Forum > Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności > Hashimoto, przeciwciała anty TPO i I TSH a zajście w ciąże
Rozpocznij Kalendarz Owulacji - zajdź w ciążę 2 X szybciej

Hashimoto, przeciwciała anty TPO i I TSH a zajście w ciąże

Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

cukrzyk1991
Ekspertka
60

Wysłany: 16 listopada, 02:05
(9) | Zgłoś
Chciałam zapytać jak powiązane są ze sobą zajście w ciąże a choroba Hashimoto? Podobno wystarczy zbić wynik TSH do okolic 1-1,5, ale co z przeciwciałam anty TPO? Jeżeli przekroczone są granice normy, to wiadomo ze niedoczynność jest autoimmunologiczna i podobno samego wyniku anty TPO się już nie zbije, za to należy zbijać zbyt wysoki wynik TSH.

Na hashimoto choruję już 19 lat (od dziecka) - jeszcze 5 lat temu anty TPO wynosiło ponad 100, natomiast teraz ponad 750... Czy zwiększający się wynik anty TPO świadczy jedynie o pogłębiającej się niedoczynności tarczycy, lecz przy dobrym wyniku TSH nie ma wpływu na zajście w ciążę?
Czy jednak wysokie anty TPO może sprawić że starania się wydłużą? Zwłaszcza, że normy przekroczone są znacznie.
Dodam na koniec tylko, że przez te 19 lat poziom TSH oscylował zazwyczaj w okolicach 1, czasem lekko powyżej 2 - ale dawki letroxu zawsze były systematycznie korygowane i dzięki leczeniu z samym TSH nie miałam większych problemów.

Bellakawa, Majaaa40, Malgonia, moyeu, madziorek86, Emmainthegarden, Arashe, Katrinn00, ElfiaKsiężniczka lubią tę wiadomość

Cukrzyca typu 1 - 2000 r.
Hashimoto (niedoczynność tarczycy i wysokie antyTPO = 750) - 2000 r.
Starania - od sierpnia 2018

Leki: Metformina, insulina (OPI), letrox 75, castagnus, wit. D3, Olej z wiesiołka, Selen, Kwas foliowy

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)