X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Clostilbegyt a naturalne wspomagacze płodności

Clostilbegyt a naturalne wspomagacze płodności

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:41

      /  Zgłoś
    Czy w czasie leczenia clostilbegytem (ew. innymi lekami wspomagającymi owulację) można bez przeszkód używać zwiększonych dawek oleju z wiesiołka i lnu ( do 3000 mg/dzień - z ograniczeniem do dnia owulacji), mleczka pszczelego (określane jako jeden z najlepszych naturalnych wspomagaczy płodności; ok.1-2g/dzień - z ograniczeniem do używania przez max. 2 msc, z 1 msc przerwą), mieszanki ziół? Wszystkie one mają min.działanie wspomagające produkcję estrogenów (estradiolu, zwiększają ilość hormonu LH, pobudzają pracę jajników), a clostilbegyt ma działanie anytestrogenowe, zastanawiam się zatem, czy nie działa to na zasadzie antagonizów (że taki wspomagacz szkodzi działaniu leku). Czy coś wiadomo na ten temat?

    Nie znam biochemicznych zależności między lekami a organizmem, moje pytanie narodziło się w trakcie szukania informacji o tym, co może pomóc zajść w ciążę. Wiem także, że czasem można sobie zaszkodzić niż pomóc, stąd moje pytanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2015, 09:47

    Pola Irene, Anna255, puchatapanda, Caroline, SuSie, Lili87, Kamila8k, perła ziemi, Erl, _analiza, Martoszka, kasiakasia11, motylek000, Anatolka, pigi, Agi83, shooa, She Wolf, freya, Maciejka, tulipanna, koala, Blondik, cryha lubią tę wiadomość

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:04

      /  Zgłoś
    Stosowanie leku Clostilbegyt zazwyczaj nie jest optymalnym leczeniem u kobiet, u których występuje owulacja. Podobnie w przypadku zaburzeń wzrostu pęcherzyków - znane są leki o mniejszym negatywnym wpływie na śluzówkę. W mojej opinii należałoby zweryfikować postępowanie, a dopiero w drugiej kolejności zastanowić się nad ewentualną dodatkową suplementacją, zmianą diety etc.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ