X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niedobór białka s
Odpowiedz

Niedobór białka s

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • elizkaaa Koleżanka
    Postów: 41 12

    Wysłany: 12 lutego 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś miał ten sam problem i jak duży był spadek białka s

    elizka123
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 12 lutego 2016, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Ja miałam niewielki niedobór (57,8% przy normie od 60%). Badałam to po poronieniu i później już nie powtarzałam. W ciąży biorę Clexane, ale ze względu na mutację V-Leiden.

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Visenna Autorytet
    Postów: 383 437

    Wysłany: 14 lutego 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obniżony poziom białka S może być związany z zespołem antyfosfolipidowym, albo bardziej ogólnie mówiąc, z tendencją do nadkrzepliwości krwi. Gdzieś nawet widziałam, że jeśli białko jest obniżone to można założyć, że taki zespół jest i sprawdza się to w 90% przypadków. Trochę o tym czytałam bo bałam się poronić po raz drugi i m.in. właśnie do takich informacji dotarłam. U mnie parametry okazały się jednak ok (białko S, 111% przy normie 70-140), dlatego nie kontynuowałam już "dochodzenia", ale mimo wszystko zapobiegawczo biorę 150mg acardu. Dziewczyny z potwierdzonym zespołem też często biorą acard i dodatkowo robią zastrzyki z heparyny (np. clexane). Widziałam Twój drugi temat dot. bety. Niestety nie znam się na interpretacji wyników, udaj się do dobrego lekarza bo być może właśnie to jest przyczyną Twoich niepowodzeń.

    Trzymam kciuki za wyjaśnienie wszystkiego i... kolejne piękne już ciąże! Trzymaj się ciepło :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2016, 20:29

    oar8vfxmctme5m5e.png
    PCOS + NT + IO + hiperinsulinemia + hiperprolaktynemia. I poronienie.
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 marca 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy znacie się na tym bialku? Mam wynik 74% (60-150). Jestem w 6tc,biorę profilaktycznie Acard.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 19 marca 2016, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Czy znacie się na tym bialku? Mam wynik 74% (60-150). Jestem w 6tc,biorę profilaktycznie Acard.
    Gratuluję ciąży:)
    Nue do końca jednak rozumiem pytanie.. Masz wynik w normie.
    Ja miałam lekko poniżej, ale hematolog i ginelolog powiedzieli, że nie jest to niedobór.
    Acard i Clexane dostałam ze względu na trombofilię (mutacja V-Leiden, która wyszła w badaniach po poronieniu).

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 20 marca 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boję się że jestem w dolnej granicy,ale jednak w normie czyli hepatyna niepotrzebna? Jestem po poronieniu w 6tc w listopadzie ale myślę że przyczyną była nieleczona IO. Gorzej jakby białko było poniżej normy tak? Wizytę u gina mam dopiero w środę.
    Białka C nie robilam,przeciwciala antykardiolipinowe wynik ujemny.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 20 marca 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Boję się że jestem w dolnej granicy,ale jednak w normie czyli hepatyna niepotrzebna? Jestem po poronieniu w 6tc w listopadzie ale myślę że przyczyną była nieleczona IO. Gorzej jakby białko było poniżej normy tak? Wizytę u gina mam dopiero w środę.
    Białka C nie robilam,przeciwciala antykardiolipinowe wynik ujemny.
    Nie powiem Ci, czy heparyna niepotrzebna.. To zależy, jakie badania jeszcze robiłaś..

    Jeśli chodzi o problemy z układem krzepnięcia oraz immunologią, to warto zrobić następujące:

    Przeciwciała antykardiolipidowe IgG, IgM
    Przeciwciała beta2glikoproteinowe IgG, IgM
    Antykoagulant tocznia
    Przeciwciała przeciwjądrowe ANA
    Przeciwciała przeciwko antygenom łożyska
    Przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycowej (anty-TPO)
    Przeciwciała przeciwko tyreoglobulinie (anty-TG)
    Mutacja czynnika V Leiden
    Mutacja w genie protrombiny
    Mutacja MTHRF
    Białko S
    Białko C
    Homocysteina

    Mi z tego zestawu wyszła mutacja V-Leiden no i ew. ten lekki niedobór białka S. Ze względu na Leiden mam przepisywaną heparynę od pozytywnego testu do 14 dni po porodzie.

    kas50 lubi tę wiadomość

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 20 marca 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety wszystkie te badania sama sobie wyszukałam i robiłam prywatnie. Ginekolog stwierdził, że poronienie zatrzymane (10/12tc) było najprawdopodobniej wynikiem wad genetycznych zarodka. Możliwe, że miał rację, a jednak wolałam to zweryfikować. Nie umiem powiedzieć, czy bez heparyny byłabym na tym etapie, co teraz, ale pewnie nie będę w kolejnej ciąży ryzykować i będziemy ją prowadzić tak samo.
    Przy ew. problemach z autoimmunologią (przy dodatnich ANA) bierze się jeszcze lek Encorton, ale u mnie to nie wyszło na szczęście.

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 20 marca 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka wrote:
    Hej!
    Ja miałam niewielki niedobór (57,8% przy normie od 60%). Badałam to po poronieniu i później już nie powtarzałam. W ciąży biorę Clexane, ale ze względu na mutację V-Leiden.
    przepraszam że się wtrącę ale widze ze też masz mutację leiden, czy mogę zaprosić ciebie do przyjaciółek mam kilka pytań?

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 20 marca 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    s1985 wrote:
    przepraszam że się wtrącę ale widze ze też masz mutację leiden, czy mogę zaprosić ciebie do przyjaciółek mam kilka pytań?
    jasne, przyjęłam :)

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 20 marca 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kajka za odp. Ja mam już córkę 6letnia z bezproblemowej ciąży. Jutro badam jeszcze homocysteine i na tym poprzestane. Co ma być to będzie. Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie :-)

    Kajka lubi tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 21 marca 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam stwierdzona trombofilie z niedoboru bialka s. Mialam poziom 27% i w czasie ciazy bralam clexane az do zakonczenia pologu.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • M@linka Autorytet
    Postów: 2099 1543

    Wysłany: 26 marca 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam trombofilię z niedoboru białka s - poziom 24%.

    jnmqdzu5ponocqze.png
    uch5ha00mu9kkjgg.png
    uch520mm81yzf57p.png


  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 6 maja 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzis odebrałam wyniki i białko c- 136 % 700-140 normy nie dla kobiet w ciazy
    wolne białko s 72% 60,114 normy nie dla kobiet w ciazy

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 4 października 2016, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh.czy jest jeszcze ktos tutaj?chce dowiedziec sie czegos o mutacje v leiden...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ