X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Bieganie a implantacja zarodka
Odpowiedz

Bieganie a implantacja zarodka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Blanka88 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 29 marca 2017, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po dość długiej przerwie zaczęłam znów biegać. Z racji tego, że staramy się z mężem o malenstwo poszperalam trochę w tym temacie na necie. No i znalazlam opinie jakoby bieganie mialoby utrudniac zagniezdzenie zarodka z powodu wstrząsów... Z kolei inne osoby twierdzą, że wprost przeciwnie, a nawet bieganie ułatwia zajście w ciążę. Co Wy dziewczyny o tym myslicie? Chciałabym zapytać przede wszystkim te z Was, które mają doświadczenie w tym aspekcie.

    Czekając na...
  • Marta1990 Koleżanka
    Postów: 32 18

    Wysłany: 30 marca 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też niedawno wróciłam do biegania i biegałam po owulacji również, po raz pierwszy zaszłam, jednak poroniłam w 5 tygodniu 2 dni po tym, jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży, lekarz powiedział, że zarodek się nie zagnieździł, powiedział również, że na tak wczesnym etapie 50 % ciąż się kończy i kobiety z reguły nawet nie wiedzą, że były w ciąży.. Jednak ja osobiście po tym, co się stało mam troche uraz do biegania, od tego czasu po owulacji jeżdżę tylko na rowerze stacjonarnym. Myślę, że do owulacji można biegać, gorzej po.

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 30 marca 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakby się nie zagnieździł to nigdy nie dowiedzialabyś się że jesteś w ciąży. Bhcg organizm wytwarza tylko po zagnieźdżeniu. Ja co prawda nie biegalam ale chodzilam na inne ćwiczenia. Też poroniłam i nigdy więcej żadnych fitnesów po owulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2017, 09:04

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Marta1990 Koleżanka
    Postów: 32 18

    Wysłany: 30 marca 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieprawda, lekarz powiedział, że bhcg wytwarzane jest jak już zarodek zaczyna tylko próbować wszczepić się w endometrium.

    ola_90 lubi tę wiadomość

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 30 marca 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.invag.pl/Slownik_ginekologiczny,id,173/Gonadotropina_kosmowkowa_hCG_

    https://portal.abczdrowie.pl/hcg

    https://parenting.pl/co-to-jest-beta-hcg

    może i zaczyna ale w niewykrywalnych ilościach

    cyt. Test polegający na badaniu krwi jest najwiarygodniejszą metodą potwierdzenia lub wykluczenia ciąży: już po 1-2 dniach od zagnieżdżenia się zarodka w macicy rozpoczyna się produkcja hCG.

    cyt. Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (1 mIU/ml)

    Jeśli rzeczywiście jest jak mówisz może masz jakiś link do źródła?

    Wniosek, musiało dojść do implantacji, jeśli test wykrył ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2017, 10:38

    Malgonia lubi tę wiadomość

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde weźcie nie straszcie ja wczoraj biegałam a mam 4 dni do testowania! Ale aplikacja ovia fertility mi kazała podjąć jakiś wysiłek fizyczny! Skandal!
    Do końca weekendu leżę plackiem!

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

  • Marta1990 Koleżanka
    Postów: 32 18

    Wysłany: 30 marca 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 wrote:
    http://www.invag.pl/Slownik_ginekologiczny,id,173/Gonadotropina_kosmowkowa_hCG_

    https://portal.abczdrowie.pl/hcg

    https://parenting.pl/co-to-jest-beta-hcg

    może i zaczyna ale w niewykrywalnych ilościach

    cyt. Test polegający na badaniu krwi jest najwiarygodniejszą metodą potwierdzenia lub wykluczenia ciąży: już po 1-2 dniach od zagnieżdżenia się zarodka w macicy rozpoczyna się produkcja hCG.

    cyt. Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (1 mIU/ml)

    Jeśli rzeczywiście jest jak mówisz może masz jakiś link do źródła?

    Wniosek, musiało dojść do implantacji, jeśli test wykrył ciążę.

    mój ginekolog tak mi powiedział, już sama nie wiem..

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 30 marca 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WilczaJagoda wrote:
    Kurde weźcie nie straszcie ja wczoraj biegałam a mam 4 dni do testowania! Ale aplikacja ovia fertility mi kazała podjąć jakiś wysiłek fizyczny! Skandal!
    Do końca weekendu leżę plackiem!

    Jagódka nie panikuj, oszczędzaj się trochę bardziej od tej pory po prostu. Nie ma sensu zakładać, że coś się stało. Zwłaszcza, jak trenujesz systematycznie i bez forsowania się. Zamień bieg na dłuższy spacer :) pozdrawiam

    Marta przykro mi z powodu poronienia. Wiem, co czujesz, sama przez to przeszłam. Zgłębiałam ten temat już kilka razy, moi lekarze wszyscy zgodnie twierdzą (miałam ich już trochę po drodze), że beta hcg wykrywalne jest po implantacji, co nie oznacza, że do wczesnego poronienia (czyli usunięcia zarodka wraz z krwią miesiączkową) nie może dojść zaraz po niej. To jest to czego najbardziej się obawiamy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2017, 12:43

    Marta1990, Tamalka lubią tę wiadomość

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Blanka88 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 30 marca 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczynki za wszystkie opinie, sugestie. Marta1990-wspolczuje Ci z calego serca...
    Ja biegalam 2. i 6. dnia po owulacji, staram się zbytnio nie martwić, choć myślę o tym caly czas.Jak na ironię, po bieganiu usiadlam trochę odpocząć i cos mnie tchnelo, aby poczytać o zagniezdzeniu i wtedy właśnie natknelam się na te opinie.Cóż, złośliwość losu. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze podzieli się z nami swoimi doświadczeniami/opiniami.

    Czekając na...
  • Coco55 Autorytet
    Postów: 451 309

    Wysłany: 30 marca 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta nie jest produkowane tylko po implantacji. Co powiesz na ciążę pozamaciczna? Ja taka przeszłam i miałam bete ponad 100

    27 lat, udało się za pierwszym razem <3 <3 <3

    f2w3rjjgw9gbj8uz.png
  • Marta1990 Koleżanka
    Postów: 32 18

    Wysłany: 31 marca 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coco55 wrote:
    Beta nie jest produkowane tylko po implantacji. Co powiesz na ciążę pozamaciczna? Ja taka przeszłam i miałam bete ponad 100
    bardzo mnie zaintrygowałaś teraz, może jednak mój ginekolog miał racje..

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 31 marca 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coco55 wrote:
    Beta nie jest produkowane tylko po implantacji. Co powiesz na ciążę pozamaciczna? Ja taka przeszłam i miałam bete ponad 100

    Zarodek zagnieżdża się poza macicą i produkuję hcg. Żeby się dalej rowijać, musi być zagnieżdżony

    http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/ciaza-pozamaciczna-ektopowa-zagrozeniem-dla-zycia-kobiety_34725.html

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Anecia666 Koleżanka
    Postów: 159 16

    Wysłany: 31 marca 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja bym chyba odpuściła bieganie na jakiś czas. jest tyle świetnych sportów np. joga

    Skarpeta lubi tę wiadomość

    2016:
    Starania naturalne.
    Badanie nasienia męża - Azospermia ;/
    Działamy.
    2017
    Przygotowanie do ivf w Invimedzie
    2022 Wracamy do gry!
  • elforia Autorytet
    Postów: 557 356

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Biegałam przed pierwsza i przed druga ciążą i nigdy nie było problemu z zagnieżdżenie ;) teraz tez biegam tylko zredukowała treningi do 3-4 w tyg po 5-8km oraz zwolniłam tempo :)
    myśle, że po prostu jak coś jest nie tak to odpuszczenie wysiłku nic tutaj nie da... mój lekarz osobiście twierdzi, że wstrząsy są nieodczuwalne na tym etapie dla zarodka. Myśle, że większe wstrząsy są w autobusach ;)

    Znowu.ta.kryska, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Ja biegałam po owulacji i nie przeszkodziło to w implantacji zarodka. Także dziewczyny nie dajcie się zwariować. Idąc tym tropem okaże się, że nic nie można robić po owulacji. Myślę, że powodem problemów z implantacją są inne czynniki. Na pewno nie bieganie.

    elforia, Znowu.ta.kryska, Skarpeta, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Właśnie borykam sie z tym samym..w 7dpo mam maraton na 10.5 km.i teraz sie zastanawiam co robić..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • bemka Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 22 listopada 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć

    Trafiłam tu z google wyszukując po raz n-ty informacji o tym jak się ma bieganie do implementacji zarodka. Czytałam opinie lekarzy, że raczej niewskazane jest bieganie podczas zagnieżdżania się zarodka. Faktycznie te wstrząsy mogą utrudnić.

    Dziewczyny, jaka to ulga zobaczyć, że nie tylko ja mam taki dylemat.

    Biegam od 4 lat i bieganie jest dla mnie ważne, bardzo mi pomaga w redukcji stresu. Od prawie roku staramy się o dziecko.

    Ja jakiś czas temu postanowiłam sobie nie rezygnować w drugiej połowie cyklu ze stylu życia, który mi odpowiada. Bo przecież jest tyle osób, które zaszły w ciążę żyjąc normalnie, biegając, uprawiając sport itd.

    Nie jest to jednak takie łatwe, gdy ma się świadomość, że można utrudnić sobie zajście w ciążę. I teraz siedzę na kanapie, "nosi mnie", bo od tygodnia nie biegałam, a jest 7 DPO :)

    Jeśli ktoś jeszcze się wypowie w tym wątku -jak sobie radzicie i na co się zdecydowałyście - biegać, nie biegać, to chętnie poczytam. Pozdrawiam :)

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 22 listopada 2018, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisalam w sierpniu to skomentuje po sprawie..biegalam po owulacji i niestety miałam ciaze biochemiczna. Teraz juź nie ryzykuje.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • bemka Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 24 listopada 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, że wypowiedziałaś się jeszcze raz. Przykro mi z powodu ciąży biochemicznej :/

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 24 listopada 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Być może zbieg okoliczności,ale teraz juz dmucham na zimne..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ