X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Zaparcia w ciąży
Odpowiedz

Zaparcia w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • aqq Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli komuś nie pomagają zmiany w diecie, polecam suplement- dostępne w aptece tabletki- Dulcobis, polecam poczytać stopzaparciom.pl sporo dobrych rad jak radzić sobie z zaparciami, w ciąży i nie tylko

    kwiatakacji lubi tę wiadomość

  • stęskniona_żona Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 14 sierpnia 2015, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zaczęła od zmiany nawyków żywieniowych, to nawet bez ciąży ułatwia życie w dziedzinie zaparć, ale wiadomo w ciąży, hormony, dziecko na wszystko uciska, itp. ale na prawdę fajnym środkiem na zaparcia jest laximama.

    stęskniona_żona
  • jn007 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 12 września 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ten problem, ale to nie zależnie od tego czy jestem w ciąży czy nie.
    Opracowałam własną recepturę, bo na mnie nic nie działa...
    6 łyżek płatków owsianych
    łyżka otrąb owsianych
    łyżka gniecionego siemienia lnianego ( od biedy może być zwykłe)
    Zalać gorącą wodą, poczekać aż napęczniej ( ok 10 minut), dolać mleka. Ja jeszcze sobie dorzucam płatki śniadaniowe słodkie dla smaku.
    Regularne jedzenie rano takiego zestawu gwarantuje mi spokojne funkcjonowanie, dodatkowo po tym nie mam zgagi i nie jestem głodna przez 3h.

    Agunia 2004
    Ewa 2007(40tc) (*)
    maluszek 2011(7tc) (*) maluszki 2013(9tc) (*)
    niespodzianka 29.11.2015 - czekamy :)
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 12 września 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz polecił mi olej parafinowy.

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 20 września 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy tym zaparciom towarzyszyły u Was jakieś bóle brzucha? Mam problemy z zapraciami, ale do tego doszedł jeszcze taki ból, jakby mnie coś rozciągało od wewnątrz. To nie sa skurcze, nie mam napiętej macicy, ale trwa to cały dzień i zaczynam się martwić..

    69vc2j6.png
  • Tusiaa Autorytet
    Postów: 2163 1140

    Wysłany: 22 września 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dd - może przez to że nie możesz sie wypróżnić zalega Ci to wszystko w jelitach i Cie boli brzuch. Tak mi się wydaje ;P albo po prostu macica Ci sie rozciaga albo dzidzia po prostu siedzi w dole i Cie to boli.
    Mnie na poczatku bolało jak dzidzia siedziała gdzies na dole i strasznie mnie ciagneło, jakby miało mi skóre rozerwać :/ nie lubie tego uczucia. Teraz w sumie jest już dużo lepiej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2015, 22:49

    Kubuś <3
    1usae6yd1m2ge70e.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 23 września 2015, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie idealnym rozwiązaniem na ciągłe zaparcia i bóle brzucha są suszone śliwki. Wieczorem należy zalać kilka śliwek gorąca woda, zostawić do rana i wypić na czczo. Jeżeli ktoś ma ochotę zjeść śliwki. Max 30 min po i bieglam do wc a a co najważniejsze zalatwiam się normalnie, nie miałam rozwolnienia.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Agacik Koleżanka
    Postów: 55 12

    Wysłany: 25 września 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam siemię lniane. Nie potrafię wypić tego kisielku nawet z cukrem czy miodem. Ale dodaję do platkow owsianych, kaszy mannej czy nawet budyniu gdy mam ochotę na danie mleczne. Ostatnio dosypalam do zwyklych platkow sniadaniowych.

    Działa cuda ;-)

    1usa3e5eb7e7nr4j.png
    bl9cdf9hqj7i612z.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 27 października 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie również bardzo dobrym rozwiązaniem było zjedzenie garści orzechów dziennie. Szczególnie włoskich.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • lawendowa Znajoma
    Postów: 26 46

    Wysłany: 9 listopada 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za Wasze rady :) Ja na razie od dwóch dni próbuję zwalczyć problem śliwkami suszonymi i szklanką wody z cytryną rano. Na razie brak spektakularnych efektów, ale mała poprawa jest.

    201512214965.png
    6tqpc5v.png
  • Tusiaa Autorytet
    Postów: 2163 1140

    Wysłany: 10 listopada 2015, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak zaczęłam pić wode z miodem i czasem z cytryną to nie miałam problemu :) piłam rano, wieczorem , w nocy jak się przebudziłam :)
    Jak nie pijesz kawy to sprobuj się napić parę łyków czy małą filizankę :)

    Kubuś <3
    1usae6yd1m2ge70e.png
  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 20 listopada 2015, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem, że nie jest to u mnie zbyt częsty problem, bo jak tylko raz nie mogłam rano ten tego, to od razu rozpoczęłam radykalne zmiany w diecie. Codziennie jem jogurty a do tego zestaw podstawowy czyli 1 łyżka otrębów żytnich + wsuwanie wieczorem kilku śliwek suszonych ponadto ze dwa kiwi i dużo piję niesłodzonego (herbaty, woda). Zaopatrzyłam się też w nasiona CHIA - szałwia hiszpańska - koleżanka stosuje i podaje też 2,5 rocznej córce w jogurcie, to żadna nie ma problemów, efekty ponoć są spektakularne. Jednak na razie nie otwieram opakowania - póki efekty dają inne rzeczy to nie chce kombinować, bo jednak się boję dziecku zaszkodzić. Niby produkt spożywczy ze sklepu ze zdrową żywnością no, ale...

    961le6ydzx2vaobx.png
  • Jagnam Przyjaciółka
    Postów: 72 54

    Wysłany: 16 lipca 2021, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy was też tak bolą jelita i wam dokuczają wzdęcia i zaparcia? Ja od dwóch dni nie daje rady. Cały czas praktycznie od początku ciąży biorę espumisan 3 razy dziennie. Ale ostatnio nie działa. Mam dietę, jem bardzo dużo zdrowych rzeczy warzyw owoców itp, pije 2 litry Muszynianki, a teraz o 4 rano piję miętę i jem kiszona kapustę, marchewek jabłko i słonecznik. Jak to nie pomoże to się wykoncze. Jestem obecnie w 24 tygodniu. Dziecko się rusza raz mniej raz bardziej jak to w ciąży. Ale te bóle jelit mnie stresuja niesamowicie. Czy wy też macie takie dolegliwości? Jak sobie z nimi radzicie?

    Karpatia lubi tę wiadomość

  • Karpatia Koleżanka
    Postów: 45 40

    Wysłany: 16 lipca 2021, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od zawsze mam problemy z jelitami. już jestem "przyzwyczajona" do wzdec i gazów. Mam po surowych warzywach, owocach, nabiale, musiałabym pić tylko wodę, wtedy może bym nie miała. Tak jak napisała Małgorzata musisz sprawdzić co u Ciebie powoduje wzdecia i ograniczyć lub odstawić te produkty. Jestem w 11tc a brzuch mam jak niektóre w 20tc. niestety w obecnej ciąży mam nakaz leżenia więc ruch u mnie odpada, ale ważne jest żeby wprowadzić jakąś aktywność, wtedy jelita lepiej pracują. No i od jakiegoś czasu piję sobie również ziółka Jeliherbs na jelita Codziennie łyżeczke do ciepłej wody oraz również mi pomaga. Jakoś wszystko mi sie ładnie wyregulowałoo. Można dostać tutaj https://kredensziolowy.pl/produkt/jeliherbs/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2021, 09:18

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ