X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Niskie przyrosty hcg w każdej ciąży. 2 poronienia. 2 ciąże biochemiczne.

Niskie przyrosty hcg w każdej ciąży. 2 poronienia. 2 ciąże biochemiczne.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 13:57

      /  Zgłoś
    Witam. W pierwszej ciąży moje hcg w terminie miesiączki wynosiło 28, 48 godzin później 31. Poroniłam pomimo leczenia szpitalnego. Następnie 2 ciąże pod rząd biochemiczne. Testy pozytywne, a na 2-3 dzień miesiączka. Aktualnie jestem w kolejnej ciąży. Moje hcg wynosiło w dniu spodziewanej miesiączki 53, a 48 godzin później tylko 58. Czekam na kolejne poronienie. Dodam że jestem młoda -23 lata, nie rodziłam. Nie mamy z mężem konfliktu serologicznego. Jakie mogą być powody tych poronień? Jakie badania powinnam wykonać?

    Pati Belgia, Natka88, apolonia77, moniaak, Avensis, PrezesGąska, wisienka, Martynika, elucha, aaagaaatka, kiniusia00, eM, lilianna, czarnaruda, Milady, ewelinka2210, kuciak, Kamilka, Toxey, Toxey, Erl, An, julalal, LuckyMe, mama2929 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 13:38

      /  Zgłoś
    Przyczyn poronień może być bardzo wiele. Diagnoza stawiana jest zawsze w odniesieniu do indywidualnych wyników badań i sytuacji pacjentów. U źródeł trudności z utrzymaniem ciąży mogą leżeć m.in czynniki genetyczne (występują w ponad 80% przypadków, zwłaszcza jeśli poronienie występuje w pierwszym trymestrze), związane z budową narządów rodnych lub sporadycznie - immunologiczne. Zalecałbym ocenę ultrasonograficzną u Pani, badanie fragmentacji DNA plemników u Pani męża, badanie kariotypów u obojga Państwa. Warto także wykluczyć inne zaburzenia hormonalne oraz w rzadkich przypadkach zaburzenia immunologiczne. Szczegółowa diagnostyka jest jedyną podstawą dla ustalenia dalszych działań i zaleceń.

    MisiaM lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ