylądowałam ze skurczami w szpitalu, infekcja moczowa. I teraz będę powtarzała badania.

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko do mam , które już urodziły i musiały brać jeszcze clexane po ciąży : czy branie clexane wpływa na karmienie piersią? Czy to nie zaszkodzi dziecku - czy lek nie wnika do mleka matki?

  • Trawka Przyjaciółka
    Postów: 73 48

    Wysłany: 21 listopada 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakich sytuacjach trzeba brać clexane po porodzie? Robią id razu jakieś konkretne badania czy jak to jest?

    p19uvfxmh8w6ug7e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trawka - w moim przypadku muszę brać ze względu na zakrzepicę. Nie wiem jak jest u dziewczyn, które biorą profilaktycznie.

  • Misiu2017 Autorytet
    Postów: 499 459

    Wysłany: 21 listopada 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę profilaktycznie i mi lekarz powiedział że około 37 tyg ciazy przestane brać clexane ( ale bedzie musiał mnie położyć do szpitala- tak niby bezpieczniej odstawić heparyne)

    Synek :* urodzony 1.04.2017 <3
  • Donek Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 21 listopada 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po porodzie jest duże ryzyko zakrzepów
    u osób z trombofilia, można karmić piersią przy heparynie na szczęście:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2016, 18:06

    Mama Aniołka 11tc oraz Wiktorka 34 tc
    PCO, niedoczynność z Hashimoto, laiden hetero, niedobór białka s, dodatni antykoagulant tocznia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Donek - czy Ty masz trombofilię? Brałaś clexane?

  • Trawka Przyjaciółka
    Postów: 73 48

    Wysłany: 22 listopada 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie biorę profilaktycznie i nie mówił mi lekarz kiedy będę obstawiać... A jakie jest ryzyko po odstawieniu, co nam się może stać? Jak to kontrolują?

    p19uvfxmh8w6ug7e.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 22 listopada 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi powiedział, że ma odstawić na 12h przed porodem - żebym to jeszcze wiedziała kiedy poród mi się zacznie ;) Wygląda na to, że będę brała do samusieńkiego końca ;)

    Jeszcze nie wiem jak to będzie po porodzie, bo lekarz, który miał zastępstwo wczoraj za moją gin stwierdził, że po porodzie nie muszę brać. Wolę jeszcze, żeby moja gin się wypowiedziała w tym temacie.

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to prawda, że trzeba to odstawić przed porodem, nie wiem jak to jest przy naturalnym porodzie, jak nie wiadomo kiedy akcja się zacznie :)
    Izieth na kiedy masz planowany poród? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2016, 13:03

  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 22 listopada 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin mam na 9.12 i póki co nie ma żadnych wskazań do cc, więc nie wiadomo, kiedy faktycznie mała przyjdzie na świat ;)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ