Forum Starając się - ogólne Akupunktura - kto stosował, komu się udało?
Odpowiedz

Akupunktura - kto stosował, komu się udało?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • cryha Debiutantka
  Postów: 8 13

  Wysłany: 23 lutego 2016, 13:42

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Zaczynam akupunkturę.
  Przewidywany minimalny czas trwania ok. 3 cykli, tj. 9-12 razy.

  Ktoś próbował?
  Komuś się udało? Po jakim czasie?
  Gdzie był kłuty?
  Czy zawsze w te same miejsca?

  Znajdźmy się :)

 • cryha Debiutantka
  Postów: 8 13

  Wysłany: 24 lutego 2016, 10:40

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Niepłodność to kolejny problem, z którym medycyna akademicka radzi sobie raczej z miernym powodzeniem. Na początek, kiedy możemy mówić o niepłodności (bezpłodności)? Otóż jeśli para małżeńska (w tradycyjnym rozumieniu sprawy, to jest mężczyzna i kobieta, a nie w nowoczesnym ujęciu europejskim) współżyje ze sobą bez żadnych ograniczeń i nie stosuje antykoncepcji, a w ciągu 2 lat nie wyniknie z tego ciąża, to można mówić o zaburzeniach płodności.

  Trzeba pamiętać, że w połowie przypadków przyczyna niepłodności leży po stronie mężczyzny. Pierwszym, podstawowym badaniem jest badanie nasienia. Jeśli duża część plemników jest nieprawidłowa, zapłodnienie jest utrudnione. Przyczyną nieprawidłowego obrazu nasienia mogą być wady genetyczne, ale o wiele częściej sprawa jest banalna - zaburzenia w dolnym odcinku kręgosłupa, charakteryzujące się bólami krzyża, powodują zaburzenia ukrwienia męskich gonad i przeszkadzają we właściwym dojrzewaniu plemników, także zaburzenia działalności wątroby (chodzi o niewłaściwy metabolizm substancji zbudowanych na bazie cyklopentanoperhydrofenantrenu, a mówiąc po ludzku - hormonów steroidowych, płciowych także) mogą dawać ten efekt. Obie nieprawidłowości łatwo leczy się przy pomocy igieł.

  U kobiet, jeśli nie ma wad anatomicznych, ujemnie mogą wpływać stany zapalne narządów rodnych, zarówno pochwy, jak macicy czy przydatków. Żeński układ rozrodczy jest bardzo wrażliwy na zaburzenia hormonalne. Czasem pęcherzyki Graffa niewłaściwie dojrzewają - stąd cysty jajnika. Za zaburzenia hormonalne u kobiet częściej odpowiada niewłaściwy rozkład hormonów w wątrobie (patrz - wyżej), niż niewłaściwa ich produkcja w jajnikach.

  Według tradycyjnej medycyny chińskiej, u zdrowej kobiety regularny cykl trwa 28-29 dni (długość miesiąca księżycowego), samo krwawienie miesięczne 3-4 dni, jest niebolesne, napięcie przedmiesiączkowe najwyżej 1-2 dni, niezbyt nasilone, a na dodatek występuje synchronizacja z fazami księżyca - jajeczkowanie w czasie pełni, miesiączka w czasie nowiu - wyjaśnia to pewna chińska legenda. U nas stresy, praca w godzinach od zmierzchu do świtu, sezonowe zmiany czasu i tym podobne czynniki zaburzają rytmy biologiczne. Każde odchylenie od wyżej podanej normy może utrudniać zajście w ciążę. Z kolei odchylenia te najłatwiej regulować przy pomocy akupunktury - inaczej w sposób skuteczny po prostu nie da się.

  Czasem jest tak, że - przy zmniejszonej płodności - dana kobieta może zajść w ciążę z innym partnerem niż mąż, a z kolei mężczyzna może spowodować ciążę u innej kobiety niż żona, ale razem nie mogą począć dziecka. Przy pomocy akupunktury można podnieść płodność u obojga na tyle, że wkrótce będzie im coś się darło po nocach, nie dawało spać i w ogóle zawali się im już uregulowany dotychczas tryb życia.

  Czasem u kobiet występuje też nieświadoma blokada psychiczna przed zajściem w ciążę (psychika może wpłynąć na funkcje organiczne), wtedy igłami wycisza się nerwy, a krótki urlop (zmiana otoczenia) w okresie jajeczkowania i lampka dobrego wina przed - rozwiązują problem.

  Z mojego doświadczenia: dotychczas leczyłem na niepłodność wiele par, niejednokrotnie po wieloletnim poprzedzającym leczeniu ginekologicznym, i tylko raz mi się kompletnie nie udało - ale kobieta miała już czterdzieści cztery lata. Przy leczeniu akupunkturą niepłodności, jeśli nie ma stwierdzonych przez ginekologów zaburzeń anatomicznych, nakłuwa się jednocześnie oboje partnerów, nie określa się z czyjego powodu nie ma potomka, a miejsca nakłuć u obojga znajdują się na plecach i, niekiedy, na kończynach dolnych poniżej kolan, a więc nie jest to krępujące. W przypadku leczenia zaburzeń płodności gra rolę systematyczność nakłuć, czasem leczenie trwa wiele miesięcy (u kobiety musi minąć parę cykli, zanim działanie jej układu rozrodczego się wyreguluje). Trzeba skasować jak najwięcej odchyleń od normy. Wymaga to czasu i cierpliwości pacjentów. Cudów, niestety, nie ma.

  Co do zaburzeń potencji u mężczyzn, jeśli nie ma nieprawidłowości anatomicznych, które czasem rozwiązać może chirurg urolog, to są trzy główne jej przyczyny: nerwica (zwłaszcza u młodych wytrysk przedwczesny czy blokada psychiczna po poprzedzających niepowodzeniach łóżkowych), bóle odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa (korzenie nerwowe odpowiadające za potencję to głównie segment S2 i S3) oraz miażdżyca - zaburzenia dopływu krwi (męski narząd kopulacyjny jest narządem hydraulicznym). Dwie pierwsze przyczyny dość łatwo usuwa się igłami. Co do trzeciej - najczęściej dotyczy ona pacjentów w bardzo podeszłym wieku, leczenie przeciąga się (patrz strona: Ilu zabiegów potrzeba?), ale w tym przypadku Viagra też da mizerne efekty.

  Generalna zasada: o pierwsze dziecko matka powinna postarać się przed trzydziestym piątym rokiem życia (kobietę, która nie rodziła do dwudziestego ósmego roku życia, ginekolog nazywa starą pierwiastką), próba pierwszego zajścia w ciążę po czterdziestce, to już loteria, później płodność drastycznie szybko spada. Kolejnych ciąż dotyczy to w stopniu o wiele mniejszym.

  http://www.akupunktura.org.pl/nieplodnosc.htm

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2016, 10:36

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ