X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Złe wyniki nasienia a poronienia

Złe wyniki nasienia a poronienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • czczi Przyjaciółka
    Postów: 72 34

    Wysłany: 27 listopada 2018, 07:55

      /  Zgłoś
    Witam, jestem po trzecim poronieniu, dwie ciąże obumarłe, jedna biochemiczna. Miałam robione wyniki w kierunku trombofili, badane kariotypy moje i męża oraz badanie czy nie mam zespołu antyfosfolipidowego- wszystko jest w porządku. Jedyne co mi wyszło to MTHFR w układzie heterozygotycznym (A i C). TSH, ft3 i ft4 tez są w normie. Mąż zrobił badanie nasienia. Wynik: Koncentracja plemnika 4,4 mln, a powinno być >15 mln,
    Całkowita liczba 25 mln, norma > 39 mln,
    Ruch postępowy 3%, a powinno być >32%,
    Ruch całkowity 43% - w normie,
    Brak ruchu 57%,
    Żywotność 48%.
    1% prawidłowych plemników.
    W każda ciąże zachodziłam w 1-2 cyklu. Czy tak słabe nasienie może być przyczyna obumierania ciąż?

    Nuch, Bellakawa, marta_kwk, Kinga_G, Polawola, Monika123 lubią tę wiadomość

    Czekamy na Klarę ❤️
    w4sq3e3kogp3yy2h.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ