X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Małowodzie
Odpowiedz

Małowodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała/ma małowodzie? Ile wynosi AFI i na jakim etapie ciąży?

    Jestem przerażona, bo u mnie lekarz orzekł małowodzie już w 20tc. AFI=8. Możliwe że nerki nie pracują (mam mieć za tydzień sprawdzane) - a wtedy nie ma szans na przeżycie.
    Jestem załamana....

    Jak to było u Was?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Pysiaczek89 Autorytet
    Postów: 1270 1055

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Czytam Twoja historie i bardzo Ci kibicuje. Tobie i Olkowi :)
    Widziałam ze leczysz sie u profesora Szaflika. Ja leżałam u niego na oddziale w 14 tygodniu, jak miałam podejrzenie odpływania wód płodowych (na szczescie sie nie potwierdziło) i wiem, ze profesor wykonuje zabieg "dopuszczania" tych wód płodowych przez brzuch, wiadomo obarczone to jest ryzykiem, ale zawsze jest szansa. Nie wiem, jak to by było w Waszym przypadku, ale skoro leczysz sie u profesora, to moze zapytaj go o te metodę? Wiem tylko, ze jeżeli byś sie zdecydowała, to do końca ciazy pozostajesz na oddziale...
    Gorąca Cie pozdrawiam i trzymam kciuki

    Marcelek ❤️❤️
    mhsvj48aydsq5qzs.png
    Mikuś <3 <3
    961lwn15top0zbzy.png


  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio po dopuszczeniu wod do konca jest sie w szpitalu??? Czemu???

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Pysiaczek89 Autorytet
    Postów: 1270 1055

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego, ze po pierwsze masz ten cewnik w brzuszku, ktory jest "wbity" w pęcherz płodowy i musisz codziennie dostawać antybiotyk dożylnie, zeby zakażenie sie nie wdało, a po drugie, jak masz ten wyciek wód, to codziennie dostajesz wlasnie przez ten cewnik w brzuchu te wody.
    No chyba , ze jak Ci napełnia pęcherz wodami i nie bedzie odpływania, to jest szansa na powrót do domu. I to jest opcja super pozytywna. Ja wlasnie na sali leżałam z dziewczyna, której po dopełnieniu nie wylatywały te wody. Ale inne dziewczyny, niestety miały tak, ze ledwo po dopuszczeniu wód, one wyciekały dołem. :(

    Marcelek ❤️❤️
    mhsvj48aydsq5qzs.png
    Mikuś <3 <3
    961lwn15top0zbzy.png


  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale widzisz. U mnie malowodzie spowodowane jest zastojami moczu w nerkach u Maluszka a nie wyciekiem (mialam nawet test). Podejrzenie jest (straszne) ze nerki nie pracuja. Jesli beda pracowac (sprawdza wtorek- sroda) to maja zakladac malemu cewniczek w pecherz i na nereczki. I wtedy powinien sikac wiec wody powinny (ale kto wie?) byc w normie. Bo na razie on pije a nie wysikuje :(

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Pysiaczek89 Autorytet
    Postów: 1270 1055

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wrote:
    Ale widzisz. U mnie malowodzie spowodowane jest zastojami moczu w nerkach u Maluszka a nie wyciekiem (mialam nawet test). Podejrzenie jest (straszne) ze nerki nie pracuja. Jesli beda pracowac (sprawdza wtorek- sroda) to maja zakladac malemu cewniczek w pecherz i na nereczki. I wtedy powinien sikac wiec wody powinny (ale kto wie?) byc w normie. Bo na razie on pije a nie wysikuje :(
    Nie znam sie na tym, ale jak wszytsko bedzie dobrze z nerkami Maluszka (a na pewno tak bedzie!) to moze dopuszcza Ci tylko tych wód jednorazowo, zeby była odpowiednia ilośc i bedziesz mogła zapomnieć o tych wszystkich przeciwnościach, jakie miałaś. Najważniejsze, ze Maluszek w ogole ma te wody i ze jestes pod opieka prof. Szaflika.
    Trzymam za Was mocno kciuki :)

    Marcelek ❤️❤️
    mhsvj48aydsq5qzs.png
    Mikuś <3 <3
    961lwn15top0zbzy.png


  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wody 9,5 ;-))))

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Pysiaczek89 Autorytet
    Postów: 1270 1055

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wrote:
    Wody 9,5 ;-))))
    Super informacja :)

    Marcelek ❤️❤️
    mhsvj48aydsq5qzs.png
    Mikuś <3 <3
    961lwn15top0zbzy.png


  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja w ciąży miałam małowodzie od 27 tc i łożysko III stopnia. Mi udało się zwiekszyc ilość wód płodowych kroplówkami (nawadnianiem), a na początku miałam 5,2. Potem AFI koło 14 i tak zostało do końca. Niestety przez stare łożysko urodziłam w 34 tc, wody mi po prostu odeszły i nie było ratunku. Synek na szczęście zdrowy, w domu już jesteśmy i oprócz żółtaczki nie ma żadnych większych objawów wcześniactwa.

    Także trzeba być dobrej myśli, nie zawsze mała ilość wód płodowych idzie w parze z nieprawidłowościami u dziecka.

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elvi wrote:
    Hej, ja w ciąży miałam małowodzie od 27 tc i łożysko III stopnia. Mi udało się zwiekszyc ilość wód płodowych kroplówkami (nawadnianiem), a na początku miałam 5,2. Potem AFI koło 14 i tak zostało do końca. Niestety przez stare łożysko urodziłam w 34 tc, wody mi po prostu odeszły i nie było ratunku. Synek na szczęście zdrowy, w domu już jesteśmy i oprócz żółtaczki nie ma żadnych większych objawów wcześniactwa.

    Także trzeba być dobrej myśli, nie zawsze mała ilość wód płodowych idzie w parze z nieprawidłowościami u dziecka.

    Ale u nas problem nerkowy jest potwierdzony

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ