in vitro refundowane

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • kasia851229 Nowa
  Postów: 1 8

  Wysłany: 20 lutego 2015, 10:24

    /  Zgłoś
  Witam serdecznie,
  Jesteśmy po pierwszym, niestety nie udanym in vitro. Chcielibyśmy podejść do kolejnej próby ale tym razem ze względu na koszty programem refundowanym. Na wizycie u swojej Pani dr. dowiedziałam się, że trzeba mieć udokumentowane 24 miesiące leczenia oraz 3 inseminacje. Naszym problem jest czynnik męski - brak wiązania z hialuronianem i wydaje mi się, że w takim przypadku inseminacja jest stratą pieniędzy i czasu. Czy się mylę ? Czy te inseminacje są warunkiem koniecznym, aby zakwalifikować się na in vitro refundowane ?? Bardzo proszę o odpowiedź.

  paulabren, triss, Anatolka, Tosia 1981, Maciejka, justa1234, freya, paaulla84 lubią tę wiadomość

  kasia851229
 • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

  Wysłany: 24 lutego 2015, 18:07

    /  Zgłoś
  Trudno jest mi odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie, bez zapoznania się z dotychczasową Państwa dokumentacją (a rozumiem, że już jakiś czas się Państwo leczycie) i wynikami badań. Kwalifikacja musi być zgodna z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz standardami postępowania PTG i PTMR. Wskazań do zapłodnienia pozaustrojowego może być więcej niż jedno – być może poza czynnikiem męskim (który wymaga w niektórych przypadkach starań trwających dłużej niż 24 miesiące), moglibyście się Państwo zakwalifikować także ze względu na inne przyczyny niepłodności np. czynnik jajnikowy. Jak wspomniałem, bez zapoznania się z Państwa przypadkiem w szczegółach, trudno jest to ocenić.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)