X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Ciąże biochemiczne a drozność jajowodów

Ciąże biochemiczne a drozność jajowodów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 11:44

      /  Zgłoś
    Witam, jestem po 2 ciążach biochemicznych, beta około 1000 w 5 tygodniu ciąży. Badania hormonalne w normie, tarczyca w normie. Dwa lata temu miałam laparoskopowe usuwanie potworniaka i przy okazji badanie drożności jajowodów,wynik- drożne.Czy ciąże biochemiczne mogą być przyczyną ciąży pozamacicznej i zagnieżdżeniem zarodka w niedrożnych jajowodach? Czy w przypadku ciąż biochemicznych, które wchłonęły się w jajowodach jest możliwość dokonania się zrostów a tym samym spowodowanie niedrożnych jajowodów,? czy mam powtórzyć badanie na drożność jajowodów?dziękuje za odpowiedź, Agata

    aaagaaatka, Kamila8k, Caroline, wisienka, sonia86, fo09czka, Martoszka, Martoszka, Anatolka, natalia2015, 19ilonka87, tulipanna, november123, Gosia333, dżona, agania, Kinga., SuSie, moremi, gretka, ewelinka2210, sandra80, Betty Boop, Niuta, sorriso, Kamilka, kamcia858, chruszczow, izaboo, Dorisss, STRZELEC, Hrabina lubią tę wiadomość

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 17:55

      /  Zgłoś
    W przypadku wyniku bety ok. 1000 ciąża powinna być widoczna w USG (nie jest to wówczas wyłącznie ciąża biochemiczna). Opisana przez Panią sytuacja wymaga szczegółowej obserwacji. Wydaje się mało prawdopodobnym, by na tyle zaawansowana ciąża wchłonęła się w jajowodzie. Z drugiej stronie każda ciąża w jajowodach może powodować jego niedrożność, może więc Pani rozważyć wykonanie badania.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ