X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Badania po poronieniach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 12:21

      /  Zgłoś
    Jaki jest zestaw badań które powinno wykonać się po więcej niż jednym poronieniu spowodowanym obumarciem zarodka? I czy powinno się szukać przyczyny aż do skutku? Jakie są szanse, że po 2 poronieniu kolejna ciąża będzie donoszona? I jak mocno spadają te szanse po kolejnym poronieniu?

    Wykonałam już badania:
    * Badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego – przeciwciała antykardiolipidowe – IgG, IgM
    * Antykoagulant tocznia
    * Przeciwciała przeciwjądrowe ANA
    * Przeciwciała przeciwko antygenom łożyska
    * przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycowej (anty-TPO)
    * przeciwciała przeciwko tyreoglobulinie (anty-TG)
    * Toxoplazmoza (IgG, IgM)
    * Cytomegalia (IgG, IgM)
    * Chlamydioza (Chlamydophila trachomatis)
    wszystko ujemne

    * Różyczka (IgG, IgM)
    Dodatnia w obu klasach przynajmniej od marca, byłam na konsultacji w zakaźnym podobno u niektórych ludzi przeciwciała w obu klasach się utrzymują.

    Robiłam również:
    * Badania hormonów płciowych, odpowiadające za regularność i prawidłowość cyklu (FSH, LH, Progesteron, Estogeny, Prolaktyna)
    * Badanie hormonalne tarczycy (TSH, fT3, fT4) - mam lekką niedoczynność tarczycy (tsh=3 w 1 ciąży zignorowane przez lekarkę, w drugiej 3,7 i wtedy podjęte zostało leczenie, ft3 i ft4 w normie)
    * Badanie kariotypu (mąż również) - prawidłowe
    * Badanie nasienia u męża - wszystko ok poza lepkością i czasem upłynnienia

    Przy jednym z usg stwierdzono u mnie dwurożność macicy, ale wg mojej lekarki dwurożność nie jest powodem dla którego ciąża przestaje się rozwijać. Może powodować poronienia, ale to są poronienia nagłe, pomimo że ciąża się rozwija. Rozważam wykonanie sonoHSG.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2014, 12:27

    Buziulka, aaagaaatka, Helen, MałaMysz, Kamilka, STRZELEC, Blondik, dżona, Judyta, Haana, moremi, Dżejzi, aisza, unadarcy, MagSz, Natka88, kuciak, monik, Erl, november123, moniaak, agniesia2569, ampoule, agnb6, Tosieńka lubią tę wiadomość

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 13:39

      /  Zgłoś
    Zestaw badań zależy od przebiegu poprzednich poronień oraz wyników badań kariotypów materiału z poronień (jeżeli były wykonane). Jeśli w materiale poronionym stwierdzono aneuploidie to przyczyna jest okreslona i wymaga dalszych naturalnych starań lub zapłodnienia pozaustrojowego z diagnostyką preimplantacyjną (pozwalającą na wykluczenie tego typu zaburzeń). Do 4 kolejnych poronień, za każdym razem prawdopodobieństwo donoszenia ciąży i urodzenia zdrowego dziecka wynosi powyżej 50%. Szanse te spadają po 5 poronieniach. Dwurożność nie jest powodem poronień, natomiast występowanie przegrody w macicy może być ich przyczyną. Nie widzę wskazań do sonoHSG. Zdecydowanie cenniejszym źródłem informacji byłoby przeprowadzenie histeroskopii, którą można wykonać bezpłatnie w ramach NFZ (np. w Invicta w Warszawie lub Gdańsku). Polecałbym realizację zabiegu w ośrodku, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu niepłodności. Szpitale przeprowadzają badanie głównie pod kątem procesów nowotworowych, z wykorzystaniem techniki, która może w niektórych przypadkach negatywnie wpływać na płodność.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ