X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Rozejście spojenia łonowego w mm
Odpowiedz

Rozejście spojenia łonowego w mm

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 4 marca 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, miałyście/macie może postawiona diagnozę rozejścia się spojenia łonowego? Jestem w 27tc i ortopeda stwierdził rozejście na 6mm co już ponoć kwalifikuje do CC. Mówił ze do końca ciąży będzie gorzej i mam lezec, mało chodzić itp.

    Czy któreś z was mogą się podzielić przykładem ile miały mm w którym tc i o ile się to pogorszyło? Jak było po porodzie? Miałyście CC?

  • Sigi Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 4 października 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w 29 tc zdiagnozowano u mnie rozejście spojenia łonowego na 8 mm z cechami rozrzedzenia. Widzę, że Ty jesteś już po porodzie - gratulacje :-) Czy możesz mi napisać czy ostatecznie miałaś cc i na ile mm miałaś rozejście? Jak się czułaś po porodzie?

    mhsvi09kelqdqpqo.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 4 października 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej tez mialam rozejscie spojenia i z tego wzgledu cc. W 34tc mialam 1,5 cm rozejscia. W 38t4d mialam miec kolejne usg przed porodem, a nagla akcja w 38t2d i nagle cc :) Po porodzie bol i wszystko inne jak reka odjal.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Sigi Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 4 października 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Hej tez mialam rozejscie spojenia i z tego wzgledu cc. W 34tc mialam 1,5 cm rozejscia. W 38t4d mialam miec kolejne usg przed porodem, a nagla akcja w 38t2d i nagle cc :) Po porodzie bol i wszystko inne jak reka odjal.

    Dziękuję za informację

    mhsvi09kelqdqpqo.png
  • Sigi Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 4 października 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Hej tez mialam rozejscie spojenia i z tego wzgledu cc. W 34tc mialam 1,5 cm rozejscia. W 38t4d mialam miec kolejne usg przed porodem, a nagla akcja w 38t2d i nagle cc :) Po porodzie bol i wszystko inne jak reka odjal.

    Widzę, że rodziłaś w Łodzi - też jestem z okolic i tam planuje :) Jestem umówiona na wizytę kwalifikacyjną do cc w Salve. Nie wiem jak to się dalej potoczy z tym spojeniem dlatego wolę podpytać. 1 i 2 trymestr to była bajka i w 3 mnie dopadło spojenie :( Najbliższą rodzinę mam niestety ponad 200 km od siebie i muszę być jako-tako na chodzie po porodzie. Mam nadzieję, że wszystko potoczy się dobrze tak jak u Ciebie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2018, 14:19

    mhsvi09kelqdqpqo.png
  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 11 października 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prosze powiedzcie mi jak jest z tym spojoniem bo jak ja naprezam brzuch to jest cos nie tak z nim. po srodku mi wystaje a po bokach sa jakby dziury. do tego juz nie moge chodzic na jedna noge

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 11 października 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigi wrote:
    Widzę, że rodziłaś w Łodzi - też jestem z okolic i tam planuje :) Jestem umówiona na wizytę kwalifikacyjną do cc w Salve. Nie wiem jak to się dalej potoczy z tym spojeniem dlatego wolę podpytać. 1 i 2 trymestr to była bajka i w 3 mnie dopadło spojenie :( Najbliższą rodzinę mam niestety ponad 200 km od siebie i muszę być jako-tako na chodzie po porodzie. Mam nadzieję, że wszystko potoczy się dobrze tak jak u Ciebie :)
    Ja mialam cc w Madurowiczu, ale umowiona bylam tez w razie czego w Medeorze.
    Mąz moze dostac 2 tyg zwolnienia lekarskiego na opieke nad zona po cc, wykorzystaj to :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 11 października 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zalamana89 wrote:
    Prosze powiedzcie mi jak jest z tym spojoniem bo jak ja naprezam brzuch to jest cos nie tak z nim. po srodku mi wystaje a po bokach sa jakby dziury. do tego juz nie moge chodzic na jedna noge
    Noga to raczej rwa kulszowa lub od kregoslupa a brzuch to rozejscie miesni, bodajze kresa biala sie to nazywa. Spojenie lonowe boli zupelnie inaczej.

    dqprqps6kaqxmc83.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ