X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje MTHFR leczenie w ciąży
Odpowiedz

MTHFR leczenie w ciąży

Oceń ten wątek:
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung, dr Kisiel. Przyjmuje w CM Piaseczno i w Medicoverze na Wilanowie.

    ew1609 lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i wracam do Was doczekawszy się wyniku białka S-wolne: 44% przy normie 60-150.
    I kierunek hematolog :-(

    bardzo źle?
    polecicie kogoś z LuxMedu?

    update: ginekolog mnie wysłała do prof. Rzepeckiego. Znacie może? polecacie/odradzacie? Może być na priv. Będę wdzięczna za wszelką pomoc w temacie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2017, 18:10

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Mam pytanie - badania w kierunku trombofilii robiłyście z krwi czy z wymazu? Mam zakrzepicę i muszę zrobić właśnie badania w kierunku trombofilii czyli te mutacje. Robiłyście na fundusz czy prywatnie? Bo w internecie widziałam że można kupić zestaw do badania i samemu zrobić, ale to kosztuje aż 300 zł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2017, 22:21

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 8 maja 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa ja robiłam te wszystkie badania na NFZ i miałam próbki pobierane z krwi co do tych zestawów z internetu co ci kurier przysyła i ty potem to odsyłasz to ja nie jestem przekonana ani trochę wolała bym juz na twoim miejscu poszukać jakiegoś labo i zrobić to u nich

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2017, 10:03

    ewa81 lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Sung, dr Kisiel. Przyjmuje w CM Piaseczno i w Medicoverze na Wilanowie.

    dzięki :) ucieszyłam się, że obok mnie i mam abonament, a oni mi mówią, że muszę mieć skierowanie :/ niby jak mam je zdobyć?? internista powie, że wyniki dobre i żebym spadała :/ nie rozumiem, dlaczego prywatnie nie mogę iść do jakiego lekarza chcę. W Damianie tam można.
    Zapisałam się do Piaseczna.
    Jeszcze raz dziękuję :)

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Ewa ja robiłam te wszystkie badania na NFZ i miałam próbki pobierane z krwi co do tych zestawów z internetu co ci kurier przysyła i ty potem to odsyłasz to ja nie jestem przekonana ani trochę wolała bym juz na twoim miejscu poszukać jakiegoś labo i zrobić to u nich

    Badanie miałaś robione z krwi czy wymaz? I jaki lekarz dał Ci skierowanie na te badania bezpłatne?

  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 8 maja 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Witam
    Mam pytanie - badania w kierunku trombofilii robiłyście z krwi czy z wymazu? Mam zakrzepicę i muszę zrobić właśnie badania w kierunku trombofilii czyli te mutacje. Robiłyście na fundusz czy prywatnie? Bo w internecie widziałam że można kupić zestaw do badania i samemu zrobić, ale to kosztuje aż 300 zł.

    A ja robiłam z wymazu - także z uwagi na to, że wychodzi taniej niż z krwi ;-)

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 8 maja 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Badanie miałaś robione z krwi czy wymaz? I jaki lekarz dał Ci skierowanie na te badania bezpłatne?
    Ja robiłam z krwi tak jak napisałam powyżej co do skierowania to ja dostałam od swojego ginekologa skierowanie do centrum Matki Polki gdzie on jest lekarzem tam miałam robioną histeroskopię przy okazji mój doktorek porobił mi pakiet badań , dodatkowo dostałam od niego drugie skierowanie do genetyka byłam w klinice genetycznej tam miałam powtarzany ten sam pakiet plus dodatkowo kilka innych badań w tym kariotypy dodam że do swojego ginekologa chodzę prywatnie a za nic nie płaciłam jedynie za wizytę u swojego doktorro :-)

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informacje :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mam pytanko czy badanie z krwi na trombofilię musi być robione na czczo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2017, 15:05

  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 9 maja 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy moglby mi ktos polecic lekarza ktory poprowadzilby ciaze na clexanie? W Warszawie.
    Dziekuje :)

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 9 maja 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa z tego co pamiętam to ja nie musialam być na czczo zjadlam cos delikatnego przed wyjazdem z domu dodam ze ja do kliniki mam ok 200 km

    Ew1609 ja niestety nie pomoge ja mam super lekarza ale z łodzi a przyjmuje w Włocławku między innymi

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 10 maja 2017, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To podaj mi namiary do tego dobrego lekarza :) w sumie do Lodzi nie mam az tak daleko. Ja sie przejade do niego..:)
    Czy on zaleca clexane w ciazy??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2017, 09:45

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 10 maja 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ew1609 wrote:
    To podaj mi namiary do tego dobrego lekarza :) w sumie do Lodzi nie mam az tak daleko. Ja sie przejade do niego..:)
    Czy on zaleca clexane w ciazy??

    Ja jestem po 4 poronieniach nie mam ani zespołu antyfosfolipidowego ani trabofili mam tylko MTHFR C677T hetero od pozytywnego testu ciazowego mam zalecone wlasnie od niego Clexane Moj ginekolog pracuje w Centrum Matki Polski nazywa sie Maciej Korcz , a i dodam ze mój doktorek przepisuje mi clexane na ryczałt

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2017, 11:23

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 10 maja 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    dzięki :) ucieszyłam się, że obok mnie i mam abonament, a oni mi mówią, że muszę mieć skierowanie :/ niby jak mam je zdobyć?? internista powie, że wyniki dobre i żebym spadała :/ nie rozumiem, dlaczego prywatnie nie mogę iść do jakiego lekarza chcę. W Damianie tam można.
    Zapisałam się do Piaseczna.
    Jeszcze raz dziękuję :)

    Hm, może chodziło o ten abonament? Może wtedy potrzeba skiero? Ja też szłam bez, po prostu zadzwoniłam się zapisałam. Na wizycie pokazałam tylko skierowanie od gina, ale po to żeby kobieta wiedziała z czym przychodzę konkretnie.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 10 maja 2017, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ew1609 wrote:
    Czy moglby mi ktos polecic lekarza ktory poprowadzilby ciaze na clexanie? W Warszawie.
    Dziekuje :)

    Ja jak wyżej, polecam dr Kisiel w kwestii hematologii i konieczności brania clexanu.
    Mnie suę udało uniknąć, ale jak wcześniej pisałam - mam "tylko" ,utację hetero, wszystko inne w normie, zero problemów i obciążeń.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Byłam u hematologa. Same moje hetero 1298 i PAI nie dają żadnych podstaw do włączenia heparyn. MOOOOZE gdybym miała epizod z zakrzepicą, moooooże gdybym była po stymulacjach do inseminacji, gdybym miała homozygotę, itd. Natomiast przy moich dobrych wynikach, homocysteinie w normie - co też jest ważne, absolutnie NIE. Pani doktor jako biegła sądowa jest absolutnie przeciwna temu nadmiernemu wciskaniu wszystkim heparyn. Mówiła, że miała już przypadki paraliżu po mocnych wylewach do mózgu - i ani zdrowia, ani dziecka. Acard 75 jest całkowicie wystarczający.

    Mutacja hetero PAI 4G/5G została całkiem niedawno poddana wnikliwym badaniom - u kobiet z homozygotą wyraźnie częściej był problem, ale nie z poronieniami, a z implantacją zarodka (co jest ważne m.in. dla lekarzy zajmujących się in vitro), natomiast między kobietami zdrowymi i heterozygotycznymi nie wykryto zasadniczych różnic.

    wichrowe, czy wyrazisz zgodę na wklejenie Twojej wypowiedzi o p. doktor na zamknięte gupie na fb?
    Jest rozmowa o pani doktor i wszyscy mówią, że nie warto do niej iść, bo uważa mutacje za coś co połowa ludzi ma i nie przeszkadza ciążom...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które robiły badania w kierunku trombofilii - na jakie mutacje?
    Wiem, że jest badanie:
    czynnik V leiden
    mutacja mthfr
    niedobór białka S i C
    zespół antyfosfolidowy ?
    mutacja genu protrombiny - czynnika II

    Jak robiłyście badanie prywatnie, to ile płaciłyście? Mi w labo w szpitalu powiedziała babka, że to są drogie badania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 13:27

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 12 maja 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie pomogę za bardzo; póki co wszystko mam w ramach pakietu;
    za białko S płaciłam, bo robiłam je sama bez skierowania - ok 70 zł w Diagnostyce w Wa-wie

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 15 maja 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Dziewczyny, które robiły badania w kierunku trombofilii - na jakie mutacje?
    Wiem, że jest badanie:
    czynnik V leiden
    mutacja mthfr
    niedobór białka S i C
    zespół antyfosfolidowy ?
    mutacja genu protrombiny - czynnika II

    Jak robiłyście badanie prywatnie, to ile płaciłyście? Mi w labo w szpitalu powiedziała babka, że to są drogie badania

    No nie są tanie, to prawda. Za sam zespół antyfosfolipdowy poszły ponad 3 stówy (albo więcej). Między innymi dlatego korzystałam z tego pakietu: http://www.testdna.pl/przyczyny_poronienia/
    Nie pamiętam teraz czy udało mi się zamknąć w tysiącu, czy nie (ale robiłam cały pakiet krzepliwości).

    ewa81 lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ