X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje GBS- paciorkowiec w ciąży
Odpowiedz

GBS- paciorkowiec w ciąży

Oceń ten wątek:
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 27 grudnia 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prymaza wrote:
    Bo paciorkoweic Cię kolonizuje, dlaczego dostajesz antybiotyk w czasie porodu a nie po tym jak zostanie wykryty? Bo antybiotyk wytłucze go na krótki czas...
    Prymaza, a Ty z GBS rodziłąś sn prawda? Jeśli jeszcze tu zaglądasz to powiedz mi, czy dziecko było szczepione normalnie mimo ryzyka zarażenia? Jak to było z tymi wodami, dlaczego najpierw były ładne a później zielone, to przez te bakterie? Jak szybko to się rozwinęło? Długo trwał poród?
    Ja mam niestety gbs+ i milion czarnych myśli na sekundę :( Najbardziej się boję ekspresowaego porodu, pierwszą córkę urodziłąm w dokładnie 4godz 5min.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 grudnia 2014, 19:25

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz powiedział że tego paciorkowca się nie leczy, to bakterie z układu pokarmowego które przeszły podczas np. przecierania się po załatwnieniu potrzeb fizjologicznych, ze względu na budowę układu rozrodczego niestety łatwo jest go przenieść. Jedynie co robią to trzeba powiedzieć w szpitalu żę ma się wynik dodatni i dopilnować aby dostać antybiotyk w czasie porodu, żeby uchronić dziecko. I to jest cała teoria. Celem tego jest uchronienie dziecka. Powodzenia


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Prymaza, a Ty z GBS rodziłąś sn prawda? Jeśli jeszcze tu zaglądasz to powiedz mi, czy dziecko było szczepione normalnie mimo ryzyka zarażenia? Jak to było z tymi wodami, dlaczego najpierw były ładne a później zielone, to przez te bakterie? Jak szybko to się rozwinęło? Długo trwał poród?
    Ja mam niestety gbs+ i milion czarnych myśli na sekundę :( Najbardziej się boję ekspresowaego porodu, pierwszą córkę urodziłąm w dokładnie 4godz 5min.

    Hej, hej zaglądam, nic nie panikuj wszystko będzie dobrze. Zielone wody nie miały nic wspólnego z GBSem. Zielone wody to smółka (pierwsza kupka) wydalona przez noworodka jeszcze w brzuszku u mamy, wywołane jest to stresem malucha. Mi się wydaje, że mi niepotrzebnie przebili pęcherz płodowy, jakby sam pękł to by mogło nie być zielonych wód, wiesz tak nagle się małej środowisko zmieniło i się wystraszyła. Co do szczepień to ja rodziłam w prywatnym szpitalu, tam bardzo dbają o dzieciaczki i najpierw zrobili badania krwi,crp i tak dalej, wyszło, że mała coś tam podłapała i włączyli antybiotyk. Dopiero jak CRP było w normie, czyli w dzień wypuszczenia nas ze szpitala Nela została zaszczepiona. Później, przed kolejnym szczepieniem też powtórzylam CRP i było wszystko ok. U mnie pród wogóle nie chciał się zacząć, ale jak podali mi ten żel chyba Prepidil się nazywa, pierwsze skurcze dostałam po 17h (9 rano, 15.50 zrobili cc i Mała była na świecie) w między czasie dostałam jeden strzał z antybiotyku, a drugi już po, trzeciego nie pamiętam czy miał być i czy był). Wiesz ze mną rodziła dziewczyna co miała odrazu cc i jej Mała też złapała...nie ma reguły i nie ma co się stresować, dużo kobiet, które znam miało GBSa i dzieciom nic nie jest.

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam paciorkowca w ciąży. GBS+, poród wywołany przez oksytocynę, podali trzy dawki antybiotyku. Anna zdrowa. Jak crp wyszło ok, to dostała szczepienie. A wyszło ok od razu. :)

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • m24 Koleżanka
    Postów: 54 4

    Wysłany: 12 marca 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a jak to jest w przypadku cc? Czy jeśli ma się cc planowane ze względu na pośladkowe ułożenie dzidzi to też podają w szpitalu natybiotyk jak ma się GBS dodatni? Czy podają tylko w przypadku porodu naturalnego?

    34bw0dw4tf83cqs8.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 12 marca 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno w niektórych szpitalach podają antybiotyk każdej rodzącej - bez względu na to czy rodzi sn czy cc i nawet czy ma stwierdzony GBS czy nie. Mi w szkole rodzenia mówili, że jak jest planowane cc i wody nie odejdą to nie dają antybiotyku ale gdzieś czytałam, że mimo wszystko może dojść do kontaktu z paciorkowcem, więc cc nie chroni całkowicie.
    Myślę, że najlepiej zapytać jak to jest w szpitalu gdzie będziesz mieć operację.

  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 12 marca 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dodatni GBS i mój dr pow. że dostanę antybiotyk w szpitalu i tyle.

    relganli06k8eu81.png
  • m24 Koleżanka
    Postów: 54 4

    Wysłany: 12 marca 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nanu wrote:
    Podobno w niektórych szpitalach podają antybiotyk każdej rodzącej - bez względu na to czy rodzi sn czy cc i nawet czy ma stwierdzony GBS czy nie. Mi w szkole rodzenia mówili, że jak jest planowane cc i wody nie odejdą to nie dają antybiotyku ale gdzieś czytałam, że mimo wszystko może dojść do kontaktu z paciorkowcem, więc cc nie chroni całkowicie.
    Myślę, że najlepiej zapytać jak to jest w szpitalu gdzie będziesz mieć operację.

    dokładnie tak zrobię. Na następnej wizycie zapytam mojego lekarza prowadzącego który będzie wykonywał cc jak to jest.

    34bw0dw4tf83cqs8.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 20 marca 2015, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam naszczęście ujemny ;) ale też słyszałam że dają antybiotyk przy porodzie jak się ma dodatni.. a jak nie masz wyniku przy sobie to dają awaryjnie antybiotyk

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 17tc,wyszedłi dodatni gbs,do tego e coli i candida. Dostalam globulki dopochwowe z erytromycyna i nystatyna. Brak objawów:/ za 2tyg.kontrolny posiew.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to paciorkowca cieżko sie pozbyć z pochwy. Pierwszy raz miałam z nim styczność rok temu jak przez niego miałam w ciagu 3 miesiącu 4 razy zapalenie pęcherza z krwiomoczem. Prawdopodobnie jak podcieralam siku to przynosiłam go. Za każdym razem budziłam sie w środku nocy z takim bólem ze biegusiem do auta i na pogotowie :/ miałam za każdym razem antybiotyk. Udało sie go uśpić, ale nie wyleczyć. Teraz tez go mam, ale juz objawów na całe szczęścia żadnych nie daje. Lekarz tez mi powiedział ze tego sie w ciąży nie leczy, jak będę rodzic to dadzą mi antybiotyk dożylnie i tyle.

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mam objawów,a mimo to ginka dała mi globulki:/

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale może to ze względu na coli i na grzybice. Grzybice na 100% sie w ciąży leczy a coli z tego co kiedyś gdzieś czytałam na jakimś forum to tez dziewczyny w ciąży leczyły.

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Globulki są z erytromycyna ma paciorkowca, i z nystatyna na grzybice wcześniej mialam amoksycyline na e coli,ale nie pomogło.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmmm..... To w takim razie dziwne. Zważywszy ze nie masz objawów.... Mój gin jak nie miałam objawów grzybicy na poczatku a cos tam wyszło w wymazie to kazał sie leczyć probiotykami dopochwowym. Dopiero pozniej jak juz miałam pełen bukiet objawów a to ńie pomogło to dostałam Nystatyne....

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mialas wymaz z pochwy czy z szyjki macicy?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Ja miałam jeszcze gronkowca złocistego w pochwie. Ginekolog sie dziwił jakim cudem jak to bakteria bytujące na skórze. Ale jak wyleczyłam grzybice to i gronkowiec zniknął. Milam 3 wynazy robione od poczatku ciąży.

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie kumam tej roznicy miedzy posirwem z pochwy a z szyjki,co w ciąży wazniejsze,muszę ginke wypytac,póki co robiła mi tylko posiew z pochwy.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A posiew z szyjki to nie jest przypadkiem cytologia? :)

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie,cytologia to wymaz w kierunku komorek nowotworowych a wymaz z szyjki jest w kierunku bakterii i grzybów,również chorób przenoszonych drogą płciową.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ