X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

in vitro refundowane

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kasia851229 Nowa
    Postów: 1 8

    Wysłany: 20 lutego 2015, 10:24

      /  Zgłoś
    Witam serdecznie,
    Jesteśmy po pierwszym, niestety nie udanym in vitro. Chcielibyśmy podejść do kolejnej próby ale tym razem ze względu na koszty programem refundowanym. Na wizycie u swojej Pani dr. dowiedziałam się, że trzeba mieć udokumentowane 24 miesiące leczenia oraz 3 inseminacje. Naszym problem jest czynnik męski - brak wiązania z hialuronianem i wydaje mi się, że w takim przypadku inseminacja jest stratą pieniędzy i czasu. Czy się mylę ? Czy te inseminacje są warunkiem koniecznym, aby zakwalifikować się na in vitro refundowane ?? Bardzo proszę o odpowiedź.

    paulabren, triss, Anatolka, Tosia 1981, Maciejka, justa1234, freya, paaulla84 lubią tę wiadomość

    kasia851229
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:07

      /  Zgłoś
    Trudno jest mi odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie, bez zapoznania się z dotychczasową Państwa dokumentacją (a rozumiem, że już jakiś czas się Państwo leczycie) i wynikami badań. Kwalifikacja musi być zgodna z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz standardami postępowania PTG i PTMR. Wskazań do zapłodnienia pozaustrojowego może być więcej niż jedno – być może poza czynnikiem męskim (który wymaga w niektórych przypadkach starań trwających dłużej niż 24 miesiące), moglibyście się Państwo zakwalifikować także ze względu na inne przyczyny niepłodności np. czynnik jajnikowy. Jak wspomniałem, bez zapoznania się z Państwa przypadkiem w szczegółach, trudno jest to ocenić.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ