X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Szczoteczka soniczna
Odpowiedz

Szczoteczka soniczna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ralejka Przyjaciółka
    Postów: 78 43

    Wysłany: 19 stycznia, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może trochę głupie pytanie, ale czy bezpieczne jest w ciąży mycie zębów szczoteczką soniczna? Z tego co czytałam, to ona w przeciwieństwie do zwykłych szczoteczek elektrycznych powoduje drgania. Czy te drgania nie rozchodzą się na całe ciało? Czy bezpieczniej może używać zwykłych szczoteczek elektrycznych?

    Cudzie trwaj! 🥰

    ⏸️ 14.11.2023
    Beta 15.11.2023 - 512
    Beta 17.11.2023 - 1224 🔥
    👶 30.11.2023 - 8 mm okruszka 6+5
    👶 10.01.2024 - prenatalne, niskie ryzyka
    👶 06.03.2024 - połówkowe, 398 g zdrowego chłopca 🩵

    👩🏻 31
    ✅️ wszystko ok
    🧔🏻 33
    ✅️ morfologia 0% ➡️ 4%
  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 21 stycznia, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HA! Nawet bym na to nie wpadła.. w każdym razie ja używam całą ciążę sonicznej, jestem w 39t i wszystko jest ok. Nie zagłębiałam si w te rdgania, ale myślę, że skoro jazda samochodem nie przeszkadza, to i szczoteczka chyba nie powinna... ewentualnie, tak sobie myślę, że przy zagnieżdżeniu może? Ale potem, jak już się zarodek wczepił, to raczej nie.

    preg.png
  • Hel Koleżanka
    Postów: 33 11

    Wysłany: 27 stycznia, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ciekawe jak ze szczoteczką soniczną do mycia twarzy...ktoś może się orientował? 😀
    Powodzenia Krewetka!

  • ralejka Przyjaciółka
    Postów: 78 43

    Wysłany: 28 stycznia, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hel wrote:
    A ciekawe jak ze szczoteczką soniczną do mycia twarzy...ktoś może się orientował? 😀
    Powodzenia Krewetka!

    W internecie jest niby napisane, że szczoteczkę soniczna do zębów można jak najbardziej używać w ciazy. Patrząc logicznie, szczoteczkę do twarzy w takim razie też 😅 kiedyś, jak jeszcze nie byłam w ciazy, miałam robiony peeling kawitacyjny w salonie urody i kosmetyczka się zastanawiała czemu niby kobiety w ciąży nie mogą stosować ma twarz peelingu kawitacyjnego (tam są właśnie ultradzwieki), skoro przy USG jest podobna technika (w sensie ultradzwięki). Ja dodatkowo nie rozumiem czemu w ciazy nie za bardzo jest wskazany masazer elektryczny, skoro jedyne co on wykonuje to ruchy obrotowe, czyli to są jakieś niewielkie drgania (a nie chociażby ultradźwięki, działa ten masażer jak zwykła rotacyjna szczoteczka elektryczna).

    Cudzie trwaj! 🥰

    ⏸️ 14.11.2023
    Beta 15.11.2023 - 512
    Beta 17.11.2023 - 1224 🔥
    👶 30.11.2023 - 8 mm okruszka 6+5
    👶 10.01.2024 - prenatalne, niskie ryzyka
    👶 06.03.2024 - połówkowe, 398 g zdrowego chłopca 🩵

    👩🏻 31
    ✅️ wszystko ok
    🧔🏻 33
    ✅️ morfologia 0% ➡️ 4%
  • Hel Koleżanka
    Postów: 33 11

    Wysłany: 28 stycznia, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ralejka wrote:
    W internecie jest niby napisane, że szczoteczkę soniczna do zębów można jak najbardziej używać w ciazy. Patrząc logicznie, szczoteczkę do twarzy w takim razie też 😅 kiedyś, jak jeszcze nie byłam w ciazy, miałam robiony peeling kawitacyjny w salonie urody i kosmetyczka się zastanawiała czemu niby kobiety w ciąży nie mogą stosować ma twarz peelingu kawitacyjnego (tam są właśnie ultradzwieki), skoro przy USG jest podobna technika (w sensie ultradzwięki). Ja dodatkowo nie rozumiem czemu w ciazy nie za bardzo jest wskazany masazer elektryczny, skoro jedyne co on wykonuje to ruchy obrotowe, czyli to są jakieś niewielkie drgania (a nie chociażby ultradźwięki, działa ten masażer jak zwykła rotacyjna szczoteczka elektryczna).
    Też na logikę wydaje mi się bezpieczna, oby tak było, bo moja obecna cera jej potrzebuje. A przynajmniej moje samopoczucie ma się lepiej jak jej używam 😁
    Jeśli chodzi o kawitacyjny peeling, znalazłam w książce info, że nie jest zalecany bo "nie możemy do końca stwierdzić, jak głęboko fale penetrują skórę".
    Odnośnie masażera nie pisali, ale może podobnie, dlatego że dociera do głębszych partii, nie działa aż tak powierzchownie?
    W kwestii pielęgnacji skóry w ciąży zalecają lekkie masaże manualne z użyciem nierozgrzewajacych olejków, serów. Także spa na wypasie po porodzie 😅

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ