Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Hashimoto, przeciwciała anty TPO i I TSH a zajście w ciąże

Hashimoto, przeciwciała anty TPO i I TSH a zajście w ciąże

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • cukrzyk1991 Autorytet
  Postów: 576 528

  Wysłany: 16 listopada 2018, 02:05

    /  Zgłoś
  Chciałam zapytać jak powiązane są ze sobą zajście w ciąże a choroba Hashimoto? Podobno wystarczy zbić wynik TSH do okolic 1-1,5, ale co z przeciwciałam anty TPO? Jeżeli przekroczone są granice normy, to wiadomo ze niedoczynność jest autoimmunologiczna i podobno samego wyniku anty TPO się już nie zbije, za to należy zbijać zbyt wysoki wynik TSH.

  Na hashimoto choruję już 19 lat (od dziecka) - jeszcze 5 lat temu anty TPO wynosiło ponad 100, natomiast teraz ponad 750... Czy zwiększający się wynik anty TPO świadczy jedynie o pogłębiającej się niedoczynności tarczycy, lecz przy dobrym wyniku TSH nie ma wpływu na zajście w ciążę?
  Czy jednak wysokie anty TPO może sprawić że starania się wydłużą? Zwłaszcza, że normy przekroczone są znacznie.
  Dodam na koniec tylko, że przez te 19 lat poziom TSH oscylował zazwyczaj w okolicach 1, czasem lekko powyżej 2 - ale dawki letroxu zawsze były systematycznie korygowane i dzięki leczeniu z samym TSH nie miałam większych problemów.

  Bellakawa, Majaaa40, Malgonia, moyeu, madziorek86, Emmainthegarden, Arashe, Katrinn00, ElfiaKsiężniczka, Olga_89, Ania9111, kika1205, Paulina Nessa, enedue, Polawola, Gaia, Maria87 lubią tę wiadomość

  Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
  Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


  Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)