WIELKA AKCJA PŁODNOŚCI   

Czasami życie pisze różne scenariusze.
Sprawdź jak zabezpieczyć płodność - swoją i partnera!
Sprawdź
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Bromergon po poronieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 20:36

      /  Zgłoś
    Witam, w tym tygodniu doszło u mnie do samoistnego poronienia w 10tc - wcześniej na USG stwierdzone puste jajo płodowe, beta spadła. Nie poszłam na zabieg.

    Przed zajściem w ciążę poza niedoczynnością tarczycy leczyłam również zbyt wysoką prolaktynę za pomocą bromergonu. Chciałam zapytać czy i kiedy najlepiej byłoby wrócić do brania bromergonu? Teraz, gdy krwawienie już ustało czy dopiero po pierwszej miesiączce? A może istnieje szansa, że ciąża coś unormowała i bromergon nie będzie potrzebny?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Helen, MagSz, Lucy91, aneczka85m, JABUSKO, Adelajda lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:13

      /  Zgłoś
    Przyjmowanie Bromergonu nie wydaje się optymalnym działaniem, jeśli wyłączna przyczyną terapii jest nieprawidłowy wynik prolaktyny (wyjściowy czy w teście z metoclopramidem). W takiej sytuacji odradzałbym takie postępowanie. Warto wrócić do stosowania leku, jeśli miała Pani zaburzenia cyklu (szczególnie cykle poniżej 25 lub powyżej 35 dni). Można wówczas zacząć go przyjmować w dowolnym momencie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ