X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Przebyta aborcja a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Niespodzianka Koleżanka
    Postów: 57 51

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 20:53

      /  Zgłoś
    Witam,

    6 lat temu miałam przeprowadzaną aborcję czego niestety żałowałam od samego początku. Zabieg był przeprowadzany w 7-8 tygodniu ciąży. Czy może mieć to wpływ na obecne próby zajścia w ciążę ? Jeśli tak to jakie ? Obecnie staram się o dziecko od pół roku, mój androstendion jest poza normą, wynosi 4,2, tsh podwyższone 3,35, prolaktyna ma wzrost 6krotny po MTC, prolaktyna 800. Czy dla lekarza jest różnica pomiędzy przyznaniem się do aborcji a poronieniem ze względów medycznych?

    Anna255, Honey, Strażaczka90, Elfik, livia30, Bridget, Fatim, Milady, Natka-77, Misi@, konwalianka, plemniczka, Kaja, Lucy91, Sylwia87, lys, Alicja83, Molcia, Lilly_Ana lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:41

      /  Zgłoś
    Nieprawidłowo przeprowadzone usunięcie ciąży może zaburzać przyszłą płodność. Dla lekarza nie powinno mieć znaczenia czy przeszła Pani aborcję czy poroniła samoistnie, gdyż każda z tych sytuacji może wikłać przyszłe starania o ciążę. W zależności od przebiegu Pani obecnych cykli, obrazu USG oraz dynamiki zmian hormonalnych należałoby wdrożyć odpowiednie postępowanie, ewentualnie kontynuować naturalne starania.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ