X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje GBS- paciorkowiec w ciąży
Odpowiedz

GBS- paciorkowiec w ciąży

Oceń ten wątek:
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas chyba różnica jest taka, że w pochwie pewnie bakterie mogą być w nieznacznych ilościach ale na szyjce już nie ma prawa ich być, ja też nie bardzo to rozumiem zwłaszcza, że nigdy nie miałam posiewu:/ za chwilkę wychodzę do lekarza to się może czegos wiecej dowiem:)

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać po wizycie :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas tak jak pisałam na tamtym temacie, miałam pobrane dwie próbki z pochwy i z szyjki ale dałam tylko na posiew bakteriologiczny, tak sobie myślę, że czasem to lepiej nic nie wiedzieć, w poprzedniej ciąży nie miałam posiewu, nie miałam usg szyjki i wszystko było ok, a teraz tylko się stresuje

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze mowisz,ja w poprzedniej ciąży nawet Ph pochwy nie mialam sprawdzanego,posiewow zero,tylko na gbs przed porodem,3usg za całą ciążę,usg szyjki to nawet nie wiedziałam że istnieje,zero stresu i poród w 40tc. Teraz mialam już 6usg,za tydzień kolejne,2posiewy i mnóstwo innych badań i przez to dodatkowy stres:/

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja identycznie miałam:) szyjkę badaną tylko ręką , toxo badane tylko raz, a teraz latam co miesiac bo nie przechodziłam i mam stracha, nawet nie wiem czy w I ciąży ten gbs miałam bo to jest chyba typowo oddzielne badanie w tym kierunku? jak się szuka to zawsze coś się znajdzie...tak samo pytałam dziś o sączenie wód mówi, ze raczej nie da się nie zauważyć

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najgorzej jak się przeczyta okropne historie o zakażeniach wewnątrzmacicznych itp. ale wydaje mi się, że jak szyjka trzyma, czop śluzowy też chroni nie powinno być źle...i wydaje mi się, że jak naprawdę coś złego się dzieje to zauważymy to, czasem można mieć po prostu potwornego pecha, tak jak u karoli, gdzie trafiła do szpitala z całkiem zgładzoną szyjką

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2016, 13:23

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam posiew dodatni na gbs wtedy tylko miesiąc przed porodem. Antybiotyku nie dostalam. Najbardziej boję się zakażenia błon plodowych:/ skoro szyjka przetrwała pierwszą ciążę to teraz też da radę. Jaka masz długość?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może nie tak łatwo o to zakażenie bo naprawdę nie wszyscy robią posiewy, kontroluj sobie crp jak coś się bezie działo to na pewno wzrośnie.a jak jest ok to te bakterie sobie żyją ale nie robią nic złego - tak to próbuję sobie wytłumaczyć Ja miałam szyjkę najpierw 5,83 u innego lekarza a później u swojego 5,35 po 1,5 tyg czyli w tym czasie albo się skróciła o pół centymetra albo każdy lekarz inaczej mierzy. Będę za tydzień to poproszę żeby sprawdził - tylko zastanawiam się czy czasem to nie zaszkodzi jak się ciągle "grzebie" w jej okolicy

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja szyjka ma tylko 33mm. Wizytę mam 15.06.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to dzień później niż ja:) ale pewnie taka jej uroda dopiero poniżej 30 chyba jest powód do niepokoju choć i z krótkimi szyjkami Dziewczyny wytrzymują do konca a co mówi ginekolog na długosć szyjki na bakterie jak mówisz o swoich obawach na temat zakażenia itp?

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówi,żeby się niepotrzebnie nie stresować,szyjka tearda i zamknieta. Teraz poproszę też o ten wymaz z szyjki i zobaczymy czy tam bakterie też są,to byłby niezbyt zadawalajacy wynik:/

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja chyba mało wiem o tych wymazach wszystkich. A myślałam juz ze cały internet przeczytałam ;) ja tego gbs sie nie boje, czop sluzowy chroni dzieciątko :) skoro to są bakterie bytujące w okolicy odbytu to pewnie połowa populacji to ma i rodzi zdrowe dzieci :) jak moja mama była ze mną w ciąży to nawet usg nie było i wszystkie kobiety chodziły szczęśliwe w ciąży. Niczym sie nie stresowaly, niczego nie czytały i było fajnie :D raz na jakiś czas pobieranie krwi, a wymazy- było cos takiego w ogóle w tamtych czasach? :)

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj tak o wiele lepiej za dużo nie wiedzieć, ja też uważam, że po o jest czop po to szyjka, ze chroni a do zakażeń dochodzi w miarę rzadko

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mu się też wydaje,że to są nieliczne przypadki,prędzej mogą dotyczyć kobiet z niewydolnością szyjki,a mało ginow robi posiewy przecież. Pozatym grozniejsze są chyba zakażenia z krwi np.cytomegalia czy toksoplazmoza.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy my się za bardzo nie nakręcamy. Ja np. mam tak że przeczytam 40 historii na dany temat a wśród nich będzie jedna źle zakończona i moja głowa już pracuje :/ - nie myślę o 39 tylko o tej 1. Wiadomo że lepiej dmuchać na zimne i że w grę wchodzi odpowiedzialność za małą istotke w brzuchu ale z drugiej strony nasz stres zdecydowanie jej nie służy.

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas szyjka 3 cm jest ok- ważne, żeby się nie skracała. Jak stale masz taką dlugosc to się nie martw :) . Dopiero poniżej 2,5 jest do wnikliwej obserwacji.

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ostatniej wizycie miesiąc temu miala 33-36mm,ale to był pierwszy jej pomiar w tej ciąży,teraz idę tego 15.06.i bardzo bym chciała żeby była taka sama. Pozostaje czekać. W 1ciąży donosilam,jak są problemy to chyba ujawniaja się już też w 1ciąży,nie wiem. Poza porodem,żadnych zabiegów na szyjce nie mialam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2016, 18:10

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulola ja mam to samo zawsze biorę pod uwagę te gorsze historie i się nakręcam, sprawdzam a jak już daną rzecz sprawdzę to wychodzi coś następnego...szyjkę sprawdziłam to teraz boję się bakterii, sączenia wód płodowych itp. chyba trzeba wyluzować

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przeczytalam ok.10-20 historii dziewczyn u których doszło do zakażenia wskutek bakterii,z czego w Polsce w ub.roku urodzilo się 352000 dzieci! 94% o czadie,a tylko 0,16% przed 32tc. Chyba pora wyluzować :-)

    izzie lubi tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dodatni GBS w poprzedniej ciąży, przez cały okres porodu dostawałam antybiotyk przez kroplówkę, żeby zapobiec zarażeniu dziecka. Z tego co wiem zarażenie dziecka powoduje u niego problemy z oczami, a mojemu nic nie jest. Normalną procedurą jest pobieranie wymazu na GBS dopiero przed porodem, więc nie rozumiem po co się stresujecie tak wcześnie :) Co do długości szyjki to całą poprzednią ciążę miałam szyjkę po 20 parę mm a franca tak trzymała, że dopiero po paru czopkach udało się ją zmiękczyć do porodu, a rodziłam po terminie. Póki nic złego się nie dzieję nie ma co sobie wyszukiwać problemów na siłę dziewczyny, warto trochę pocieszyć się ciążą a nie non stop martwić. W tej ciąży zaraziłam się cytomegalią i to jest realny problem, który odbiera radość chwili, ale po co sobie wymyślać sztuczne problemy? Nie wierzę, że lekarz by was nie alarmował gdyby z szyjką było coś nie tak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2016, 08:26

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ