X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Hirsutyzm

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 09:06

      /  Zgłoś
    Witam, od zawsze mialam włosy poniżej baczków. Od maja leczę hashimoto i niedoczynność oraz hiperprolaktynemię. Od tego czasu bardzo dużo białych włosów mam na brodzie,policzkach, klatce piersiowej, całych rękach. Dodatkowo mam pojedyncze twarde czarne wlosy na brodzie, klatce piersiowej, plecach.
    Zrobiłam sobie następujące badania:

    -DHEA-SO4 362,4( wiek 20-24 148-407)
    -Androstendion 2,33 (0,3-3,70)
    -Testosteron 36,97 (8,4-48,10)
    - 17 OH-progesteron 1,97 ( f. folikularna 0,2-1,3)
    Więc wychodzi, że tylko ostatni jest powyżej normy. Badanie zostało wykonane w 3 dc, a 5 dni wcześniej rano wzięłam ostatnią tabletkę duphastonu, czy to mogło mieć wpływ na ten 17-oh-progestreron?

    Dodam jeszcze, że moja prolaktyna mimo leczenia od pół roku nie była jeszcze w normie, waha się w przedziale 614-737 przy normie 102-496. Obecnie nie mam mlekotoku, ale taki się pojawia co jakiś czas.Czy ta prolaktyna też może mieć wpływ na te w/w hormony?

    Dziękuję za odpowiedź

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2015, 12:22

    Elfik, Natka098, Milady, nati85, agniesia2569, Zemraa, Ledy, bea, Macierzanka:), nutka, vanessa, FasUla lubią tę wiadomość

    M&M
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:45

      /  Zgłoś
    Prolaktyna nie powinna mieć wpływu na poziom wymienionych przez Panią hormonów. Nie jestem przekonany czy dotychczasowe leczenie zachowawcze jest najprostszą drogą do celu. Sugerowałabym omówienie postępowania ze specjalistą w zakresie leczenia niepłodności. Jeśli chciałaby się Pani skonsultować, w Klinice we Wrocławiu jest obecnie możliwość odbycia bezpłatnej wizyty.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ