Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 30 listopada   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Niskie przyrosty hcg w każdej ciąży. 2 poronienia. 2 ciąże biochemiczne.

Niskie przyrosty hcg w każdej ciąży. 2 poronienia. 2 ciąże biochemiczne.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 13:57

      /  Zgłoś
    Witam. W pierwszej ciąży moje hcg w terminie miesiączki wynosiło 28, 48 godzin później 31. Poroniłam pomimo leczenia szpitalnego. Następnie 2 ciąże pod rząd biochemiczne. Testy pozytywne, a na 2-3 dzień miesiączka. Aktualnie jestem w kolejnej ciąży. Moje hcg wynosiło w dniu spodziewanej miesiączki 53, a 48 godzin później tylko 58. Czekam na kolejne poronienie. Dodam że jestem młoda -23 lata, nie rodziłam. Nie mamy z mężem konfliktu serologicznego. Jakie mogą być powody tych poronień? Jakie badania powinnam wykonać?

    Pati Belgia, Natka88, apolonia77, moniaak, Avensis, PrezesGąska, wisienka, Martynika, elucha, aaagaaatka, kiniusia00, eM, lilianna, czarnaruda, Milady, ewelinka2210, kuciak, Kamilka, Toxey, Toxey, Erl, An, julalal, LuckyMe, mama2929 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 13:38

      /  Zgłoś
    Przyczyn poronień może być bardzo wiele. Diagnoza stawiana jest zawsze w odniesieniu do indywidualnych wyników badań i sytuacji pacjentów. U źródeł trudności z utrzymaniem ciąży mogą leżeć m.in czynniki genetyczne (występują w ponad 80% przypadków, zwłaszcza jeśli poronienie występuje w pierwszym trymestrze), związane z budową narządów rodnych lub sporadycznie - immunologiczne. Zalecałbym ocenę ultrasonograficzną u Pani, badanie fragmentacji DNA plemników u Pani męża, badanie kariotypów u obojga Państwa. Warto także wykluczyć inne zaburzenia hormonalne oraz w rzadkich przypadkach zaburzenia immunologiczne. Szczegółowa diagnostyka jest jedyną podstawą dla ustalenia dalszych działań i zaleceń.

    MisiaM lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ