X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Akupunktura w staraniu o dziecko
Odpowiedz

Akupunktura w staraniu o dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zreszygnowalam z laparoskopii, przynajmniej narazie. Postanowilam sprobowac medycyny alternatywnej zanim dam sie pokroic.
    Wlasnie ustala, termin na akupunkture dla kobiet starajacych sie o dziecko.
    Czy ktoras z was byla moze na takiej terpii akupunktura?

    fresa, cryha lubią tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam niedawno w procedurze in vitro. Dzień przed transferem zarodka, w dzień transferu przed i z godzinę po.
    Jest to jedyna udowodniona publikacjami metoda naturalna wspomagająca rozrodczość. Głównie chodzi o ukrwienie małej miednicy czy też po prostu endometrium. Powinien to robić specjalista związany lub pracujący w klinice leczenie niepłodności. Akupunktura mająca służyć płodności znacznie różni się od tej szeroko pojętej. Jest inny program inne punkty nakłuwania itp.
    Ja w swoim mieście mam lekarza, który para się akupunkturą ale nie skorzystałam. Kiedy trafiłam na poleconą lekarkę w Invicta w Gdańsku, to okazało się, że dobrze zrobiłam. Lekarka jest anestezjologiem i od 17 lat robi akup. Od 7 lat stosuje ją u kobiet z problemem niepłodności.
    Potwierdziła, że pierwszy lepszy zajmujący się akupunkturą może zaszkodzić a nie pomóc.
    Ja nawet zastanawiałam się nad jeżdżeniem do nOvum do Wawy, bo tam też są dobre wyniki :)
    A co lepsze in vitro robione miałam w Gdyni.
    Poza tym jeżeli nie wyjdzie, to na pewno będę korzystała z akupunktury u tej konkretnej osoby. To bardzo odprężające.
    I moja uwaga. Dobrze jest korzystać z miejsc gdzie mają igły jednorazowe a nie namawiają do zakupu swojego kompletu. Moim zdaniem to nadal mało higieniczne.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno. Dałam sobie w ubiegłym roku położyć pijawki. Powiedzmy sobie prawdę. W problemie z zajściem w ciążę raczej nie pomogą a masakra jest na maxa i nie polecam. Lepiej zdecydować się na acard:)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha z pijawek to chyba nie skozystam :D

    Ja sie zapisalam do kobiety ktora sie wlasnie specjalizuje w tradycjonalnej medycynie chinskiej w celu leczenia problemow z zajsciem w ciaze ale tez ogolnie kobiecych. Miedzy innymi robi wlasnie tez akupunkture, zapisuje ziolka, a nawet wprowadza w hipnoze lecznicza. Jestem bardzo ciekawa spotkania :).

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    życzę Tobie powodzenia i koniecznie napisz jak wyglądało to spotkanie. Ciekawa jestem jakie punkty będzie Ci kłuła :)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Marta_NE Koleżanka
    Postów: 111 15

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia a mozesz mi powiedziec jak sie nazywa ta dr z invicty od aku?? sama sie ostatnio bardzo nad tym zastanawiam... Tobie pomoglo w staraniach o dzidzie?

  • Perełka :) Debiutantka
    Postów: 15 10

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam.
    Aku bardzo wycisza a to zapewne jest bardzo wskazane przy staraniach.
    Mam problem z małymi pęcherzykami. Poprawy po 3 miesiącach aku nie widzę ale ze stanu furiatki przeszłam w stan totalnego spokoju.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę też o wspomaganiu przy invitro kilkoma wizytami na aku.

  • Perełka :) Debiutantka
    Postów: 15 10

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni555 nie zastanawiaj się tylko działaj.
    Najlepiej przed i po

    Reni555 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytałam książkę na ten temat i tak zrobię

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy któraś z dziewczyn stosowała aku z powodzeniem ?

  • Perełka :) Debiutantka
    Postów: 15 10

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytaj
    właśnie do tego lekarza chodzę

    http://www.nasz-bocian.pl/node/17172

    Reni555 lubi tę wiadomość

  • Perełka :) Debiutantka
    Postów: 15 10

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akupunktura Dr Leonid Stadnik, ul. Goszczyńskiego



    Posted śr., 02/03/2011 - 21:43 by rtpprv



    Kochani, chciałabym się podzielić z Wami swoim szczęśćiem;

    Akupunktura wykonana przez Stadnika zdziałała cuda.
    Jestem przykładem, gdzie medycyna rozłożyła ręce, mąż oligospermia; ja wysokie FSH.
    Przeżyliśmy razem traumę, kilka IUI bez rezultatów, 3xICSI jedno nieudane, 2 poronienia Po takich przeżyciach człowiek traci nadzieję na własne dziecko..
    Ale nadzieja umiera ostatnia
    Dostałam od gina z kliniki N na Ursynowie kontakt na dr Stadnika.
    Poszliśmy na 2 serie zabiegów kwiecień maj a w czerwcu zaszłam ciążę. CUD! W kwietniu następnego roku urodziła się upragniona dzidzia.
    Brak mi słów, którymi mogłabym opisać swoje szczęście.

    Kochani, POLECAM dr Leonida Stadnika, bo nie każdy akupunkturzysta potrafi zdziałać cuda.
    Nie bójcie się nakłuwania to nie boli.

    Jeżeli macie pytania, piszcie, chętnie odpowiem.

    Doktor Stadnik przyjmuje w Warszawie Ul.Goszczynskiego 6 lok.3

    Reni555, Anulkaa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to spadłaś mi z nieba
    bo szukałam dobrego specjalisty od aku w Warszawie

    czytałam książkę
    Raymonda Chang
    "Jak zajść w ciążę"
    bardzo zachęca do akupunktury, pozwala się wyciszyć...

  • Perełka :) Debiutantka
    Postów: 15 10

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni555 wrote:
    no to spadłaś mi z nieba
    bo szukałam dobrego specjalisty od aku w Warszawie

    czytałam książkę
    Raymonda Chang
    "Jak zajść w ciążę"
    bardzo zachęca do akupunktury, pozwala się wyciszyć...

    Cieszę się ze spadłam z nieba :)

    Poszłam do Leonida trzy miesiące temu. Endometrioza, małe pęcherzyki.
    Zbadał puls i popatrzył w oczy. Powiedział że mam słabą wątrobę która jest odpowiedzialna za płodność (czy coś takiego) i że za trzy miesiące będę w ciąży.
    Minęły trzy miesiące i czekam co się teraz wydarzy. Pęcherzyki nadal małe ale wewnętrzny spokój który mnie ogarnął to coś cudownego. Polecam przy staraniach :)

  • Perełka :) Debiutantka
    Postów: 15 10

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i przyjmuje na Wilczej "Trea" http://www.trea.pl/akupunktura

    Reni555 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełka :) wrote:
    Cieszę się ze spadłam z nieba :)

    Poszłam do Leonida trzy miesiące temu. Endometrioza, małe pęcherzyki.
    Zbadał puls i popatrzył w oczy. Powiedział że mam słabą wątrobę która jest odpowiedzialna za płodność (czy coś takiego) i że za trzy miesiące będę w ciąży.
    Minęły trzy miesiące i czekam co się teraz wydarzy. Pęcherzyki nadal małe ale wewnętrzny spokój który mnie ogarnął to coś cudownego. Polecam przy staraniach :)
    Trzymam kciuki bardzo mocno

    zaproszę Cię do moich przyjaciółek, bądźmy w kontakcie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozwazam akupunkture, jestem zapisana na wstepna wizyte na poczatku stycznia. Jeszcze nie podjelam decyzji na 100%, ale sklaniam sie ku temu zeby sprobowac.

    Wybralam babke, ktora specjalizuje sie we wspomaganiu plodnosci. A o dr Stadniku duzo dobrego sie naczytalam na bocianie.
    Dam znac jesli sie zdecyduje na wizyte i bede juz po :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, czy ktos tu jeszcze zaglada, ale co tam i tak napisze, jak bylo ;) Moze sie komus przyda.
    Bylam na pierwszej sesji aku. Wrazenia - bardzo pozytywne.
    Na poczatek dlugi wywiad na temat moich cykli, diety, chorob w rodzinie, dotychczasowych badan w kierunku plodnosci i tak dalej.
    Potem rewelacyjny chinski masaz! Nigdy jeszcze nie mialam takiego masazu - bardzo przyjemny, a czulam go az od srodka.
    Potem bylo ogladanie jezyka i badanie pulsu w kilku miejscach.
    I przyszedl czas na igielki. Babeczka byla bardzo delikatna i wbila mi 3 igly tylko, zeby zobaczyc jak na nie reaguje.
    W miedzyczasie duzo mowila o diecie, o tym jak moge poprawic plodnosc dieta. Powiedziala, ze jest bardzo optymistycznie nastawiona i mam nadzieje, ze ten jej optymizm udzieli sie i mi.
    Bolalo odrobine, juz po wbiciu igly w okolicy nadgarstka,ale nie byl to bol uklucia, tylko troche inny rodzaj bolu, trudno to wytlumaczyc.
    A wklucia igiel w stopy nie czulam kompletnie, nawet sie nie zorientowalam, ze te igly juz mam.

    Jestem dobrej mysli. Wiem, ze trafilam w dobre rece i nie moge sie doczekac nastepnego zabiegu :)

    Perełka :) lubi tę wiadomość

  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej....my co prawda nie korzystamy z akupunktury ale poszliśmy z mężem do kręgarza, a właściwie do fizjoterapeuty, który jest cenionym specjalistą i korzysta z delikatnych technik manualnych.

    Nie używał siły w terapii, którą nam zaproponował ale zdecydowanie wyregulował mi ukł. hormonalny i wiele innych kłopotów mi odjął jeśli chodzi o zdrowie.
    Najwyraźniej podczas rozluźnienia powięzi i pracy na kręgosłupie odblokował się splot odpowiedzialny za funkcje ukł. rozrodczego i jajniki zaczęły pracować.
    Uciskał odpowiednie punkty, przesuwał powięzi, mobilizował organizm i ukł. nerwowy, współczulny do samo-naprawy i zaszłam w ciążę ale nie wiedząc o niej na początku nie zbadałam progesteronu, który być może jeszcze był zakłócony i w końcu wraz z betą spadł na łeb na szyję.
    Popieram naturalne metody i odwagi.
    Gdy przyjechałam na ostatnią wizytę Wojtek powiedział mi, że bije ode mnie takie gorąco, tyle energii, że aż jemu było gorąco.
    Na koniec powiedział mi, że @ powinna już być, bo już ta poprzednia się ładnie odblokowała.
    Była "porządna" i nie śladowa wreszcie czego mu nie powiedziałam ale ja byłam pozytywnie zaskoczona.

    Żegnając mnie zaśmiał się i powiedział" może już dziecię w drodze", że się @ spóźnia. Miał rację...także czekamy na dalsze efekty jego pracy nad nami, bo jeszcze długi czas nasze organizmy będą się mobilizować i naprawiać.

    Pozdrawiam i tak sobie myślę, że gdybym kiedyś miała okazję, to skorzystam z akupunktury. Piszecie, że nie boli, to nie mam obaw.

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ