X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

AMH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • anitka Nowa
    Postów: 1 13

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 08:18

      /  Zgłoś
    Witam, mam pytanie odnośnie wyników badania "rezerwy jajnikowej" AMH. Mam 38 lat, staramy się z mężem o dziecko od ok 2 lat (moja mama rodziła w wieku 39 lat). Zdiagnozowano u mnie endometriozę. Zbadałam w maju poziom AMH - wynik 1,08 ng/ml. W lipcu oraz w listopadzie przeszłam 2 stymulacje gonadotropinami (dawka 100)+inseminacje (2 jajeczka na każdy cykl - brak ciąży). W grudniu znowu wykonałam badanie AMH - wynik 1,32 ng/ml. Dodam, że codziennie zażywam DHEA 25mg. Pierwsze badanie wykonano w Diagnostyce, a drugie w laboratorium szpitala gin-położ w Poznaniu na ul. Polnej. Czy jest możliwe, że po 2 stymulacjach mam większe AMH? Co może być przyczyną takiej rozbieżności wyników?

    karola_aa, moremi, Beata.D, AmVormittag, Madzia82, Niuta, Giussta, olencja, julalal, justa183, julia0903, turkawka, Stella@78 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:04

      /  Zgłoś
    Rozbieżność uzyskanych wyników może być związana w zastosowaniem w poszczególnych laboratoriach różnych zastawów i innych aparatów analizujących materiał. Poziom AMH może też wykazywać zmienność w ramach cykli. Aby zalecić optymalne w Pani przypadku postępowanie, zapraszam na konsultację.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ