X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Co przygotować na siłownię
Odpowiedz

Co przygotować na siłownię

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Annite Przyjaciółka
  Postów: 247 56

  Wysłany: 8 września 2022, 11:51

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jak w temacie. Jestem po porodzie oraz chciałabym wybrać się na silownie. Ale nie wiem jak się przygotować, nie znam nikogo kto chodzi.
  Co zabrać?

 • Mirelasiedla Koleżanka
  Postów: 53 2

  Wysłany: 8 września 2022, 14:28

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Minimum rzeczy, które bierzesz ze sobą: dowód tożsamości (np dowód osobisty) , buty na zmianę, ręcznik (może być zwykły ręcznik jakiego używasz pod prysznicem), woda.
  I teraz tak:
  1. Przy wejściu meldujesz się w recepcji. Jeżeli masz wykupioną już kartę klubu, to okazujesz kartę i dowód tożsamości. Jeżeli nie, pytasz się o darmowe wejście, recepcja sobie to zaznacza i wpuszcza Cię przy okazaniu dowodu tożsamości.
  2. Idziesz do szatni. To, czy przebierasz wszystkie elementy ubrania, czy też wolisz już przyjść ubrana w strój na siłownię - to już Twoja decyzja. Ważne, żeby zmienić buty, bo siłownie krzywo patrzą jak ćwiczysz w tych samych butach w których przyszłaś z zewnątrz. Zostawiasz kurtkę, torbę etc w szafce. Zabierasz ze sobą kluczyk do szafki, wodę i ręcznik.
  3. Podchodzisz do maszyny, na której chcesz ćwiczyć. Dla początkujących polecam bieżnię albo orbitrek, one zwykle mają dość intuicyjnie mrygającą instrukcję "click here to start". Większość też ma przycisk "quick start", który polecam wcisnąć, to uruchomi od razu maszynę bez potrzeby ustawiania parametrów. Jeżeli w dowolnym momencie poczujesz, że nie wiesz, jak się używa maszyny, podejdź do obsługi (zwykle mają koszulki z logiem silowni i/lub napisem "trener"), chętnie pomogą, to jest ich praca.
  4. Ćwiczysz!
  5. Jeżeli korzystasz z maszyny, na której się siedzi/leży, połóż na siedzisku/oparciu swój ręcznik. (Nie dotyczy to rowerków, chodzi mi o bardziej "stacjonarne" maszyny do wyciskania muskułów) Warto jest zainwestować w ten od dr bacty https://drbacty.com/ Bo szybko schnie oraz jest antybakteryjny.
  6. Za każdym razem jak skończysz ćwiczyć na danej maszynie, przemyj ją. Powinny być dostępne spreje z płynem dezynfekującym i ręczniki papierowe. Psikasz dezynfekatorem na ręcznik papierowy przejeżdżasz po elementach maszyny, które dotykałaś, gotowe. Nie musisz szorować jakoś specjalnie, przejedź z raz/dwa po każdym elemencie.
  7. Po skończeniu ćwiczeń wracasz do szatni, przebierasz się z powrotem. Przy wyjściu z siłowni nie

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2022, 09:55

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ