X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3706 4397

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:41

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Savana wrote:
    Zazwyczaj dochodzą do 130 także norma, czasami zdarzy się ponad 140 ale ona z tą insulina to wyskoczyła chyba patrząc na krzywa cukrową po tam oba wyniki miałam 201 i 200 no i najgorsze że to już na początku ciąży czyli to może być cukrzyca zwykła niewykryta wcześniej...
    Największy problem mam taki ze apetytu brak i nie jestem w stanie jeść tak często jak się powinno...
    Przy takich wartościach jeszcze na początku ciąży to faktycznie może być cukrzycą typu 2. To pewnie dlatego się nie patyczkowała i od razu dała Ci insulinę.
    Ja z apetytem odwrotnie 😂 muszę mieleć dziobem cały czas i wiecznie bym coś przekąsiła 😁

  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iryska wrote:
    Wiecie co, mój glukometr jest jakiś super dokładny, nie wiedziałam że tak może być w ogóle. Na czczo pokazał 89,i z żyły też mi wyszło 89😀 robiłam badania dzisiaj i stwierdziłam, że sprawdzę ile będzie, żeby sobie sprawdzić zakres błędu, a tu takie rzeczy.
    Wow no rzeczywiście. A jaki masz? Na fejsie właśnie był wpis dziewczyny, której jeden pokazał chyba 112? A drugi...ponad 200. I weź tu żyj normalnie 😝

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3706 4397

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:41

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NAIMFADORKA odpukać jeszcze mi nie dała insuliny ale myśli o tym 😤

    Dziewczyny a badacie ketony w moczu paskami? Mi dzisiaj wyszło wysokie stężenie 😱 w nocy cukry 77 i na czczo 78 więc chyba ok.

    oar89n73y6mg0rut.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektorzy lekarze przyjmuja że cukrzyca ciążowa występuje po 24 tc ponieważ zalezna jest od hormonów łożyska A te wtedy jest w pełni uksztaltowane
    Ja każda cukrzycę miałam wykryta już na samiutkim poczatku-już w czasie starań kontrolowalam cukier na czczo
    Jakoś ciąża wplywa na moje cukry bo po ciąży krzywe prawidłowe (ale na czczo wyzej, jednak w normie pozaciazowej)
    I nie jeden lekarz (zwlaszcza wyżej tytulowany)wmawial mi że to nie cukrzyca ciazowa A taka normalna
    Nawet na badaniach prenatalnych wpisanie cukrzycy ciazowej bylo równoznaczne ze zwykłą
    Z czasem nie dyskutowalam A wierzylam w swoje racje

    A co do ketonow
    Moja diab nie byla cięta na wyzsze cukry ale na ketony zawsze
    Ich obecność świadczy o malej ilosci weglowodanow w diecie
    Mówi się o ostatniej kolacjo ale ja jestem pewna że cały dzień posilkowy ma wpływ

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jeśli dobrze rozumiem to muszę skorygować dietę? Bo jak czytam o wyrównaniu insuliny przy ketonach to odrazu boję się że wprowadzi mi insulinę muszę zrobić wszystko by jej uniknąć bo ja naprawdę mdleje przy zastrzykach a przy mierzeniu cukrów rrobi mi się słabo tak silna mam fobie😭

    oar89n73y6mg0rut.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po prostu jesc wiecej weglowodanow
    ja z czasem pod siebie skorygowałam diete i jadłam mało a naprawde czesto, nawet co 1,5-2h
    np jedna kanapka, pomiar, zaraz kolejna, potem np jablko, obiad, cos, kolacja, druga kolacja, przed snem lubiłam kubek ciepłego mleka/kakao
    a wystarczyło gdzies wyjechac i odpuscic i juz rano były ketony
    fakt, sladowe
    wieksze tylko przy chorobie np zatrucie (zatrułam sie dieta czysto cukrzycowa w pierwszej ciazy cukrzycowej)

    ale lekarz skrótowo powie ketony= głodowanie...w praktyce wiem ze niekoniecznie sa zwiazane z głodem odczuwanym w brzuchu ;) tu chodzi o ilosc wegli w diecie
    nigdy nie liczyłam WW czy nie podliczałam inaczej weglowodanów
    ale jesc je trzeba(to byłoby zbyt proste-nie jesc wegli by cukry nie rosły)

    jak juz wpadłam w ten rytm to ketonów zero(a waga w ciazy mi zawsze spada i ciaze koncze z bilansem ujemnym)

    no i lekarze daja insuline bo zakładaja ze ciezarna ma ketony bo nie moze za duzo jesc(wzrost cukru)
    a ja przemilczajac ich teorie diete dostosowywałam pod siebie(miałam super diabetolog, taka "ludzka" która twierdziła ze ciaza to ciaza i tez coś sie nalezy dobrego)
    bo kwasica ketonowa scisle jest zwiazana z cukrzyca ale z tym w ciazy sie nie spotkałam
    cukrzyca ciazowa kieruje sie własnymi zasadami i nie wszystko da sie przewidziec :)
    ba!
    mozna sie nie raz zdziwic

    moja diab na noc proponowała makaron np warzywami
    w pierwszej diecie ten makaron spozywałam przed snem z mlekiem
    i mówiła ze kazdy makaron(nawet ten "biały" ) ale al dente

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2020, 08:35

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przez pierwszy miesiac maz dawał mi insuline ;)
    potem bolało wiec szczerze wolałam sobie sama wbijac ;)
    da sie przezyc
    ja to moge tygodniami przeliczac insuline nocna (3 ciaze choc w dwóch z czasem ja odstawiłam tak cukry same spadły)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo mi wyjaśniłaś dziekuje😘
    No właśnie dla mnie też zawsze ciąże są łaskawe jeśli chodzi o wagę teraz też np 15 tc a ja tylko schudłam 1kg zawsze że szpitala wracam lżejsza niż przed ciąża ale jak widać ma to też skutki uboczne... Do ok 11tc brak apetytu bo mdliło mnie od rana do wieczora i teraz w sumie też nie odczuwam głodu

    oar89n73y6mg0rut.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie najgorsze w diecie bylo to ciągłe regularne jedzenie
    Naj naj najgorsze śniadanie
    I tu przyznaje-za zgoda diab dzień zaczynalam od kawy ale duuuzo w niej mleka
    I byl jeden warunek
    ZERO KETONOW
    Pasowalo mi ciągłe podjadanie czegoś. W sezonie letnim ratowaly mnie owoce
    Ja z tych co musialy mieć wszystko pod kontrolą i mierzylam cukier po wszystkim (nie żebym polecala) o czym moja diab wiedziała 🙈 paski wypisywala
    Ale znalam siebie, wiedzialam co i ile moge stad pozwalalam sobie mimo dietetycznych zaleceń
    Przekonalam się nie raz że co zdrowe i dietetyczne niekoniecznie służyło moim cukrom
    Mnie sluzylo A innej nie-i to jest najciekawsze w cukrzycy ciazowej
    Jej nieprzewidywalnosc nie raz ciśnienie podniesie
    Jednak stres cukry podnosi więc cycek do przodu i z usmiechem trzeba przejść
    Nie na wszystko mamy wplyw
    Na pewno dobrze nie radzę pisząc o grzeszkach ale nikt mi nie dal odp czemu lepszy cukier mam po pizzy niż kromce chleba (oczywiscie po godzinie, pół czy jak ktoś woli po 2h)
    Ja dostawalam 2 tyg na uregulowanie cukrow dietą, nauczenie się siebie
    Ale wolalam insuline nocna niż ciągle stresy pomiarowe co rano i rozkminki co i dlaczego?
    Trzeba wpaść w ten rytm

    Ja miewam też taki problem że w ciąży jadam monotonnie. Tzn całą ciążę mogę jeść codziennie i to samo
    Np w pierwszej cukrzycowej fasolka szparagowa z jajkiem sadzonym na miekko i szparagi co rano!
    W drugiej codziennie glowka salaty lodowej
    W trzeciej mleko, mleko i serek homogenizowany 🤣
    W pierwszej ciąży niecukrzycowej tez mleko

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracając do ketonow
    Ketony badamy z moczu porannego bo wtedy jest najdluzsza przerwa miedzy posiłkami
    Tak w teorii
    Ketony nie powinny wystepowac w moczu całą dobę
    Kiedy coś mi się chrzanilo i nie moglam złapać rytmu, badalam je w ciagu dnia
    Nie namawiam do tego absolutnie
    Diabetolog odradzi
    Ale już tłumaczę dlaczego-wiedzialam kiedy najgorzej jadam, czy śniadanie, czy obiad
    Uczylam się kiedy skupić się szczegolnie na weglowodanach
    Potem bylo tylko rano


    A jako ciekawostka
    Ketony są dobrą pożywkę dla mózgu 😉
    Kiedy sportowiec spali cukier pojawiaja się Ketony we krwi (potem są w moczu)I to daje powera

    Kiedy jest ich dużo (kwasica)dzieje się źle
    Metabolizm u cukrzyka jest zaburzony stad musi pilnowac ketonow
    Są jednak diabetolodzy co w ogóle nie zalecają kontroli ketonow

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2020, 09:03

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha ja po pizzy też miałam cukier ok 🙈 no właśnie u mnie też zawitała monotonnia do tego siedzę w domu z dwójką dzieci 6 i 2l i najzwyczajniej czasami brakuje mi czasu żeby myślec co mam zjeść, jestem typowa matka co dojada po dzieciach😂 7l temu miałam cukrzycę ale wtedy gin nawet nie wysłał mnie do diabetologa tylko sam sprawdzał wartości zapisywane i sporadycznie coś tam odstawało, teraz mam kolejna wizytę w pon i ciekawe za co tym razem dostanę zje... 😂 Chociaz pani doktor bardzo miła i polecana

    oar89n73y6mg0rut.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszystko jest do przezycia

    a w torbie szpitalnej miałam spakowane wszystko co mi sie marzyło w ciazy a zjesc nie moglam
    konfitura truskawkowa (kajzerki były juz niepotrzebne) oraz zelki XD XD XD

    hihi
    mój maz dojada
    ja nigdy po dziecku nie zjadłam o.O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2020, 09:38

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3706 4397

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:41

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3706 4397

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:41

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miewalam na czczo 70 ale ketonów zwro wiec to na pewno dieta-weglowodany

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iryska
    dokładnie
    ja na krzywej na czczo 94 po ciazy i to super wynik
    w ciazy cukrzyca ciazowa
    100-125 to nietolerancja glukozy
    cukrzyca pow 126 na czczo i wtedy nawet krzywej nie powinno sie robic

    Iryska lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra. Ja wczoraj wieczorem zjadłam 1,5 kawałka karczku z grilla z sałatka. Cukier po godzinie 70... Po 1,5 73. Zjadłam trochę truskawek i wypiłam że dwa łyki pepsi no to mi skoczyło do 83. Rano 66... No to są jakieś żarty chyba.

  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś miałam z wysoki cukier. Zbadałam drugi raz i był dobry. Cudne te glukometry ;)

    dqprp07wzt9w07bj.png
‹‹ 2097 2098 2099 2100 2101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ