X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Co przygotować na siłownię
Odpowiedz

Co przygotować na siłownię

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 277 56

    Wysłany: 8 września 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w temacie. Jestem po porodzie oraz chciałabym wybrać się na silownie. Ale nie wiem jak się przygotować, nie znam nikogo kto chodzi.
    Co zabrać?

  • Mirelasiedla Koleżanka
    Postów: 53 2

    Wysłany: 8 września 2022, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minimum rzeczy, które bierzesz ze sobą: dowód tożsamości (np dowód osobisty) , buty na zmianę, ręcznik (może być zwykły ręcznik jakiego używasz pod prysznicem), woda.
    I teraz tak:
    1. Przy wejściu meldujesz się w recepcji. Jeżeli masz wykupioną już kartę klubu, to okazujesz kartę i dowód tożsamości. Jeżeli nie, pytasz się o darmowe wejście, recepcja sobie to zaznacza i wpuszcza Cię przy okazaniu dowodu tożsamości.
    2. Idziesz do szatni. To, czy przebierasz wszystkie elementy ubrania, czy też wolisz już przyjść ubrana w strój na siłownię - to już Twoja decyzja. Ważne, żeby zmienić buty, bo siłownie krzywo patrzą jak ćwiczysz w tych samych butach w których przyszłaś z zewnątrz. Zostawiasz kurtkę, torbę etc w szafce. Zabierasz ze sobą kluczyk do szafki, wodę i ręcznik.
    3. Podchodzisz do maszyny, na której chcesz ćwiczyć. Dla początkujących polecam bieżnię albo orbitrek, one zwykle mają dość intuicyjnie mrygającą instrukcję "click here to start". Większość też ma przycisk "quick start", który polecam wcisnąć, to uruchomi od razu maszynę bez potrzeby ustawiania parametrów. Jeżeli w dowolnym momencie poczujesz, że nie wiesz, jak się używa maszyny, podejdź do obsługi (zwykle mają koszulki z logiem silowni i/lub napisem "trener"), chętnie pomogą, to jest ich praca.
    4. Ćwiczysz!
    5. Jeżeli korzystasz z maszyny, na której się siedzi/leży, połóż na siedzisku/oparciu swój ręcznik. (Nie dotyczy to rowerków, chodzi mi o bardziej "stacjonarne" maszyny do wyciskania muskułów) Warto jest zainwestować w ten od dr bacty https://drbacty.com/ Bo szybko schnie oraz jest antybakteryjny.
    6. Za każdym razem jak skończysz ćwiczyć na danej maszynie, przemyj ją. Powinny być dostępne spreje z płynem dezynfekującym i ręczniki papierowe. Psikasz dezynfekatorem na ręcznik papierowy przejeżdżasz po elementach maszyny, które dotykałaś, gotowe. Nie musisz szorować jakoś specjalnie, przejedź z raz/dwa po każdym elemencie.
    7. Po skończeniu ćwiczeń wracasz do szatni, przebierasz się z powrotem. Przy wyjściu z siłowni nie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2022, 09:55

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ