X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Przeziernosc karkowa NT 5 mm
Odpowiedz

Przeziernosc karkowa NT 5 mm

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sylwia_T_88 Debiutantka
    Postów: 15 6

    Wysłany: 15 maja 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie bardzo serdecznie
    Z gory wybaczcie pisownie ale to kwestia klawiatury..

    Mam 27 lat to moja druga ciaza..synek ma 2,5 roku jestem w 12 tc.
    Jestem po dwoch USG u dwoch roznych lekarzy.
    Obaj potwierdzili wynik przeziornosc 5 mm przy CRL 51 mm oraz kosc nosowa niewidoczna..

    Jestem juz po pobraniu krwi na PAPPA czekam na wynik w poniedzialek jestem umowiona na test nifty.

    Blagam czy ktoras z was czytala o takich parametrach i ze wszystko wyszlo ok
    Strasznie sie boje odchodze od zmyslow..pierwszy synek zdrowy w rodzinie zero przypadkow..Czytam i nigdzie nie widzialam jeszcze takiej przeziernosci w polaczeniu z brakiem kosci..

    staram sie miec nadzieje

    ryzyko po samym USG
    Trisomia 21 1-24
    Trisomia 18 1-226
    Trisomia 13 1-2336

    Z gory dziekuje za odpowiedz

    0d1yj44j19r9x6vo.png
    0d1yskjo9am7tfx1.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 15 maja 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, niestety nie wyglada to za dobrze, wysokie nt i brak kosci nosowej niestety moga wskazywac na ZD. Wiem ze to cie nie uspokoi ale poczekaj na nifty, nic innego na razie nie mozesz zrobic. To ze twoje pierwsze dziecko jest zdrowe, w rodzinie brak przypadkow chorob genetycznych a ty jestes mloda niestety nic nie znaczy, mi lekarz poweiedziasl ze to loteria i czasami tak sie po prostu zdarza. Na razie nic wiecerj nie mozesz zrobic, trzymsm kciuki za pomyslny wynik testu, cuda sie zdarzaja i czasami choc usg mowilo co innego dzieciaczek rodzil sdie zdrowy czego i tobie zycze.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Sylwia_T_88 Debiutantka
    Postów: 15 6

    Wysłany: 15 maja 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedź..to prawda narazie pozostaje czekać tylko na wynik Nifty choć wcześniej mają być jeszcze wyniki Pappa..bardzo się boję ale na USG faktycznie no jest bardzo widoczne że coś jest nie tak..Dziękuje za trzymanie kciuków.. Tylko to czekanie..;( boję się że to będzie coś co sprawi że maluszek nie przeżyje ;(((

    0d1yj44j19r9x6vo.png
    0d1yskjo9am7tfx1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik pappa to czysta statystyka, bardziej i pewniejszy wynik daje Nifty.

    Trzymam kciuki aby wyniki były jednak pozytywne

    Sylwia_T_88 lubi tę wiadomość

  • Sylwia_T_88 Debiutantka
    Postów: 15 6

    Wysłany: 15 maja 2016, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może wiecie w jaki sposób są pokazane wyniki Nifty czy to też będzie na zasadzie np.1:20 ? Bo troszkę nie rozumiem tego że Nifty jest skuteczna w ponad 99% więc czy pokaże na 99% że maluszek będzie chory czy też tylko prawdopodobieństwo ? Oczywiście jeśli wynik będzie niekorzystny to amino jednak lekarz polecił z tym zaczekać do 15stego tygodnia ciąży..

    0d1yj44j19r9x6vo.png
    0d1yskjo9am7tfx1.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 15 maja 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co mi lekarz tlumaczyl to nifty bada dna krwi dziecka ktora przenika do krwiobiegu matki. Wiec to chyba nie jest na zasadzie prawdopodobienstwa, tylko masz wynik ze albo jest kariotyp prawidlowy albo nie. Tak ja to rozumiem ale niewiem czy dobrze...

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Sylwia_T_88 Debiutantka
    Postów: 15 6

    Wysłany: 16 maja 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agjot no właśnie ja to też tak rozumiałam poczym spojrzałam na przykładowy pozytywny wyniki i był zapis np. ZD <1:20 i nie wiem jak to rozumieć oczywiście z wynikami pobiegne do lekarza ale w dzień otrzymania wyników nie będzie mnie w PL więc nie chce zwariować do tej pory..

    Z drugiej strony dobrze że są takie fora poczytalam trochę Waszych historii bardzo współczuję tym z Was ktorym się nie udało ale szczesliwe zakończenia dają nutkę nadziei jednak <3

    0d1yj44j19r9x6vo.png
    0d1yskjo9am7tfx1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ