Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę

INVITRO JAKIE SZANSE

Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

agusiec79
Nowa
Postów: 2
20

Wysłany: 20 lutego 2015, 01:32
(12) | Zgłoś
Witam, mam 36 lat, a mąż 39, bez nałogów. Staramy się o dziecko. Cztery lata temu poroniłam w 8tc. Moje AMH 0,3 (1,4-8 ng/ml). Wyniki zrobione w 2dc: TSH 3,6 (0,2 - 4,2 ulU/ml), FSH 9,51 (4-13 mlU/ml), ESTRADIOL 77,33 (46-607 pmol/l), LH 3 (2,4 -12,6 mlU/ml), PROLAKTYNA 23,73 (4,79 - 23,30 ng/ml). Endometrioza III st. Pół roku temu przeszlam laparoskopie. Usunięto mi torbiel edometrialną lewego jajnika. Lewy jajnik nie pracuje i na usg praktycznie mało widoczny. Wykonano elektropunkcję prawego jajnika. Jajowody obustronnie drożne. Po operacji 3 m-czna kuracja Visanne. Obserwacja cykli. Stosowano Clostilbegyt. Ładny pęcherzyk, stwierdzono, że nie pęka i znika po miesiączce. Podano Pregnyl 2 ampułki, nie pęka. Kolejnym razem Pregnyl 3 ampułki, pęcherzyk pęka, ale do zapłodnienia nie dochodzi. Nasienie męża b.dobre, bez zastrzeżeń. Podjęliśmy decyzję o in vitro. Lekarz stwierdził, że mamy małe szanse i stymulacja odpada, bo nie zareaguję nawet przy dużych dawkach, ponieważ moja rezerwa jajnikowa jest zbyt niska. Na wstępnej wizycie usg, połowa cyklu widoczne 3 pęcherzyki, bez żadnych leków. Poinformowano nas, że w razie czego możemy skorzystać z KD lub zarodka. W najgorszym wypadku zgodzimy się tylko na KD. Panie doktorze, jakie są szanse na powodzenie i jaką metodę wybrać, by zwiększyć skuteczność? Pragniemy dziecka najbardziej na świecie! Jeśli korzysta się z KD, czy ma się prawo wyboru, by KD miała ten sam kolor włosów i oczu, jaki ma biorczyni? Obecnie zgodnie z zaleceniem lekarza stosuję: na tarczycę Euthyrox N50 (1 tabl na czczo), Bromergon 2,5 mg (1/2 tabl na noc) i suplement DHEA 25mg (3 x 1 tabl)
Proszę o odpowiedź i dziękuję

triss, Anatolka, salamandra, Milady, justa1234, freya, Niuta, Libra, taśta, Viki!, agniesia2569, Elmirka lubią tę wiadomość

agusiec79

Ekspert

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk

Wysłany: 24 lutego 2015, 18:08
(1) | Zgłoś
Na ogół w przypadku kobiet w podobnej do Pani sytuacji, skorzystanie z komórki jajowej dawczyni w ramach procedury in vitro jest postępowaniem jest skuteczniejsze od innych metod. Z drugiej strony można szacować, że ma Pani także ok. 10% szans na ciążę z własnych komórek jajowych. W celu zaplanowania optymalnej terapii, musiałbym mieć możliwość konsultacji i dokładniejszego przeanalizowania Państwa przypadku.

justa1234 lubi tę wiadomość

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

  • wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)