X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Zaburzenia snu
Odpowiedz

Zaburzenia snu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Fajne, podejrzewam u siebie zaburzenia snu. Wizyta lekarska już umówiona, ale chciałabym tak z ciekawości spytać Was, bo nie mam zbyt dużego porównania z innymi… Mianowicie, ile czasu zasypiacie od położenia się? Czy macie jakieś, „domowe sposoby” na bezsenność? Co robicie, kiedy nie możecie zasnąć i jak często Wam się to zdarza? I najważniejsze dla mnie: ile razy wybudzacie się w ciągu nocy? Co wtedy robicie, ile to trwa i czy zasypiacie ponownie bez problemu? Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się Waszymi doświadczeniami.

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 24 listopada 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na problemy ze snem aktualnie biore olejek cbd ( https://konopnysklep.com.pl/olej-cbd/olej-konopny-raw-5-cbdcbda-10ml-500mg.html ), zaczelam od najnizszego stężenia, moj jest z kanaste. Pomaga ;) A bylo serio ciężko. Raczej sie nie wybudzam, chyba że mam bardzo dużą nerwówke w życiu.

    No i dobrze jest wprowadzić pewne zmiany w życiu dotyczące elektroniki. W okolicach godziny 21 wyłaczam telewizor jak równiez staram się wieczorami nie przeglądać telefonu na rzecz ksiązki. O wiele lepiej dzięki temu śpię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2021, 09:40

  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 24 listopada 2021, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam problemy ze snem tylko w ciazy.kwestia hormonów. Nie mogę zasnąć, śpię płytko, wybudzam się. Jak już zasnę to muszę wstać na siku.. Czasem potem zasnę a czasem przewracam się w łóżku-pół godz, godz, dwie. Nigdy nic na to nie brałam. Mi pomaga aktywność fizyczna. Jak się zmęczę i dotlenie to śpię jak dziecko i czasem nawet pęcherz nie jest mnie w stanie wybudzić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2021, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ten problem, że łatwo zasypiam ale mam bardzo płytki sen, przez co bywam zmęczona w ciągu dnia. Zaczęłam brać suplement - Ashwagandhe, zauważylam, że już w pierwszym dniu miałam lepszy wynik snu na smartwatchu, teraz czekam na długofalowe efekty. Ale tutaj trzeba zadbać również o higienę snu - odłożyć telefon godzinę przed snem, zrobić siku przed (żeby się nie budzić ;)), można sobie pomedytować przed. Ja tak kombinuje i widzę powoli poprawę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2021, 12:04

    Naganna lubi tę wiadomość

  • silesia Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 11 lipca 2023, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zakresie zdrowia psychicznego warto samemu się kształcić i czytać artykuły na interesujące nas tematy, np: zaburzenia snu jednak wyłącznie specjalista może postawić pewną diagnozę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2023, 19:49

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ