X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Hirsutyzm

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 09:06

      /  Zgłoś
    Witam, od zawsze mialam włosy poniżej baczków. Od maja leczę hashimoto i niedoczynność oraz hiperprolaktynemię. Od tego czasu bardzo dużo białych włosów mam na brodzie,policzkach, klatce piersiowej, całych rękach. Dodatkowo mam pojedyncze twarde czarne wlosy na brodzie, klatce piersiowej, plecach.
    Zrobiłam sobie następujące badania:

    -DHEA-SO4 362,4( wiek 20-24 148-407)
    -Androstendion 2,33 (0,3-3,70)
    -Testosteron 36,97 (8,4-48,10)
    - 17 OH-progesteron 1,97 ( f. folikularna 0,2-1,3)
    Więc wychodzi, że tylko ostatni jest powyżej normy. Badanie zostało wykonane w 3 dc, a 5 dni wcześniej rano wzięłam ostatnią tabletkę duphastonu, czy to mogło mieć wpływ na ten 17-oh-progestreron?

    Dodam jeszcze, że moja prolaktyna mimo leczenia od pół roku nie była jeszcze w normie, waha się w przedziale 614-737 przy normie 102-496. Obecnie nie mam mlekotoku, ale taki się pojawia co jakiś czas.Czy ta prolaktyna też może mieć wpływ na te w/w hormony?

    Dziękuję za odpowiedź

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2015, 12:22

    Elfik, Natka098, Milady, nati85, agniesia2569, Zemraa, Ledy, bea, Macierzanka:), nutka, vanessa, FasUla lubią tę wiadomość

    M&M
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:45

      /  Zgłoś
    Prolaktyna nie powinna mieć wpływu na poziom wymienionych przez Panią hormonów. Nie jestem przekonany czy dotychczasowe leczenie zachowawcze jest najprostszą drogą do celu. Sugerowałabym omówienie postępowania ze specjalistą w zakresie leczenia niepłodności. Jeśli chciałaby się Pani skonsultować, w Klinice we Wrocławiu jest obecnie możliwość odbycia bezpłatnej wizyty.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ