X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Badania hormonalne podzielone na dwa cykle?
Odpowiedz

Badania hormonalne podzielone na dwa cykle?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, miałam właśnie wizytę u lekarza, do której już drugi raz nie pójdę. Dlatego muszę dopytać Was :) Mam skierowanie na badania hormonalne w 4 dniu cyklu i w 21 dniu cyklu. Obecnie jestem w 11 dniu cyklu. Czy mogę zrobić te badania z 21. dnia w tym cyklu, a w następnym cyklu kolejne? Czy może jednak zrobić badania już w nowym cyklu? Znaleźć dobrego lekarza graniczy obecnie z cudem.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulas wrote:
    Cześć, miałam właśnie wizytę u lekarza, do której już drugi raz nie pójdę. Dlatego muszę dopytać Was :) Mam skierowanie na badania hormonalne w 4 dniu cyklu i w 21 dniu cyklu. Obecnie jestem w 11 dniu cyklu. Czy mogę zrobić te badania z 21. dnia w tym cyklu, a w następnym cyklu kolejne? Czy może jednak zrobić badania już w nowym cyklu? Znaleźć dobrego lekarza graniczy obecnie z cudem.

    a jakie masz 21?

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście że w tym samym.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - na 4. dzień cyklu FSH, LH, prolaktyna. Na 21. dc estradiol i progesteron.

    Isaura - uwierz mi, że to nie takie oczywiste, bo lekarka sugerowała, że to nie jest ważne, ale się nie określiła do końca. Mój lekarz jest na urlopie i kiedyś wspominał, że w jednym cyklu się przebadam, jeżeli wcześniej nie zajdę w ciążę. Dlatego dopytuję tutaj :)

    Dzięki za odpowiedzi.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulas wrote:
    Magda - na 4. dzień cyklu FSH, LH, prolaktyna. Na 21. dc estradiol i progesteron.

    Isaura - uwierz mi, że to nie takie oczywiste, bo lekarka sugerowała, że to nie jest ważne, ale się nie określiła do końca. Mój lekarz jest na urlopie i kiedyś wspominał, że w jednym cyklu się przebadam, jeżeli wcześniej nie zajdę w ciążę. Dlatego dopytuję tutaj :)

    Dzięki za odpowiedzi.

    ja bym robiła w 2 różnych cyklach. :)

    Progesteron jednorazowy niewiele powie lekarzowi, jego najlepiej powtórzyć od 6 dpo ze 2 razy żeby zobaczyć jak się zachowuje.
    Ale posłuchaj lekarza, bo kogoś musisz ;)

    Generalnie najlepiej, jeśli chodzi o progesteron, to zrobić w 2-4 dniu cyklu: 17-oh-progesteron. On powie więcej niż ten z 21dc.

    Natomiast tak jak mówiłam, badaj się tak, jak Ci lekarz mówi, najwyżej zmienisz. Ile się już starasz?

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się 8 cykli. Lekarka właśnie nie sprecyzowała, nie zapytała jak długie mam cykle, czy jest owulacja. Za to zaleciła mierzenie temperatury :) (nie zapytała czy mierzę, czy się obserwuję). Bardzo oględnie starala się wytłumaczyć o co w mierzeniu chodzi, ale tak jakby sama nie wiedziała :) a to pierwszy raz gdy lekarz sam to zalecił. A kilku lekarzy już odwiedziłam :) nie zamierzam do tej lekarki iść nigdy więcej, gdyż wydała mi bardzo niekompetentna.

    Czyli podsumowując - zrobić jeszcze w tym cyklu, to co mogę, a w kolejnym powtórzyć te same badania. Zawsze to więcej informacji na temat moich hormonów. Dziękuję za pomoc.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym nie wróciła. Odwiedź też endokrynologa jeśli jeszcze nie byłaś :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy cykl jest inny. I rozbijając badania na 2 nie mamy obrazu cyklu tylko określone poziomy.
    Badanie ok ale nie daje całego obrazu.
    eby mieć pewność co do prawidłowego poziom hormonów powinno się wykonywać badania 3 cykle z rzędu.
    Oczywiście nie u zdrowych kobiet bez objawów ale np. do potwierdzenia niedomogi lutealnej.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg pani doktor u mnie jest wszystko w normie (bo cyklu 23 dni) z tym, ze nie dała mi dokończyć zdania, ze owulacja jest około 15 dnia cyklu, co daje tylko 8 dni fazy lutealnej (potwierdzone testy owu i skok temperatury przez kolejne 4 cykle). Obecnie samodzielnie udało mi się wydłużyć fazę lutealna w ostatnim cyklu o kilka dni (owulacja 13 dc, cykl 25 dni) za pomocą wit. B6 i wiesiołka. W tym cyklu nadal przyjmuję B6 i wiesiołek i owu była w 11 dc, czekam jak długi będzie cykl. Z tym, ze denerwuje mnie, ze ktoś, kto powinien starającej się kobiecie pomoc, spłyca problem, z łaską mówi cokolwiek, w zasadzie nie jest zainteresowany pacjentką, a swoim „wszystko wiem , ale nic nie powiem, i nie zapytam” - jeżeli wiecie o czym mówię.

    Dziękuję za odpowiedzi. Będę miała na uwadze 3 cykle, jeżeli teraz progesteron wyjdzie mi źle.

  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podstawa to lekarz. Ja mam szczęście bo NFZ i cudowna kobieta.
    W wątku lipcowe testowanie, na pierwszej stronie masz link do tabelki z wykazem badań.
    Co, gdzie, kiedy ... Może pomoże w przypadku problemów.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • HighHatka Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, od lekarza zależy dosłownie wszystko...

    Ulas lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ