X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne badania hormonów u żony
Odpowiedz

badania hormonów u żony

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • marcus Debiutantka
    Postów: 9 17

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam miłe Panie,
    mam nadzieję, że nie zostanę wyśmiany jak poprzednim razem za mój udział tutaj na kobiecym forum ale staram się o dziecko razem z moją żoną i chcę brać w tym czynny udział. Chciałbym jej jakoś pomóc i ułatwić. Dzisiaj wróciła od lekarza i płakała, dostała zalecenia zrobienia hormonów, powiedziałem że ją jutro zawiozę i zrobimy te badania ale ponoć muszą być one w określonym dniu cyklu. Czytam trochę na necie kiedy i co ale są różne odpowiedzi a oczywiście genialny lekarz mojej żonie nie napisał, ona się zestresowała no i masz babo placek.

    Konkretnie chciałbym spytać kiedy musimy zrobić badania: (spisuję z kartki)
    - TSH (razem z FT3,FT4)
    - FSH
    - LH
    - Prolaktyna

    dziękuję z góry za profesjonalne odpowiedzi i poważne potraktowanie mojego pytania. Wiem, że jestem tylko facetem ale w tym momencie jestem też mężem, który chce pomóc żonie, która zaczęła się poddawać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 21:31

    Ania_84, ewa81, Niespodzianka, Mordeczka, Sigma, zizia_a, Miley24, Sury, Ballerina, czekolada, Strażaczka90 lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fsh lh prolaktyna 2-4 dc najlepiej 3 dzien cyklu
    Tsh ft3 i ft4 obojetnie kiedy
    :-)

    Anatolka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I powiedz zonie zeby sie nie stresowala to rutynowe badania przed staraniami
    Ps niech sie wyspu i nie stresuje przed bafaniem prolaktyny bo moze jej zafalszowac

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcus wrote:
    Witam miłe Panie,
    mam nadzieję, że nie zostanę wyśmiany jak poprzednim razem za mój udział tutaj na kobiecym forum ale staram się o dziecko razem z moją żoną i chcę brać w tym czynny udział. Chciałbym jej jakoś pomóc i ułatwić. Dzisiaj wróciła od lekarza i płakała, dostała zalecenia zrobienia hormonów, powiedziałem że ją jutro zawiozę i zrobimy te badania ale ponoć muszą być one w określonym dniu cyklu. Czytam trochę na necie kiedy i co ale są różne odpowiedzi a oczywiście genialny lekarz mojej żonie nie napisał, ona się zestresowała no i masz babo placek.

    Konkretnie chciałbym spytać kiedy musimy zrobić badania: (spisuję z kartki)
    - TSH (razem z FT3,FT4)
    - FSH
    - LH
    - Prolaktyna

    dziękuję z góry za profesjonalne odpowiedzi i poważne potraktowanie mojego pytania. Wiem, że jestem tylko facetem ale w tym momencie jestem też mężem, który chce pomóc żonie, która zaczęła się poddawać.

    Witam, to bardzo miłe, że Pan tak troszczy się o swoją żonę i chce pomóc jej. Jeszcze Ania nie dodała, żeby dzień przed badaniem wstrzymać się ze współżyciem - chodzi o badanie prolaktyny. Jeśli chodzi o TSH - dobrze by było, żeby mieściło się między 1 a 2 dla kobiet starających się o dziecko

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,fajnie,ze się interesujesz sprawami zonki,zazdraszczam ;) Moja ginka kazala mi te wszystkie badania zrobić w 3,4 lub 5 dniu cyklu (pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • marcus Debiutantka
    Postów: 9 17

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli na wszystkie badania mogę ją zawieźć za jednym zamachem na raz, czy to muszą być godziny poranne czy te badania nie są wykonywane na czczo?

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Z racji prolaktyny najlepiej rano chodzi o to zeby org byl wypoczety :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 21:48

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Niespodzianka Koleżanka
    Postów: 57 51

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na czczo :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez chce takiego mężusia który będzie się ze mną starał

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 22:47

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej rano, na czczo, mogą być wszystkie na raz, ale z racji LH i FSH najlepiej między 3-5 dniem cyklu.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • dancerina Ekspertka
    Postów: 195 61

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym chciała takiego ...tu nikt cię nie wyśmieje nie martw się ...dałabym dużo by mój też tak do tego podchodził ...twoja kobieta ma szczęście żebtaki jesteś

    2x1nxuun3b4lqpi4.png
  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż jest taki sam jak nasz kolega :)
    Nie ma się czego wstydzić czy też śmiać to są naturalne sprawy

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Twoje pytania już dziewczyny odpowiedziały, więc od siebie dodam tylko: Zostań z nami Marcus, przyda się męski punkt widzenia na forum pełnym bab :D

    lilirose, Niespodzianka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie Marcus, zostań z nami. Na pewno możesz sie tu sporo dowiedziec od dziewczyn i przekazać swojej żonie. Zawsze Ci pomożemy i nie krępuj się w zadawaniu pytan. Nikt Cie tu nie wyśmieje i uwierz mi, ze taki facet jak Ty to prawdziwy diament! :)

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcus, a ja tylko powiem, że gratuluję postawy. Żona może być z Ciebie dumna :)

    Niespodzianka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z czego tu się śmiać...jakby to dziecko było tylko sprawą kobiety... Facet powinien być tak samo zaangażowany w odpowiedzialne poczęcie i wychowanie potomstwa jak kobieta. Marcus gratuluję podejścia;)

    Ani86 lubi tę wiadomość

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • Ballerina Przyjaciółka
    Postów: 72 27

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak być powinno, odpowiedzialny i zaangażowany mąż, przykład dla wielu! Zapraszamy też żonę na forum, ona też znajdzie tu wsparcie, wszak mamy podobne doświadczenie :)

    https://davf.daisypath.com/zsHVp3.png
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcus! Jestem pełna podziwu dla Ciebie! Twoja żona może być dumna z takiego męża. Aż mi się łezka zakręciła w oku :-)

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci, że ja jestem w szoku, że tak się do sprawy przykładasz.
    Długo się staracie?

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tsh i prolaktyne robiłam pod koniec cyklu, jakoś chyba 23-25 dc, a fsh i estriadol w 3dc :-) żona niech się nie stresuje bo to standardowe badania dla starających się :-) resztę dziewczyny napisały :-)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ