X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne bHCG 4.29
Odpowiedz

bHCG 4.29

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Talia97 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 października 2022, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, robiłam wczoraj betke , wynik 4.29 . czy któraś z Was miała podobnie i robiąc ponownie ten test wartość bety Wam wzrosła =wynik oznaczał ciąże? Tak wiem, powinnam wykonać badanie po 48h (i tak zrobię) , ale ciekawość bierze nademna górę :D

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4363 8327

    Wysłany: 19 października 2022, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Były już takie historie na forum, nawet w październiku. Udało się wykryć bardzo wczesna ciążę (beta poniżej 5), która potem normalnie sobie wzrastała.

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc 🩸
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕐

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 640 267

    Wysłany: 19 października 2022, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Były już takie historie na forum, nawet w październiku. Udało się wykryć bardzo wczesna ciążę (beta poniżej 5), która potem normalnie sobie wzrastała.

    To nie ma żadnego miarodajnego znaczenia tak na prawdę. Beta poniżej 5 zawsze oznacza brak ciąży. To, że ktoś zrobił po dwóch dniach czy iluś znowu betę i okazała się pozytywna to nie znaczy, że ten wynik poniżej 5 coś już znaczył tylko po prostu beta zaczęła się wytwarzać, więc wyszła w krwi. Przecież przyrostu też nikt nie mierzy od wyniku 4 z groszami, tylko dopiero jak jest powyżej.

    Także odpowiadając na post autorki, na dwoje babka wróżyła, jak wzrośnie to oznacza ciążę, jak nie to nie ale wynik sam w sobie 4.29 o niczym nie mówi, po prostu taki sobie jest.

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 19 października 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    To nie ma żadnego miarodajnego znaczenia tak na prawdę. Beta poniżej 5 zawsze oznacza brak ciąży. To, że ktoś zrobił po dwóch dniach czy iluś znowu betę i okazała się pozytywna to nie znaczy, że ten wynik poniżej 5 coś już znaczył tylko po prostu beta zaczęła się wytwarzać, więc wyszła w krwi. Przecież przyrostu też nikt nie mierzy od wyniku 4 z groszami, tylko dopiero jak jest powyżej.

    Także odpowiadając na post autorki, na dwoje babka wróżyła, jak wzrośnie to oznacza ciążę, jak nie to nie ale wynik sam w sobie 4.29 o niczym nie mówi, po prostu taki sobie jest.

    Nie prawda. Juz wartosc piwyzej 1 swiadczy, ze cos sie dzualo. Normalnie w organizmie wartosc bety powinna byc 0 lub 0.1. A kazda wyzsza swiadczy albo o ciazy albo nowotworze (zlosliwym lub nie). Wiadomo ze 8 dpo beta bedzie 3-5, a 10 dpo juz 15. Laboratoria oznaczaja ciaze od 5, ale to jest umowne. Po prostu 10 dpo powinns byc powyzej 5:)

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 640 267

    Wysłany: 19 października 2022, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    Nie prawda. Juz wartosc piwyzej 1 swiadczy, ze cos sie dzualo. Normalnie w organizmie wartosc bety powinna byc 0 lub 0.1. A kazda wyzsza swiadczy albo o ciazy albo nowotworze (zlosliwym lub nie). Wiadomo ze 8 dpo beta bedzie 3-5, a 10 dpo juz 15. Laboratoria oznaczaja ciaze od 5, ale to jest umowne. Po prostu 10 dpo powinns byc powyzej 5:)

    Większej bzdury dawno nie czytałam ale to nie pierwsza na tym forum jak widać. Nie ma sztywnie wskazanej bety jaka powinna być w organizmie bez ciąży ale nie chce mi się dyskutować na ten temat;) Autorce życzę jak najlepiej, sprawdzi sobie przyrost to się dowie, a na tym etapie nic to nie wróży;) pozdrawiam

    Juliet, Betti37 lubią tę wiadomość

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4363 8327

    Wysłany: 19 października 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    To nie ma żadnego miarodajnego znaczenia tak na prawdę. Beta poniżej 5 zawsze oznacza brak ciąży. To, że ktoś zrobił po dwóch dniach czy iluś znowu betę i okazała się pozytywna to nie znaczy, że ten wynik poniżej 5 coś już znaczył tylko po prostu beta zaczęła się wytwarzać, więc wyszła w krwi. Przecież przyrostu też nikt nie mierzy od wyniku 4 z groszami, tylko dopiero jak jest powyżej.

    Także odpowiadając na post autorki, na dwoje babka wróżyła, jak wzrośnie to oznacza ciążę, jak nie to nie ale wynik sam w sobie 4.29 o niczym nie mówi, po prostu taki sobie jest.

    Ja tam nie wnikam czy bez ciąży też by miały betę 4. Wiem że czuje testy wyłapały delikatne krechy i w ten sam dzień była robiona beta. :)
    Doskonale wiem, że w świetle norm to beta negatywna.

    #Aleksandra lubi tę wiadomość

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc 🩸
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕐

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 19 października 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    To nie ma żadnego miarodajnego znaczenia tak na prawdę. Beta poniżej 5 zawsze oznacza brak ciąży. To, że ktoś zrobił po dwóch dniach czy iluś znowu betę i okazała się pozytywna to nie znaczy, że ten wynik poniżej 5 coś już znaczył tylko po prostu beta zaczęła się wytwarzać, więc wyszła w krwi. Przecież przyrostu też nikt nie mierzy od wyniku 4 z groszami, tylko dopiero jak jest powyżej.

    Także odpowiadając na post autorki, na dwoje babka wróżyła, jak wzrośnie to oznacza ciążę, jak nie to nie ale wynik sam w sobie 4.29 o niczym nie mówi, po prostu taki sobie jest.

    Oj dziecko wiele sie musisz jezzcze z biologii poduczyc. Beta zawsze startuje z pulapu sladowego. Zawsze. Jestem biologiem i wiem o czym pisze.

    Juliet lubi tę wiadomość

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 19 października 2022, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    Większej bzdury dawno nie czytałam ale to nie pierwsza na tym forum jak widać. Nie ma sztywnie wskazanej bety jaka powinna być w organizmie bez ciąży ale nie chce mi się dyskutować na ten temat;) Autorce życzę jak najlepiej, sprawdzi sobie przyrost to się dowie, a na tym etapie nic to nie wróży;) pozdrawiam


    A ja teraz przecirram oczy ze zdumienoa nad Twoim brakuem wiedzy... rece opadaja..szkoda czasu

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 22 października 2022, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale macie problem...
    nigdy nie badałam bety.
    6 ciąż
    test i usg 7 tc
    Jedyne obiektywne badanie które pokazuje rozwój ciąży.
    Bo ani pozytywna beta ani test, ani dobre przyrosty niczego nie gwarantują jak i złe niczego nie przekreślają.
    Na kij kminić czy beta 4 coś to ciąża nie ciąża?
    Na ten moment brak wg norm lab
    Zawsze jest margines błędu pomiaru
    Powtórzysz i zobaczysz
    Najlepiej poczekać tydzień aż się spóźni albo min.14 dpo

    #Aleksandra lubi tę wiadomość

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 640 267

    Wysłany: 22 października 2022, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    Oj dziecko wiele sie musisz jezzcze z biologii poduczyc. Beta zawsze startuje z pulapu sladowego. Zawsze. Jestem biologiem i wiem o czym pisze.

    Ach tak bo Ty najlepiej mnie znasz i wiedź jaka mam wiedzę, a jaka nie. Może Ty masz błędną, być biologiem, a lekarzem to dwa różne światy. I nie trzeba byc ani biologiem ani kosmonautą żeby wiedzieć, że beta startuje z pułapu śladowego i temu nigdzie nie zaprzeczyłam ale na pewno przyrostu nie obliczasz na podstawie wyniku 4;)

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 640 267

    Wysłany: 22 października 2022, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Ja tam nie wnikam czy bez ciąży też by miały betę 4. Wiem że czuje testy wyłapały delikatne krechy i w ten sam dzień była robiona beta. :)
    Doskonale wiem, że w świetle norm to beta negatywna.


    Ja wiem, do Ciebie nic nie mam przecież bo pisałaś tylko, że był taki przypadek więc było to zgodne z prawdą;)

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 640 267

    Wysłany: 22 października 2022, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    Ale macie problem...
    nigdy nie badałam bety.
    6 ciąż
    test i usg 7 tc
    Jedyne obiektywne badanie które pokazuje rozwój ciąży.
    Bo ani pozytywna beta ani test, ani dobre przyrosty niczego nie gwarantują jak i złe niczego nie przekreślają.
    Na kij kminić czy beta 4 coś to ciąża nie ciąża?
    Na ten moment brak wg norm lab
    Zawsze jest margines błędu pomiaru
    Powtórzysz i zobaczysz
    Najlepiej poczekać tydzień aż się spóźni albo min.14 dpo


    No i prawidłowe podejście 😁😁

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ