X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 30 maja 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh Niteczko trzymaj sie kochaniutka.
    Wybaczcie dziewczyny ale ja nie wiem co to za typ cukrzycy, moze mi któraś po krótce wyjaśnić?

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:18

  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 30 maja 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisalam do Dominiki na fb. Obiecała ze jutro sie odezwie.

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:38

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 30 maja 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka moja mama ma za wysokie cukry na czczo nietragiczne ale okolo 115 ja rowniez mam za wysokoe na czczo i wiktor rowniez cukrzyca mody idzie po lini matka corka wnuk itd. I tak mysle ze to nieglupie wcale co doktorka wymyslila bo ja sama dieta potrafie wyrownac cukry w dzien ale za cholere na czczo a wlasnie Mody ma to do siebie ze na czczo cukry sa wyzsze... ehhh robia malemu pelno badan non stop pobieraja krew, oczywiscie przed i po posilkach z palca. Dzis w nocy ma miec 5 razy jeszcze pobrana krew ale to odrazu badaja hormon wzrostu bo jest o pare cm za niski:/ mlody niemogl zasnac dostal syrop bo badanie musi byc przez sen w sensie pobieranie krwi. Dziewczyny ja w tym szpitalu pierdolca dostane. Nie ma tv musze kazda minite jakas organizowac rozne gry i zabawy ale tak od rana do wieczora niejest to proste tymbardziej ze nirmoge go nawet zabrac na dwor musi byc na oddziale gdzir jest goraco zaduch i smiedzi:/:/:/:/ oby szybko to zlecialo i jak najszybciej bylismy w domku i oby zdrowi bynajmniej on;) ale powiem Wam ze jest bardzo bardzo dzielny nieplakal przy zakladabiu wenflonu ani wogole nieplakal przy niczym jestem z niego bardzo dumna jest super odwaznym chlopcem:)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 31 maja 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka u mnie wszystko w porządku. Dzieciaczki grzeczne. Czasami tylko przydałaby sie dodatkowa para rąk :-D
    Justice kiedy dowiesz sie czegos odnosnie daty porodu.
    Oj Nitka tak mi szkoda Twojego szkraba :-( Taki maluch i juz bedzie musial sie borykac z cukrzycą :-(
    Elaria odezwij sie co. Ciebie.
    Kredka a Ty juz w domu, czy u rodziców?

    74dix1hpmwypzcju.png
  • majeczka8 Autorytet
    Postów: 449 336

    Wysłany: 31 maja 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny czy moge sie przylaczyc do was?mam pytanie jak radzicie sobie z ukladaniem diety w czasie ciazy? Ja jestem dopiero w 6tyg ale lekarz przez tel juz kazal mi trzymac diete bo w poprzedniej ciazy mialam podwyzszony cukier.Nie pozostaje mi nic innego jak zaczac od zaraz ale nie mierze jeszxze cukrow wiec jak ulozyc plan dnia zeby bylo dobrze.wizyte u gin mam w 8tyg potem chyba cukier sprawdza..nie wiem od czego zaczac? Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2017, 09:09

    I bede szczesliwa chocbym miala sobie to szczescie narysowac!
    0r13dma.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 31 maja 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziewczyny strasznie was przepraszam ze się tak długo nie odzywalam ale to był jednocześnie magiczny i masakryczny okres. Przez położna straciłam pokarm bo mała za mało przybuerala i kazała dokarmiać... I się zaczęło błędne koło plus TAKIE kolki. Cały dzień kolki. Dobrze ze w nocy spala. Zmieniłam mleko w sobotę i zobaczymy co będzie :) dzisiejsza noc super bo wynalazlam herbatkę humana na brzuszek i obecnie czekam na dostawę kropelek sab simplex z dwóch źródeł :) daje delicol espumisan dicoflor wszystkiego się łapie :) na razie nie zdarze nadrobić wszystkich stron i przeczytać. Jestem teraz u mamy która mi pomaga i jest oparciem bo mąż wracał do domu na kąpiel a ja nie wiedziałam jak się nazywam :) i uwaga dziś w nocy bo kulki katmi na moc mam pokarm wiec zaczynam zabawę z laktatorem i zobaczymy może coś się ruszy i wróci :) buziaki dla wszystkich i postaram się nadrobić lekturę i pojawiać się częściej :)

    h4py1w9.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle co doczytałam to gratulacje Elaria! Niech się Tadek zdrowo chowa i Ty się trzymaj :)

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:38

    majeczka8 lubi tę wiadomość

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice Ty już 37tc o matko jak to zlecialo :) w ogóle czas tak szybko leci :) moja Hania dziś póki co odpukać ładnie śpi. Budziła się o 1 4 6.30 i 9 i śpi do teraz. Sama zasypia nie na rączkach. Jeśli to dzięki tej herbacie to twórca powinien Nobla dostać :) zobaczymy do wieczora :)

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:38

    majeczka8 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:38

  • majeczka8 Autorytet
    Postów: 449 336

    Wysłany: 31 maja 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice dziekuje za wyczerpujaco odpowiedz. Fajnie rozpisalas godziny posilkow tez taki dzien uloze czesto jesc ale kontrolowac co sie zjada i nie dopuscic do glodu. Niecale dwa lata temu urodzilam synka, cukier wyszedl mi w okolo 14tyg jesli dobrze pamietam. Wiem ze cukrzyca ciazowa moze sie nie powtorzyc ale mysle ze mnie akurat nie ominie;) Po ciazy cukier unormowal sie ale teraz lekarz stanowczo podkreslil ze mam juz uwazac takze musze rozpisac sobie dzien i posilki. Ta stronka slodkiemamy.edu.pl nie znalam zaraz sobie zerkne.

    I bede szczesliwa chocbym miala sobie to szczescie narysowac!
    0r13dma.png
  • majeczka8 Autorytet
    Postów: 449 336

    Wysłany: 31 maja 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choc 2 lata to nie dlugi okres ja czuje jakbym od nowa zaczynala walke
    z cukrem :-P
    A jak z kawa? Ja uwielbiam kawe i nie wirm co zrobic bo w poprzedniej ciazy odrzucilo mnie od razu od kawy wiec nie pilam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2017, 12:20

    I bede szczesliwa chocbym miala sobie to szczescie narysowac!
    0r13dma.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:20

    majeczka8 lubi tę wiadomość

  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 31 maja 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad. U mnie i u Bartusia wszystko dobrze. Nie jest zlym dzieckiem, nawet troche sam polezy, ale wiadomo ma gorsze i lepsze dni. Na szczescie kolki nas ominely, bardzo wspolczuje Dominice wiem ze to ciezkie zarowno dla dziecka jak i dla rodzicow. Moze troche psychicznie mi ciezko bo nie umiem tak zyc uwiazana w domu, ale sie naucze, potrzebuje tylko troche czasu :-)

    96xftgp.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 31 maja 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitko mam nadzieje ze niedlugo wyjdziecie i ze bedzie wszystko dobrze. Szpitale sa strasznie przygnebiające wiec doskonale Cie rozumiem ze jest ciezko szczegolnie z maluszkiem. Oby szystko bylo dobrze, trzymam kciuki za Was <3

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:21

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 31 maja 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice super, to juz tuż tuż :-)
    Kredka spokojnie, przyzwyczaisz się :-) To duża zmiana w zyciu. Dzisiaj wspominalam mezowi, jak ciezko mi bylo sie przestawic przy pierwszym dziecku. Dlugo to trwało (ja z tych, co trudno im sie przyzwyczaić do nowych sytuacji), ale się udało :-)
    Dominika trzymam kciuki za laktacje. Spróbuj moze felmatiker tez Ci pomoże. Fajnie, ze masz wsparcie w mamie, kolki to paskudna sprawa, ale ani sie obejrzyszma, a będzie to tylko wpomnienie.
    Majeczka piłam kawe i inke cała ciążę. Do kawy ksylitol i mleko 2%. Jezeli wcześniej ksylitolu nie uzywalas, to zaczelabym od łyżeczki dziennie. Ja ksylitolu uzywam juz od okolo 2 lat. Oby jednak tym razem cukrzyca Cie ominela. Plus cukrzycy taki, ze sie nie tyje :-)




    74dix1hpmwypzcju.png
‹‹ 1576 1577 1578 1579 1580 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ