X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Stymulacja do IVF przy PCO

Stymulacja do IVF przy PCO

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 11 maja 2015, 22:18

      /  Zgłoś
    Panie DOktorze włąsnie zakończyłam pierwszą procedurę IVF. W rezultacie uzyskano jeden pęcherzyk który przy punkcji okazał się pusty.
    Mam PCO- jajniki sa pełne małych pęcheryzków, AMH mam 12
    MOja stymulacja wyglądała następująco:
    2-5dc Clostybegyt-1/2tabl
    3,4,5,6 dc-125jedn Puregonu- W 6dc USG ok 15 pęcherzyków 7-8mm Estradil 900
    6,7 dc -Puregon 125j, 8,9dc Puregon 50jedn i Menopur 75 jedn,10 dc 75jed puregonu i 125 menopuru, 9,10dc cetrotide- usg w 10dc bez zmian nic nie urosło ,estrdiol spadł do 700.
    11-15dc puregon 50 jed, Menopur 150 jed, Cetrotide 1 amp, w 13dc usg-1 pecherzyk 15mm, reszta drobnica Estradiol powyzej 2000, w 15dc usg pecherzyk 21mm, Estradiol 4500. W 15dc o 19.30 przyjelam overtile i 17 dc o 7.30 mialam punkcj brak komórki.
    W odpowiedzi n amoje pytania czemutak sie stało skoro mam rezerwe jajnikową i zapowiadało sie niezle-15 pecherzyków. Ze mam PCO i organizm róznie reaguje. NIe jest to dla mnie zadawalająca odp bo myslalam ze po to jest ta czeste bad Estradiolu i usg zeby nieprzestymulowac ale jednak cos wystymulować. Co można zrobić inaczej w następnej procedurze zeby unikąc takiej sytuacji?

    Martoszka, freya, kotkapc, Anatolka, kapturnica, Madzia82, monik, Anna255, Agi83, maryska90, Mambella, anakonda, Sysiaaaaa, gretka, Milagros :), takasobieja, chruszczow, Beata.D, Aneczkaa99, khalan, czekolada:), cafe, lipa, klaudia12369, Asana, letty, Si, Saramago, M7agic, Ellasi, Karo85, Gancusia, Asia_88, Kikaaa, sylwia80, Malwas lubią tę wiadomość

  • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 10:04

      /  Zgłoś
    To prawda, że u pacjentek z PCOS czasami stymulacje są trudne i nie uzyskuje się zadowalającego efektu, pomimo wysokiego AMH. Być może wskazane byłoby podawanie wyższych dawek leków lub zastosowanie innego protokołu. Dobór protokołu zależy też od masy pacjentki, jej wieku i innych parametrów. Bez szczegółowej analizy historii choroby nie jestem w stanie podpowiedzieć, co zmienić, aby następnym razem stymulacja była bardzie efektywna.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ