X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Polfilin prolongatum ( Pentoksyfilina) w ciąży
Odpowiedz

Polfilin prolongatum ( Pentoksyfilina) w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sana09 Nowa
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 lipca 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Czy któraś z Was przyjmowała Polfilin prolongatum (inne nazwy: polfilina, pentoksyfilna) będąc w ciąży? Zalecono mi ją brać ponieważ stwierdzono, że dzidziuś jest trochę za mały. Lek ten ma poprawiać przepływy które swoją drogą mam dobre, ale chodzi o to, żeby dodatkowo wspomóc dziecko. Niepokoję się jednak, ponieważ w ulotce przeczytałam, że nie zaleca się stosowania leku w ciąży ze względu na brak wystarczających danych.
    Dlatego bardzo zależy mi na poznaniu Waszych doświadczeń. Czy przyjmowałyście ten lek w ciąży lub znacie kogoś, kto go przyjmował? Jeśli tak to jak długo go przyjmowałyście i czy dzieciaczki są zdrowe? Będę naprawdę bardzo wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    piszą tak w ulotce bo nie robi sie badań na kobietach w ciąży. Nawet na magnezie masz tak napisane albo innych suplementach które w ciązy sie bierze.
    Lekarze raczej wiedzą co robia.
    gdyby lek był w ogóle zakazany to w ulotce byłby inny zapis. Nap. że nie zaleca wsię w I, II lub III trymestrez, albo że w ogóle sie nie zaleca chyba że korzysci dla matki itp....

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ