X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Robak móżdżku , ciało modzelowate
Odpowiedz

Robak móżdżku , ciało modzelowate

Oceń ten wątek:
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04 wrote:
    Cialo modzelowate czesciowo jest.. no troche spokojniejsza, i ze amnio wyszla prawidlowo..ale w sumie.nadal nie wiem czego sie spodziewać po porodzie

    Ilona a co robakiem móżdzku? Udało się go uwidocznić? A co lekarze mówią na fakt, że ciało modzelowate widzą tylko częściowo. Czemu nie są w stanie zobaczyć całości. Jesteś nadal w szpitalu?

    Iwo33 lubi tę wiadomość

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robaka mozdzku dalej nie widac, a cialo modzelowate moze byc tak ze wyksztalcilo sie tylko w części.. nie, nie jestem juz w szpitalu

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy lekarze coś wiecej Ci powiedzieli na ten temat. Co dalej?

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ze czekamy do porodu, bo kazde dziecko sie rozwija inaczej.. jedno calkiem normalnie, drugie moze miec jakies problemy np z koordynacja.. teraz mam wizyte w tym.tyg to moze cos wiecej sie dowiem

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona- właśnie tak na prawde wszystko się okaże po uropdzeniu a czasem nawet po iluś tam latach. Nam tak mówiono, że może byc tak że już po urodzeniu coś będzie nie tak, ale może byc tak że wszystko będzie przechodziło bezobjawowo i będzie się prawidłowo rozwijąc a tylko w jakichś drobnych czynnościach będz9ie coś nie tak, ale też nie musi. ja się bałam bardzo że będzie moja córcia miała kłopot z nauką chodzenia, z równowagą itp. a problemów nie było żadnych wręcz prawie wcale się nie przewracała! Trzymam kciuki żeby i z twoją dzidzią tak było. Jedyne co to ważna jest jak najwcześniejsza fizyta u dobrego fizjoterapeuty żeby poprzez ćwiczenia wytwarzać jak najwięcej połączeń mózgowych. Ja myśle że właśnie moja córa tak dobrze sie rozwija, bo była ostro rehabilitowana od najmłodszych miesięcy.
    Powodzenia! na kiedy masz termin wogóle??

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Ilona- właśnie tak na prawde wszystko się okaże po uropdzeniu a czasem nawet po iluś tam latach. Nam tak mówiono, że może byc tak że już po urodzeniu coś będzie nie tak, ale może byc tak że wszystko będzie przechodziło bezobjawowo i będzie się prawidłowo rozwijąc a tylko w jakichś drobnych czynnościach będz9ie coś nie tak, ale też nie musi. ja się bałam bardzo że będzie moja córcia miała kłopot z nauką chodzenia, z równowagą itp. a problemów nie było żadnych wręcz prawie wcale się nie przewracała! Trzymam kciuki żeby i z twoją dzidzią tak było. Jedyne co to ważna jest jak najwcześniejsza fizyta u dobrego fizjoterapeuty żeby poprzez ćwiczenia wytwarzać jak najwięcej połączeń mózgowych. Ja myśle że właśnie moja córa tak dobrze sie rozwija, bo była ostro rehabilitowana od najmłodszych miesięcy.
    Powodzenia! na kiedy masz termin wogóle??
    A u Was co było? Ja mam termin na polowe lutego, dla mnie duzo lzej ze amnipunkcja wyszla prawidlowo. Tak ja od razu bede szukac pomocy jesli po porodzie sie potwierdzi diagnoza. Doloże wszelkich starań zeby maly rozwijał sie prawidłowo;) Twoja historia bardzo jest pokrzepiająca ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola nie ma robaka móżdzku, to znaczy jeden lekarz twierdził już po porodzie na usg że jakieś szczątki tam ma. I przez całą ciążę miała poszerzona IV komorę mózgu. w drugiej dobie po porodzie na usg nie było juz śladu poszerzenia komory! Miała 3 miesiące jak zaczeliśmy chodzić na rehablitacje bo miała przykurczoną szyję i potem chodziliśmy aż skończyła rok. Pierwsze kroki zaczęła stawiać mając 10 miesięcy a ja jej dawałam czas nawet do półtorej roku, bo tak mnie wszyscy straszyli;)! teraz za tydzień skończy 2 latka i jest przekochaną,mądrą dziewczynką, coraz więcej mówi, fajnie się rozwija. Zobaczysz wszystko będzie dobrze!

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Ci;) czyli historia podobna do mojej, tylko u mnie nie ma poszerzonej komory ale cialo modzelowate jest czesciowe wyksztalcone ;) i jeszcze mowia ze glowka za mala o.3 tyg, ale jakoś tym sie nie przejmuje bo ja tez mam mala glowe, a to sa tylko pomiary. Zaczelam brac witaminy, bo wczesniej moj lekarz mowil ze nie potrzeba.. wiec licze ze te witaminy tez cos wplyna na rozwój;) tym.bardziej ze dzieci rosną skokowo ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierz witaminy z kwasami DHA! moja lekarka twierdziła że to bardzo dobrze wpływa. Ja brałam i w ciąży i potem przez cały okres karmienia piersią.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jakies prenatal classic..niby dobre ale widze ze w skladzie nie ma dha, ale jest ze odpowiedzialny za rozwój umyslowy i wpomaga uklad nerwowy ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto kupić DHA z firmy Nordic Natural. Co prawda kosztuje coś koło 120 zł, ale starcza na 3 miesiące i oprócz kwasów DHA ma EPA.
    W ciąży przyjmowałam codziennie 750 mg DHA. Brałam 3 tabletki Pregna DHA bo o tej powyżej nie wiedziałam wtedy.

    Mojej córce od 23 dnia po urodzeniu podwałam kwasy DHA i podaje do tej pory.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2017, 21:51

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Ola nie ma robaka móżdzku, to znaczy jeden lekarz twierdził już po porodzie na usg że jakieś szczątki tam ma. I przez całą ciążę miała poszerzona IV komorę mózgu. w drugiej dobie po porodzie na usg nie było juz śladu poszerzenia komory! Miała 3 miesiące jak zaczeliśmy chodzić na rehablitacje bo miała przykurczoną szyję i potem chodziliśmy aż skończyła rok. Pierwsze kroki zaczęła stawiać mając 10 miesięcy a ja jej dawałam czas nawet do półtorej roku, bo tak mnie wszyscy straszyli;)! teraz za tydzień skończy 2 latka i jest przekochaną,mądrą dziewczynką, coraz więcej mówi, fajnie się rozwija. Zobaczysz wszystko będzie dobrze!
    A Uciebie tez kazde Usg bylo zle ? Bo jak czytam te opisy to czasem watpie ze bedzie dobrze ;/

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana na kazdym opisie mialam napisane ze komora IV mozgu poszerzona,agenezja robaka mozdzku, podejrzenie malformacji Dandy-Walkera. i taki opis widnial na pod kazdym badaniem usg. a ja kimo to modlilam sie o cud i wierzylam ze to wszystko tylko maszyny a dzidzia bedzie zdrowa no i sie udalo!:) nie zalamuj sie! mysl pozytywnie!!

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tez sie modle o cud.. i wiesz jak to pewnie jest jakis czas spoko supeer nastawienie i wiara ze wszystko sie dobrze skonczy..a przychodzi taki dzien jak dzis ze jakos brakuje ten nadzieji i wiary

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona nam też różne diagnozy stawiali. Tak naprawde dziecko w pełni można ocenić koło 2 roku życia. To długi czas i dużo cierpliwości trzeba. Warto natomiast już się rozglądnąć za dobrym rehabilitantem w okolicy oraz za ośrodkiem ze wczesnym wspomaganiem rozwoju - oni dużo pomagają i dziecko ma darmowe zajęcia.

  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilona-rozumiem cie doskonale bo mialam takie same uczucia jak Ty. a jeszcze ja lezalam plackiem przez 4 miesiace wiec czasu na myslenie duzo az za duzo.....i zdecydowanie to pisze sidney,jak najlepszy rehabilitant od samego poczatku i duzo samozaparcia. jak jestes ze slaska to moge ci polecic kogos. mysmy cwiczyli tez w domu,trzeba sie uzbroic w pancerz bo na pewno malenstwo bedzie plakalo przy cwiczeniach ale to nie sztuka sie litowac tylko sztuka dziecku pomoc. ono kiedys bedzie nam wdzieczne ze mu pomoglismy!trzymaj sie cieplutko kochana!

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak rehabilitacja to podstawa ja wiem, ale jakos boje sie tych opoznien umyslowych.. bo wiem ze te fizyczne jest sie w stanie nadrobic.. ja po prostu chce zeby moje dziecko w przyszlosci bylo samodzielne

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney wrote:
    Ilona nam też różne diagnozy stawiali. Tak naprawde dziecko w pełni można ocenić koło 2 roku życia. To długi czas i dużo cierpliwości trzeba. Warto natomiast już się rozglądnąć za dobrym rehabilitantem w okolicy oraz za ośrodkiem ze wczesnym wspomaganiem rozwoju - oni dużo pomagają i dziecko ma darmowe zajęcia.
    A u Was jaka diagnoza ?

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona-spokojnie, robak móżdżku odpowiada za równowagę, nie ma nic wspólnego z ewentualnym opóźnieniem umysłowym. Ja sobie cały czas powtarzałam że to tylko jak coś ruchowe problemy, które da sie wyćwiczyć, tak jak ludzie po udarach itp. a nawet gdyby się zdarzyło że np. będzie jakiś problem, to trudno jak nie będzie jeździć na rowerku czy łyżwach bo będzie problem z równowagą. wiem że trudno, ale trzeba się starać mysleć pozytywnie!

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dobrze, bo ta moja lekarka która mnie bada ona byla przekonana ze to zespol Patau lub Edwards i by sobie rece dala za to poucinac.. i tyle co ja sie przez to wyplakalam, a potem.powiedziala najwyżej nie bedzie chodzil.. ale ja wierze, ze bedzie. Ja doloze wszelkich staran, zeby mial dobrą opieke.. teraz te wizyty u niej mnie przerażają..

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ