X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

PCOs, CLO i brak pęcherzyków

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 10:09

      /  Zgłoś
    Panie Doktorze mam 28 lat i sporą otyłość z która walczę i od kwietnia udało sie zrzucić 16 kg, choruje również na PCOS( bardzo liczne pęcherzyki w jajnikach, wysokie androgeny, testosteron), i niedoczynność tarczycy( leczona od 5 lat utrzymuję wynik około 1,5) od 4 cykli stosuje CLO 3-8 dc
    efekt byl taki
    1 cykl 1 tab w 11 dc pęcherzyk 19 mm - cykl bezowulacyjny
    2 cykl 1,5 tabl w 11 dc pecherzyk 26 mm cykl owulacyjny
    3 cykl 1,5 tabletki 11 dc pecherzyk 12 mm, 13 dc 12 mm cykl bezowulacyjny
    4 cykl 2 tabletki w 13 dc pęcherzyk 15 mm o niewłaściwej budowie - cykl bezowulacyjny

    i tutaj moje pytania

    czy jest sens dalej stosować CLO? jakie działanie pan dr zaleciłby w moim przypadku? lekarz prowadzący zalecił na miesiąc tabletki antykoncepcyjne w celu"zasuszenia" jajnikow( bo obraz usg obu jajnikow z miesiaca na miesiac sie pogarszal ) po nich od razu mam wrócić do CLO 2x1.


    leki które przyjmuje to : metformax 2x 1000, euthyrox 100

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 17:00

    niesmialamloda87, pabelka88, jagababa, paulinapau, Anatolka, Anna255, Yousee, aszka, ale.ale, tulipanna, Natka098, bąbel, Alienek, blueeye, Another, Madziara, Nytusia84, Ola_Ola, Asia08, Anuszka, kkami, Nulka, asia-m-b, XxMoniaXx, olszewska, Cigaretta, nikita88, mon!ta^, edytka09, aneta91, Anutka, kami1, Asiulek, MiSia :), koala, Chiyo, agnieszkabl, Jokaa, motylek32, gosia81 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:10

      /  Zgłoś
    Rekomendowałbym dalsze starania o zredukowanie wagi, choć może to być długi proces.
    Odnosząc się do opisanych przez Panią wyników – istotne jest pozyskanie dodatkowych informacji (poza wielkością pęcherzyka i stwierdzeniem lub nie owulacji) nt. jakości śluzówki macicy. Dopiero na podstawie takich danych można wnioskować o zasadności postępowania.

    Z drugiej strony, jeśli terapia nie przyniesie efektu, a będzie Pani rozważała zastosowanie także specjalistycznych metod, po 6 cyklu stymulacji, może się Pani starać o kwalifikację do rządowego programu leczenia niepłodności i bezpłatne zabiegi in vitro.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ