X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Przeziębienie ?
Odpowiedz

Przeziębienie ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AnnaJestem Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 lutego 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem w 25 tyg ciąży.
    8 dni temu zaczęło mnie boleć gardło, leczyłam się domowymi sposobami, po 5 dniach postanowiłam jednak pójść do lekarza bo nadal miałam uczucie że coś mnie drapie i jeszcze doszła taka woda z nosa. Lekarz osłuchał ( moim zdaniem trochę byle jak ), zaglądnął do gardła i stwierdził że nic złego nie widzi, że jedynie widzi delikatnie zaczerwienione gardło co jego zdaniem jest tylko podrażnieniem. Zalecił płukać gardło wodą z cytryną, dla nawilżenia ssać prenalen lub isle, nos zakrapiać wodą termalną oraz brać 1 tabl wit c 1000 i jedno calcium. Minęło kolejne trzy dni i dalej nie czuję się zdrowa. Co robić ? Znów iść do przychodni ? Boję się tam znów iść bo nie daj boże spotkam jakichś bardziej chorych ludzi, oraz niestety w przychodni jest tylko ten jeden lekarz więc nie ma możliwości skontrolować u kogoś innego. A może to całkiem normalne że trwa to już 9 dni i jeszcze nie przeszło ? Zostało mi uczucie zatkanego nosa, i takiego spływania z tego nosa do gardła, ból głowy, gorączki nie mam i nie miałam jedyne to czasem popołudniu mam 37.4 ale lekarz powiedział że gorączka to dopiero powyżej 38. Więc paracetamolu nie biorę. Może ma ktoś sprawdzoną metodę pozbycia się tego przeziębienia na dobre? Bardzo się stresuję o dziecko.

  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 22 lutego 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ania,

    Niestety przeziębienia mogą utrzymywać się dłużej. W tej ciąży jestem już 3 raz chora. Pierwsze dwa razy nie wychodziłam z łóżka jakiś tydzień i doleczyłam się jeszcze drugi. Bardzo długo nie chciał przejść kaszel. Więc to niestety może się tak ciągnąć.

    Bardziej niepokojące powinno być podwyższenie temperatury. Dziecko nie powinno się przegrzewać. Na twoim miejscu jednak skonsultowałabym się z innym lekarzem. Dla pewności.

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ