X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne bezskuteczne próby zajścia w ciążę - i co teraz?
Odpowiedz

bezskuteczne próby zajścia w ciążę - i co teraz?

Oceń ten wątek:
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.nasz-bocian.pl/czerwiec%202014%20promocje
    tu masz przykladowe kliniki... i jakie są promocje, powinny byc i w czerwcu wystarczy poszukać na bezpłatne pierwsze spotkanie/badania.. bo według mnie lekarz cie truje lekami i tak jak vanessa jestem zdziwiona ze bez monitoringu...
    zmień szybko lekarza lub przenieś się do kliniki.. I tam zajmą się tobą profesjonalnie, wiem że może i drogo.. ale jak masz czekać kolejne lata i ma cie truć no to sorry.. dodatkowo jak są badania to czemu lekarz zawsze sie kobiety czepia jak rzep psiego ogona? przeciez i facet jest współuczestniczącym w tej sytuacji.

    vanessa lubi tę wiadomość

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, lekarze wciąż się upierają przy tych 12 miesiącach naturalnych starań...
    Nona wrote:
    Od maja 2012 do stycznia 2014 byłaś u gina tylko raz?
    Także można powiedzieć że dopiero rozpoczynasz świadome starania przy pomocy nowego już lekarza.
    Próbować można 3-6 mies, potem już trzeba iść po pomoc = regularne wizyty na monitoringu (nie 1 usg tylko monitoring cyklu).

    Zachęcam też do:
    prowadzenia wykresów, mierzenia tempki, śluzów, wysłania męża na badanie nasienia i udania się RAZEM Z MĘŻEM do dobrej kliniki leczenia niepłodności, nie do ginekologa.

    Powodzenia, wiele jest dziewczyn w podobnej sytuacji

  • mgła Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Od maja 2012 do stycznia 2014 byłaś u gina tylko raz?
    Także można powiedzieć że dopiero rozpoczynasz świadome starania przy pomocy nowego już lekarza.
    Próbować można 3-6 mies, potem już trzeba iść po pomoc = regularne wizyty na monitoringu (nie 1 usg tylko monitoring cyklu).

    Zachęcam też do:
    prowadzenia wykresów, mierzenia tempki, śluzów, wysłania męża na badanie nasienia i udania się RAZEM Z MĘŻEM do dobrej kliniki leczenia niepłodności, nie do ginekologa.

    Powodzenia, wiele jest dziewczyn w podobnej sytuacji

    Raz albo dwa razy. Chyba dwa razy. Raz chyba pod koniec 2012, a raz w 2013. Nie mam dużego doświadczenia z lekarzami, założyłam więc, że wie co robi i jeśli on nie wszczyna jakiś działań, to znaczy że i ja nie powinnam się bardzo spinać. Zwłaszcza, że ze względu na to że mąż w tamtym okresie dość dużo pracował i nie zawsze był czas i siła, żeby w "te" dni próbować, to mówiłam sobie, że po prostu za słabo się staramy.
    Teraz widzę, że to był stracony czas i w sumie mogę mieć pretensje tylko do siebie...

    Mizzelka, dziękuję za link, dobrze wiedzieć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2014, 13:32

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mgła wrote:
    Raz albo dwa razy. Chyba dwa razy. Raz chyba pod koniec 2012, a raz w 2013. Nie mam dużego doświadczenia z lekarzami, założyłam więc, że wie co robi i jeśli on nie wszczyna jakiś działań, to znaczy że i ja nie powinnam się bardzo spinać. Zwłaszcza, że ze względu na to że mąż w tamtym okresie dość dużo pracował i nie zawsze był czas i siła, żeby w "te" dni próbować, to mówiłam sobie, że po prostu za słabo się staramy.
    Teraz widzę, że to był stracony czas i w sumie mogę mieć pretensje tylko do siebie...
    To też nie tak. Bo może być zupełnie zdrowa kobieta plus zupełnie zdrowy mężczyzna, mogą się starać ostro w te dni i nie tylko i również mogą tak od razu nie zajść. Te sprawy, mimo wielkiej już wiedzy, diagnostyki i dociekliwości naszej i lekarzy nie są do końca odgadnięte.
    Nie obwiniaj się. To nic nie da. Najważniejsze że teraz wiesz mniej więcej co robić.
    A to, że lekarz nie za bardzo chciał wszczynać innych działań to może też nie jest takie złe. Bo spinanie się nikomu jeszcze nie pomogło. Mój gin na początku nie dał mi nic, żadnych badań, suplementów, kazał się starać naturalnie przez rok, ale potem uściślił, że koło 8-9 miesięcy. Bo najwięcej jednak mamy w głowie. Ale jednak po jakimś czasie coś już trzeba robić.

  • mgła Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    To też nie tak. Bo może być zupełnie zdrowa kobieta plus zupełnie zdrowy mężczyzna, mogą się starać ostro w te dni i nie tylko i również mogą tak od razu nie zajść. Te sprawy, mimo wielkiej już wiedzy, diagnostyki i dociekliwości naszej i lekarzy nie są do końca odgadnięte.
    Nie obwiniaj się. To nic nie da. Najważniejsze że teraz wiesz mniej więcej co robić.
    A to, że lekarz nie za bardzo chciał wszczynać innych działań to może też nie jest takie złe. Bo spinanie się nikomu jeszcze nie pomogło. Mój gin na początku nie dał mi nic, żadnych badań, suplementów, kazał się starać naturalnie przez rok, ale potem uściślił, że koło 8-9 miesięcy. Bo najwięcej jednak mamy w głowie. Ale jednak po jakimś czasie coś już trzeba robić.
    Ida, on mi też przy każdej wizycie powtarzał, żeby się nie spinać i żeby się nie przejmować tym, że na lekach też nie ma efektu, bo czasem się dzieje tak, że jak kobieta nic już nie bierze, odpuści sobie, to nagle się okazuje ciąża. Ale skoro ja mam takie krótkie te cykle bez leków, to kiedy ja mam owulację? I czy w ogóle ją mam? (pytanie retoryczne, wiem że Wy nie wróżki). Ja wiem że to wszystko nie jest takie zero-jedynkowe i że nie ma jednego wzoru pod który można się podpiąć, żeby zadziałało. Ale już miałam taką nadzieję...

    edycja: literówka - miało być on, a zrobiło się ona.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2014, 13:48

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mgła wrote:
    Ida, ona mi też przy każdej wizycie powtarzał, żeby się nie spinać i żeby się nie przejmować tym, że na lekach też nie ma efektu, bo czasem się dzieje tak, że jak kobieta nic już nie bierze, odpuści sobie, to nagle się okazuje ciąża. Ale skoro ja mam takie krótkie te cykle bez leków, to kiedy ja mam owulację? I czy w ogóle ją mam? (pytanie retoryczne, wiem że Wy nie wróżki). Ja wiem że to wszystko nie jest takie zero-jedynkowe i że nie ma jednego wzoru pod który można się podpiąć, żeby zadziałało. Ale już miałam taką nadzieję...
    Rozumiem. Myślę, że teraz jesteś na takim etapie, że powinnaś jednak zadbać o monitoring i te inne badania, które wspomniały dziewczyny. Powinno być dobrze, bo na pewno coś się wyklaruje. Najważniejsze, byś się nie załąmywała i była pełna nadziei, ale równocześnie nie nakręcała się. Wiem, że to trudne. Życzę Ci powodzenia i szybkiego ujrzenia II :)

  • mgła Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ida :)
    Nie wiem tylko w końcu, czy czekać na ten okres, czy iść do gina jeszcze w ten poniedziałek, czy go olać i szukać od razu jakiegoś innego lekarza.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mgła wrote:
    Dzięki Ida :)
    Nie wiem tylko w końcu, czy czekać na ten okres, czy iść do gina jeszcze w ten poniedziałek, czy go olać i szukać od razu jakiegoś innego lekarza.
    Ja bym juz nie poswięcała ani chwili na wizyte u tego "lekarza" ten czas wolałabym poświęcić na np. szukanie w necie odpowiedniego leczenia/lekarza. Co on Ci nowego powie/zrobi moim zdaniem nic.
    Powodzenia :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram vanessę - szukaj kogoś innego. Upewnij się że to dobry lekarz. Ale udaj się od razu do kliniki leczenia niepłodności.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:22

  • yourself Ekspertka
    Postów: 228 106

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem mgłę bo sama stracilam prawie rok staran u niekompetentnego lekarza, ktory faszerował mnie clo. Tyle, ze na początku położył mnie w szpitalu i zrobił badania hormonów. Tyle, ze nie zajął sie prl, która była kosmiczna....
    niestety dobry lekarz to połowa sukcesu, a o takiego coraz trudniej.
    To, że dziewczyny piszą, że nie jesteś sama, że wiele z nas się tyle stara to prawda, pamiętaj, że tu jesteśmy, że się wspieramy, że sobie doradzamy. Nie trać wiary, wiem, że łatwo się mówi, ale ja stram się już prawie 4 lata. Czasem myślę, że już nie dam rady, że już nie ma, sił, ale w rzeczywistości zawsze ją gdzieś znajdę, jak nie w sobie to tu wśród innych staraczek.

    olka30, Nona lubią tę wiadomość

    Jeżeli szczęście nie przyszło jeszcze do Ciebie to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) wskoczyła do was z innego wątku. W sumie poświęconego PCO. Ale chyba już należę do tych, które starają się i nic z tego nie wychodzi. Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie. A to moja krótka historia. Kończę w tym roku 25 lat. Od 4 staramy się o dzidzia. Mam PCO i w maju przeszłam laparoskopie. Czekam na @. Bo czuję że mimo laparo wszystko jest po staremu. Wszyscy dają nam pół roku. Chciałabym żeby ten czas już minął bo denerwuje mnie to czekanie. Tym bardziej ze mam przeczucie że nic z tego nie będzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pomarancze89 - moja znajoma w następnym cyklu po laparo zaszła, także bądź dobrej myśli :-)

    Nona lubi tę wiadomość

  • mgła Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Wam za dobre słowa, bo dzięki nim wczoraj nie rozkleiłam się zupełnie, kiedy musiałam powiedzieć mężowi, że znów nic z tego. Tym bardziej, że nie zgadniecie - po południu dostałam okres. Wkurzyłam się bo to tak jakby mój organizm mnie sabotował - czekał z okresem do odebrania wyników - ciśnienie zeszło, to kurek się odkręcił.

    Zastanawiam się czy nie pójść do tego mojego gina, choćby po to, żeby odebrać te moje wyniki - hormony, stare badanie krwi, opis usg? Przyda się to u nowego lekarza? Czy i tak wszystkie badania trzeba będzie zrobić od nowa i wystarczy jak nowemu lekarzowi opowiem co i jak tam było i pokaże mu moją rozpiskę cykli?
    Czy na pierwszą wizytę powinnam pójść z mężem czy sama?

    Nona, staram się o siebie dbać, dostarczać ruchu, dobrze odżywiać, cały ten czas brałam witaminy i kwas foliowy. Najbardziej męczące jest to, że myśl o ciąży jest cały czas gdzieś w głowie i trudno się skupić w 100% na innych rzeczach, bo cały czas ma się gdzieś z tyłu głowy te myśli...

    Dziewczyny, jeszcze pytanie: może póki nie zacznę chodzić do kolejnego lekarza, powinnam spróbować wyregulować te moje cykle castagnusem? Może wydłuży mi chociaż tą fazę lutealną. Nie wiem sama, mam chwilowo ochotę rzucić to wszystko w cholerę i choć na trochę zapomnieć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2014, 10:39

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mgła idź do swojego gina i weź swoje wyniki badań, przynajmniej będziesz wiedziała jak się zmieniały na przestrzeni czasu, a do nowego gina jak najbardziej możesz iść z mężem, niech poczuje że oboje macie problem, a nie tylko ty. I ja bym nie czekała biorąc castagnus, bo na co czekać, za rok możesz sobie pluć w brodę, że czekałaś.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mgła wrote:
    Czy na pierwszą wizytę powinnam pójść z mężem czy sama?
    Jasne że z mężem. Problem niepłodności dotyczy małżeństwa a nie jednego z małżonków, bo o dziecko staracie sie oboje a nie tylko Ty, to ma być WASZE dziecko a nie Twoje więc do lekarza idziecie jako małżeństwo które ma problem z poczęciem. Mój lekarz leczy parę mającą problem a nie jednostkę więc woli żeby małżeństeo przychodziło razem jeżeli oczywiście jest taka możliwość.
    Ja byłam z mężem i jego też pytał o różne rzeczy, przebyte choroby, jaka wykonuje prace czy miał zatrucie CO2 itp. i jemu też zlecił dodatkowe badania mimo tego że parametry nasienia miał super. Niektóre nieprawidłowości w nasieniu nie wyjda podczas seminogramu i trzeba zrobić dodatkowe.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • mgła Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa, a czy badanie nasienia można zrobić na własną rękę gdzieś? (właśnie, gdzie się wykonuje takie badania?)

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mgła wrote:
    Vanessa, a czy badanie nasienia można zrobić na własną rękę gdzieś? (właśnie, gdzie się wykonuje takie badania?)
    Oczywiście. Takie badanie znajdziesz w laboratorium. Poszukaj i podzwoń, które robi i umów się (męża). Zalecana jest minimum 3 dniowa abstynencja seksualna.

    Nie wiem gdzie mieszkasz, ale np w mojej okolicy jest labo np/ Diagnostyka czy Loma - takie sieciówki.

    Zazwyczaj badanie nasienia to raczej ponad 100 zł, u nas 130.

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:22

  • mgła Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    koleżanka dała mi namiar na ponoć bardzo dobrego lekarza w Katowicach - dr. Bielewicza. Ale po przeczytaniu komentarzy w internecie na jego temat, trochę jestem zbita z tropu. Czy któraś z Was leczy/ła się u niego i może coś na ten temat powiedzieć?

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ